Beleef Peru! i 2049 Jesse Hughes, zanger van Eagles of Death Metal, doet geëmotioneerd zijn verhaal V ■:§ik 6 NIEUWS TERREUR Rondreizen Leden van de Amerikaanse band konden ontsnappen, maar fans werden afgeslacht, ook in hun kleedkamer. Ze hoorden de kalasj- nikovsalvo's en kon den ontkomen via een achterdeur van het podium van de Parijse muziekzaal Bataclan. De muzikanten konden niet bevroeden hoe erg het zou worden. In hun kleedkamer wer den fans die zich daar hadden ver stopt, afgeslacht. Met tranen in de ogen en bevende stem vertelt Jes se Hughes, frontman van de Ame rikaanse garagerockband Eagles of Death Metal, voor het eerst over de terreuraanslag van vorige week vrijdag. Het Amerikaanse mediabedrijf Vice, waarvoor Hughes ooit een se rie maakte, kreeg een exclusiefin- terview met twee leden van Eag les of Death Metal over die avond in Parijs waarop voor het eerst een popconcert doelwit was van terroristen. „Tal van mensen kwamen zich verstoppen in mijn kleedkamer", vertelt Hughes zittend naast zijn vriend Josh Homme. De laatste was er niet bij in Parijs, maar is medeoprichter van Eagles of Death Metal. Beiden zijn erg aan geslagen door wat er gebeurde. „De moordenaars slaagden erin (de kleedkamer, redactie) binnen te dringen en brachten iedereen om, behalve een joch dat zich ver borg onder mijn leren jack. Men sen deden alsof ze dood waren en waren zo bang. Een belangrijke re den waarom zo velen zijn gedood, is dat zo veel mensen hun vrien den niet wilden achterlaten. Veel mensen gingen voor hun vrien den staan", zegt Hughes terwijl zijn stem trilt. De band onstnapte zelf op goed geluk aan de dood. Eerder vertel den de broer en moeder van drum mer Julio Dorio daarover. „Julio zei dat ze zes nummers hadden ge speeld en dat ze, voordat ze kon den zien wat er gebeurde, automa tisch geweervuur hoorden. Het kwam boven het geluid van de band uit. Ze gingen op het po dium liggen. Via een achterdeur van het podium konden ze een straat invluchten", aldus Michael Dorio op het lokale tv-station WSB uit Atlanta. Onder de 89 slachtoffers in de zaal waren fans van alle leeftijden en ook de merchandisemanager van de band, Nick Alexander, plus drie collega's van hun platenlabel: Thomas Ayad, Marie Mosser, en Manu Perez. De baas van het pla tenlabel Universal Music twitter- de zaterdag dat 'de Universalfami- lie in rouw is. Onze gedachten zijn bij de familie en vrienden van Thomas, Marie en Manu. RIP.' Inmiddels zijn alle Europese con certen van Eagles of Death Metal afgezegd. De band zou nog optre den in onder meer Keulen, Rome, Madrid en Kopenhagen. Zaterdag waren de Amerikanen geboekt voor Speedfest in Eindhoven. Ook dat optreden ging uiteraard niet door. Pas vanaf maart 2016 wil Eag les of Death Metal weer het po dium op voor een reeks concerten in Zuid-Amerika. In de zomer wil de band een gepland optreden in Israël door laten gaan. Andere bekende bands als Cold- play, Foo Fighters en Motörhead hebben hun Europese concerten voorlopig uitgesteld vanwege de gebeurtenissen in Bataclan. De Amerikaanse rockband Pearl Jam speelde dit weekend bij wijze van hommage aan de slachtoffers in Parijs een nummer van Eagles of Death Metal tijdens een concert in Brazilië. Het integrale interview met Hughes en Homme wordt volgen de week online geplaatst op vi- ce.com. De wereld is Kr 2049 2499 F bel 0900-969 17 dagen al v.a. k- - 'Joch leeft dankzij mijn jack' door Bob van Huët Bandleden Jes se Hughes (rechts) en Josh Homme van Eag les of Death Me tal geven hun eerste interview na de aanslagen in Parijs en spre ken met de op richter van Vi- ce.com, Shane Smith, foto Vice Een enthousiast publiek in Bataclan, vrijdagavond 13 november, bij het op treden van de band Eagles of Death Metal. Een moment later slaan terroris ten toe en voltrekt zich een drama in het theater, foto Marion Ruszniewski/AFP Ontdek Peru, de bakermat van het Incarijk met het wereldwonder Machu Picchu. Wandel over uitgestrekte hoogvlakten, door dichte regenwouden en koloniale stadjes. Ga op zoek naar de gigantische condors in de Cahón del Colca en aanschouw de mysterieuze Nascalijnen. Rondreis Mystiek Peru Met NL-sprekende reisleiding naar o.a. Lima, het Titicacameer, Cusco en Machu Picchu. Nérgens voordeliger, 100% vertrekgarantie! Klantbeoordeling 8,7: "Reisbeleving" Zie: Kras.nl/25296 Rondreis Grand Tour Peru Veel vrijheid tijdens deze deels individuele rondreis. Ontdek Peru in rustig tempo. Entree Machu Picchu en vlucht Nascalijnen Klantbeoordeling 8,4: "Een aanrader" Zie: Kras.nl/36154 17 dagen v.a. 20 dagen v.a.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 6