Alles voor de kralenrijger Doel van vrienden mossel is bereikt Wist je dat... PZC 14 BEVELANDEN en THOLEN Culinaire avond levert vier mille op Warm welkom hart voor de zaak Jan Coppelstock, bijzondere winkeltjes in Zeeland In aanloop naar de december maand besteedt de PZC aan dacht aan leuke en bijzonde re winkels. Ga voor meer winkeltjes naar www.pzc.nl. Wie het kralen rijgen naar een hoger ni veau wil tillen, is bij Beadfreaks in Kamperland aan het juiste adres. Draden, tangen, elastieken en ve ters; alle benodigdheden voor het maken van mooie sieraden zijn aanwezig in de winkel. De kralen liggen in bakjes op kleur gesor teerd en zijn er in allerlei vormen en maten; van roosjes tot kruisjes en de klassieke parels. De kralen zijn zorgvuldig uitge zocht door eigenaresse Linda van Gilst. „Ik kijk naar wat ik zelf mooi vind, maar houd ook reke ning met mogelijke kleurencombi naties. En natuurlijk allemaal met het oog op de trends in de mode bladen." Momenteel zijn volgens Van Gilst natuurtinten en de kleur donkerblauw populair. „En dan heb je nog de zwarte en grijze kralen. Die zijn tijdloos." Van Gilst heeft een winkel aan huis aan de Noordstraat in Kam perland. „Ik gaf al jaren work shops sieraden maken, toen ik be sloot om een kralenwinkel te ope nen in Goes. Drie jaar geleden ver huisde ik naar hier, en ging ik ver der onder de naam Beadfreaks." Een winkel beginnen die volledig is gericht op kralen, vond ze een 'behoorlijke gok'. „Maar het loont zich, juist omdat ik zo gespeciali seerd ben", merkt Van Gilst. Naast de fysieke winkel runt ze een ge lijknamige webshop. Van Gilst realiseert zich dat het lastig is om kralen voor iemand anders uit te kiezen. Daarom advi seert ze haar klanten. „Ik help ze door vragen te stellen over degene die het cadeau krijgt. Bijvoor beeld: wat voor kleuren draagt ze meestal? En draagt ze voorname lijk, armbanden of kettingen? Na tuurlijk ga ik ook hierbij vaak uit van mijn eigen smaak en kennis." En als het dan nog steeds niet lukt om te kiezen, zijn er cadeau bonnen en - speciaal voor de feest dagen - verrassingspakketten. „Daar stop ik van alles in, om mooie dingen te kunnen maken met alles wat je daar voor nodig hebt. Ieder pakket is anders", ver telt ze. Ook voor creatieve kinde ren heeft ze speciale sinterklaas pakketten samengesteld. De winkel is van donderdag tot en met zaterdag geopend, van 9.30 tot 16.00 uur. In overleg kunnen klanten ook buiten de openingstij den terecht aan de Noordstraat 24 in Kamperland. Een poging om de jaarlijkse Vriendendag te behouden is mislukt. „De mosselsector neemt de organisatie niet over", zegt voorzitter Cees van Liere. „Op die dag kwa men toch ieder jaar 1000 mensen af. Ook heel veel uit België. Dan ging de mossel veiling open en konden men sen meevaren." „In dezelfde zomer zijn er ook mosselfeesten in Bruinis- se, Zierikzee en Yerseke", rea geert Addy Risseeuw van de Producentenorganisatie Mos selcultuur. „Dan wordt er ook gevaren." De sector vindt daarom dat de vriendendag niet zoveel toegevoegde waar de heeft. „Maar de Vrienden van de mossel verdienen wel heel veel complimenten", zegt Risseeuw. „Zij hebben veel goodwill voor de sector gekweekt." Tien jaar geleden werd de stichting Vrienden van de mossel opgericht. Milieuorga nisaties en de mosselkwekers stonden toen lijnrecht tegen over elkaar. Keer op keer wer den rechtszaken aangespan nen tegen vergunningen om mosselzaad op te vissen in de Waddenzee. In 2008 leek het einde ver haal toen een verbod op mos selzaadvisserij kwam. Er volg den felle protesten door de kwekers en heel Nederland werd zich bewust van de si tuatie. Langzaam keerde het tij. Er werd een mosselconve nant gesloten waarin over heid, natuurorganisaties en mosselsector met elkaar af spraken dat de sector zou ver duurzamen. De sector kon voort en daarmee is het doel van de stichting bereikt. SINT-ANNALAND. Een culinai re avond in restaurant Buut- engaets in Sint-Annaland heeft zaterdag ruim 4100 eu ro opgebracht voor de Sta- voordö. Deze stichting, die eerder twee keer deelnam aan Alpe D'HuZes, spaart nu voor de bouw van een Thools vakan tiehuis voor mensen met een ernstige ziekte. Met tal van ac tiviteiten is al geld opgehaald en er volgen er nog meer. De stichting hoopt binnenkort aan de 100.000 euro te zitten. De bouw van het huis moet volgend jaar