Oemoemenoe verrast sterker geacht Hookers KVK wint met speels gemak wedstrijd ooit voor Forza Invaller Van de Have matchwinnaar bij Fortis SPORT 17 Van Aanrooij maakt indruk in GP Hasselt BV Souburg houdt schade beperkt Nr ésop r VLISSINGEN. In de derde klasse deden vier Zeeuwse ploegen goede zaken. KVK, Togo, Seol- to en Atlas wonnen, zij het niet altijd met goed korfbal. Melmac-KVK 6-26: Het late optreden in een troosteloos Tilburgs uni- versiteitssportzaaltje in spireerde KVK niet tot een bovenmaatse in spanning. De koploper deed wat het aan zijn stand verplicht was: het won met speels ge mak. Scores KVK: Lennard Volkers 7, Tonia Ver donk, Sander Slabbe- koorn en Martijn Ver donk 4, Koen Volkers 3, Nicole Bostelaar en José Nieuwenhuijse 31. OJC-Togo 19-21: Tegen één van de mindere go den viel Togo goed aan, maar stond het verdedi gend niet goed. „Het was zo lek als een mand je", zei coach Sjaak Jo- ziasse, die een oppor tuun OJC gevaarlijk in de buurt zag blijven. Scores Togo: André Goossens 7, Desiree Vos- hart en Marcel Vierge ver 4, Marten Postema en Wietse de Munck 2, Mijke Tahapary en An ouk Hazelaar 1. Seolto-Good Luck 16-8: Seolto, dat op scherp stond na de nederlaag van een week eerder, had maar één helft te genstand te duchten van een stug Good Luck. Na rust (6-3) om zeilden de Vlissingers de fysieke duels die Good Luck zo graag zoekt en stond het vi zier op scherp. Scores Seolto: Remi van den Broeke en Ralf Dourlein 4, Tom Hart- hoorn 3, Mayella Kui- zenga 2, Mariëlle Fran- cke, Rowena de Pagter en Lieven Middelhoek 1. Atlas-'t Capproen 19-14: Atlas wachtte tot het laatste kwartier om zichzelf te belonen voor verzorgd aanvallend spel. In de driekwart wedstrijd daarvoor was het spel nog iets te on rustig. Scores Atlas: Tim Dibala 9, Ben van Hese 4, Tho mas Mesu en Johnny Forrer 2, Evi Ovaa en Iri- na Trijillo 1. ren erop gebrand om nog meer sets te pakken." De Schouwse pass was voortdu rend goed, waardoor dankzij goed spelverdelen gevarieerde aanval len konden worden opgezet. Zon der zwakke schakels groeide For za naar grote hoogte. „Ze kwamen niet aan volleybal- 'Dit geeft de burger moed. Dat je het als debutant zo goed doet, is echt heel gaaf len toe, omdat we onszelf ontste gen", vond Jonker. „Iedereen heeft heel goed gespeeld. Ook in de laatste set, toen we al zeker wa ren van de winst, hebben we bo ven ons niveau gevolleybald. Dit geeft de burger moed. Dat je het als debutant zo goed doet, is echt heel gaaf." AVC'87-Voko 3-1 (25-18 12-25 25-21 26-24): De teams scoorden evenveel setpunten, maar de winst was voor de ploeg uit Tho- len. AVC'87 begon sterk, nam af stand en boekte meteen een setze ge. Slap Zeeuws spel resulteerde daarna in de gelijkmakende set winst voor Voko. Met meer servi- cedruk en een betere pass kreeg de thuisploeg daarna weer vat op het spel van de Brabanders. Dat leidde tot winst in de derde set. In een boeiende vierde set wer den vier punten veiliggesteld. Vrouwen. Ardito-ODI 2 2-3 (17-25 25-21 25-23 23-25 10-15): Hoewel Ardito in de eerste set de Brabantse speelsters flink partij bood, was dat onvoldoende om de winst te pakken. In de tweede en derde set bleef de thuisploeg knokken en pakte het anders uit. Na twee setwinsten op rij had Ardito eni ge tijd uitzicht op de wedstrijdze ge, maar in de slotfase van de vier de set trok ODI aan het langste eind. De beslissende set begon span nend en het ging gelijk op, totdat ODI een gaatje sloeg en naar winst afwikkelde. Oemoemenoe-coach Herbert-Jan van der Waal had voor het duel te gen Hookers weinig vertrouwen in de goede afloop. De club uit Zuid-Holland heeft zich aan het begin van het seizoen versterkt met zeven buitenlanders, maar de Middelburgers hadden 'geluk' dat vier van hen vanwege blessures verstek moesten laten gaan. Oemoemenoe begon zelf overi gens ook gemankeerd aan de wed strijd. Op de geblesseerden Joey Luitwieler, Alvaro Souisa en Radh- ja Jagesar en de geschorste Wian Engelbrecht kon geen beroep wor den gedaan. In de openingsfase zetten de gasten ondanks de felle tegen wind meteen druk en moest Oe moemenoe zich beperken tot ver dedigen. Dat deed het team pri ma, want ondanks de constante druk op de Middelburgse trylijn creëerde Hookers amper echte kansen. Oemoemenoe werd wél gevaarlijk en één van de eerste sco- ringsmogelijkheden werd meteen benut. Deniël van der Waal maak te een break vanaf eigen helft en hij kickte de bal beheerst in de diepte, waar de snelle Yedney America in de buurt van de palen HASSELT. Lindy van Anrooij is zaterdag bij de Soudal GP Has selt, een sterk bezette veldrit in België, knap als achtste gefi nisht. De negentienjarige ren- ster uit Kapelle had een slechte start, waardoor ze bijna hele maal achterin het startveld lag. Maar met een indrukwekkende inhaalrace vocht ze zich terug. Ze had nog even uitzicht op een plaats in de top zes, maar passeerde uiteindelijk als acht ste de meet. Het was haar twee de toptienklassering op rij. De wedstrijd werd gewonnen door Sanne Cant, in 42.44 minu ten. Van Anrooij zat bijna vier minuten achter haar. scoorde: 5-0. De conversion werd gemist. Hookers nam daarna opnieuw het initiatief, maar de aanvallen wa ren zo doorzichtig dat de Middel burgers eenvoudig standhielden. Pas in de 32e minuut moest Oe moemenoe capituleren. Hookers kwam langszij en nam zelfs op slag van rust een voorsprong: 5-8. Het zag er niet naar uit dat de thuisclub Hookers na rust nog veel pijn kon doen, maar het pak te allemaal anders uit. Hoewel het spel zich weer grotendeels op de Middelburgse helft afspeelde, nam Oemoemenoe door try's van Deniël van der Waal en Jordan Hookers heeft veel buitenlanders in dienst, maar kan die in Middelburg niet allemaal inzetten Kersten binnen een kwartier een 15-8-voorsprong. Dicky Wullems voegde daar nog twee punten aan toe en de gasten waren te aangesla gen om er nog een echte wed strijd van te maken. Hookers kwam nog terug tot 17-13. Rentree Tovaal begon een dag later sterk te gen de reserves van Hookers, dat in het eerste gedeelte van de eer ste helft op eigen helft werd vast gezet. De Goesenaren speelden sterk, maar verzuimden in die fa se te scoren. De thuisclub was wel trefzeker en nam na een verrassen de uitbraak een 5-0-voorsprong. Vijf minuten later bracht Sam Ri chel de teams weer in evenwicht, maar hij slaagde er niet in om To vaal met een conversion op voor sprong te brengen: 5-5. In de tweede helft maakte Willi am Beitler na bijna een jaar afwe zigheid zijn rentree en kwamen ook Remi van Oosten en Brian Hendry binnen de lijnen. Over en weer waren er kansen, maar scoor de alleen Hookers 2:12-5. In de slot minuut zette Brian Hendry met een listig kiekje Jac Markusse nog in kansrijke positie, maar die kwam centimeters tekort om nog een gelijkspel uit het vuur te sle pen. OOST-SOUBURG. De basketbalsters van BV Souburg verloren zaterdag van koploper Pendragon (41-56) en staan nu met zes punten uit acht wedstrijden negende in de eerste klasse. Pendragon begon sterk met een 0-7-voorsprong. Dankzij een zone verdediging kon BV Souburg daar na de schade enigszins beperken. In het tweede kwart kwam de thuisploeg amper tot scoren en liep Pendragon uit naar 12-28. Na de pauze bood BV Souburg wel uit stekend tegenstand. Scores BV Souburg: Annemarie van der Kaaden 8, Annabel Jozias- se, Gitta Zijlma, Immie Pattikawa en Ilhame Oujamaa 6, Annegret Scheers en Melanie Lindenberg 4, Nathalie Franke 1. MAANDAG 23 NOVEMBER 2015 alleen aan kop Lennen Jonker, Forza door Hans Markusse MIDDELBURG. De rugbyers van ereklasser Oemoemenoe behaal den zaterdag op sportpark De Sprong een zwaarbevochten 17-13-overwinning op het sterker geachte Hookers. Bij rust leidde de opponent uit Hoek van Holland nog met 5-8. Tovaal redde het niet tegen de reserves van Hookers. De Goese derdeklasser nam na de 12-5-nederlaag slechts een scha mel bonuspuntje mee naar huis. 9 Oemoemenoe staat na negen speelrondes op de negende plaats in de het hoogste klasse van Nederland. Het team heeft vijftien punten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 63