beginnen. In de regio Mijn dorp, mijn stad Stadskantoor, M.A. de Ruij terlaan 2, 09.00-12.30 uur - Ex positie aquarellen Kees Huijsen; Het Gasthuis, Kievitlaan 64, overdag - Exposi tie schilderijen Dini de Kok; Erasmus- park, vanaf 13.00 uur - Activiteiten voor se nioren, waaronder handwerken, bridge, tafeltennis en schil deren Bibliotheek, Stenge plein 1,14.00-20.00 uur - Verkoop uitge lezen boeken; Roof vogelstraat 53, 18.30-21.30 uur - Workshop Chocola de en Bonbons ma ken Cederhof, Cederlaan 9,08.00-21.00 uur - Expositie Els Fontei- ne en Robin Ver- schiere; Bibliotheek, Van der Biltlaan 32, 14.00-17.00 uur - Ver koop uitgelezen boe ken; Fruitteeltmu seum, Annie M.G. Schmidtsingel 1, 19.30-22.00 uur - Pre sentatie Velt-lesgeef- ster Fleur Leroy over de teelt, het gebruik en de voordelen van biologische zaden; Dorpshuis de Vroone, C.D. Ver- eeckestraat 74,19.30 uur - Thema-avond 'Alcohol, wat doe jij ermee?' Dorpshuis De Zand- looper, Zandkreek- straat 33, 20.00-22.30 uur - Openbare avond Harmonia Zee land Spanjeweg 1, 09.00-17.00 uur - Tentoonstelling Peter Rosier 'Profe tenbrood' bij Covra NV Galerij Dorpshuis, 19.30 - 22.00 uur - Work shop 'Eerste Hulp Bij Sport Ongeval len' (EHBSO) „OLl-ANDSE HELD„m veerman vati Den Briel de hoofdpersoon is in het liedje In naam van Oranje, doe open de poort.3 De verhalen over onze Hollandse Helden doorvertellen aan uw (klein) kinderen? Ga naar pzc.nl/HH J De Veerman van Den Briel door Elodie Kint www.beadfreaks.nl. -.u w. uVvA u-w Linda van Gilst in haar kralenwinkel. foto Marcelle Davidse door Melita Lanting BRUINISSE. De Vrienden van de mossel stopt er na 10 jaar mee. Het bestuur heft de stichting met 5500 vrienden per 1 januari op. Het doel - de mosselsector behouden en po sitief op de kaart zetten - is bereikt. WILHELMINADORP Stamperiusschool start met project over zwerfafval De groepen zeven en acht van de Stampe riusschool in Wilhelmi- nadorp starten dins dag 24 november met het project 'Zwerfaf val en plastic soep'. In drie gastlessen le ren de leerlingen wat de gevolgen van zwerf afval zijn. Ze ontdek ken dat er waardevol le materialen in afval zitten en hoe je die opnieuw kunt gebrui ken. MEC De Bevelanden biedt de gastlessen gratis aan vanuit 'Schoon Zeeland', een samenwerking tussen de Zeeuwse gemeen ten en natuur- en mi lieu Educatieve centra. GOES Jumbo Goes beste Supermarkt Jumbo aan de Marconistraat in Goes mag zich het komende jaar de bes te Jumbowinkel van Nederland noemen. Alle 580 Jumbowin kels deden mee aan de wedstrijd. Achthon derd juryleden, varië rend van filiaalmana ger tot kantoormede werker en directielid, beoordeelden de win kels op verschillende criteria vanuit klant perspectief. De winkel ontvangt een geldbe drag voor de perso- neelspot. KAPELLE TabletCafé in bibliotheek In de bibliotheek van Kapelle is dinsdag 24 november een Tablet- Café. Hier kunnen mensen op informele wijze tabletervaringen uitwisselen. Het Ta bletCafé blijkt vooral effectief voor senio ren die vastlopen tij dens het gebruik van hun tablet, maar ook ervaren tabletbezit- ters zijn welkom om hun kennis te delen met minder ervaren gebruikers. Het Tablet- Café is van 14.00 tot 15.30 uur aan de Van der Biltlaan 32. GOES. Het was koud, maar gelukkig wel droog toen Sinterklaas en tien tallen Pieten zaterdagmiddag arriveerden in de stadshaven van Goes. Ze waren keurig op tijd, zodat de honderden kinderen, mama's en pa pa's niet al te lang in de kou hoefden te wachten. Het gezelschap uit Spanje werd welkom geheten door burgemeester René Verhulst en kin derburgemeester Rosalie Baaijens. Na de ontvangst in de haven maak ten Sinterklaas en de Pieten een rondrit door de stad. Daarna, op het Bleekveld, moest burgemeester René Verhulst eraan geloven. Hij Ver dween in een fictieve schoorsteen en zag er daarna uit als een roet- veegpiet. Volgende week zondag zijn Sint en de Pieten weer in Goes. Dan wordt op de Grote Markt een spelletjesparcours uitgezet en kun nen kinderen, onder begeleiding van de Pieten, een heus pietendiplo ma halen. Sinterklaas zit die dag in zijn werkkamer in het Stadhuis. Ook in andere plaatsen op de Bevelanden en Tholen werd Sinterklaas zaterdag binnengehaald, foto Johan van der Heijden GOES HEINKENSZAND KAPELLE LEWEDORP NIEUWDORP WEMELDINGE ^V*OlA-ANDSE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 68