Worstelende Wuyts tankt vertrouwen Hoek bereikt via 4-0-zege op Jeka eenvoudig de Trainer van hoofdklasser Hoek ziet bekerduel als een mooie test. „Dit geeft vertrouwen voor volgende week." 14 SPORT Vosmeer is zeer effectief Na een half uur tegen de WHS-muur aangebeukt te heb ben, lukte het de 21-jarige voorhoe despeler een gat te slaan in de de fensie van de Thoolse formatie. Hij was het eindstation van een perfect uitgespeelde aanval. En tien minuten later schoot hij nog eens raak, ditmaal uit een vrije trap. „Deze wedstrijd is voor mij persoonlijk erg lekker", gaf hij na afloop van het bekertreffen aan. „Ik steek dit seizoen nog niet in de vorm die ik nastreef, kan nog niet overtuigen. Natuurlijk is dit een derdeklasser en spelen wij in de eerste klasse, maar voor mijn vertrouwen is dit goed." Het product van de JVOZ kwam de afgelopen jaren uit voor 'Ik heb er altijd van gedroomd om profvoetballer te worden, maar dat gaat me niet meer lukken' NAC Breda, maar na afgelopen sei zoen hield het daar voor hem op. En omdat hij er met FC Dordrecht niet uitkwam, zei hij het profvoet bal vaarwel en sloot hij zich aan bij Kloetinge. „Dat heeft nogal wat met me gedaan", vertelde Wuyts, die be gin dit jaar nog scoorde tegen de beloftes van Roda JC, maar nu zijn treffers maakt tegen onder meer Bruse Boys. „Ik heb er altijd van gedroomd om profvoetballer te worden, maar dat gaat me niet meer lukken. Dat was een behoor lijke klap en daar heb ik het best moeilijk mee. Ik kan het nog niet echt een plaatsje geven. Helaas slaat dat ook over op mijn spel." Rustiger Trainer Arie van der Zouwen. „Tot nu toe kan Tom nog niet brengen wat wij van hem ver wachten", sprak hij na de zege van zijn ploeg. „Hij kan goed voet ballen, maar hij moet ook nog veel leren. Zo moet hij wat rusti ger worden en wachten met aan bieden, tot het juiste moment daar is. Nu gaat het nog te gehaast. Maar dat kan ook enthousiasme zijn. Ik ben in ieder geval blij voor hem dat hij het vandaag goed ge daan heeft. Dit moet hij nu in de eerste klasse laten zien." Natuurlijk hoopt Wuyts, die verdedigers Timo Jansen en Julius Bliek de overige twee Kloetin- ge-goals zag maken, een vervolg te geven aan zijn optreden van za terdag. „Ik voel me hier op mijn plek en ben ervan overtuigd dat het er vanzelf uitkomt." Maar aan de andere kant vraagt hij ook geduld. „Momenteel wor stel ik nog met het feit dat mijn profvoetbaldroom erop zit. Ik vind het moeilijk om dat een plekje te geven. Dus misschien wordt dit niet mijn beste seizoen. Maar het komt wel goed en dan hoop ik belangrijk te zijn voor Kloetinge." KARAKTERISTIEK VLISSINGEN. In de vierde klasse B van het zaterdagvoetbal was Vosmeer SPS met 3-1 de baas. Voetballend was SPS de boven liggende partij, maar anders dan Vosmeer waren de bezoe kers nauwelijks gevaarlijk. De thuisclub nam na zes minuten een i-o-voorsprong via Thijs van Zanten, maar via een eigen doelpunt van Martin Jager kwam SPS op gelijke hoogte. Een als voorzet bedoelde inzet van Robin Capelle resulteerde in de zestiende minuut in 2-1 en vier minuten voor de rust werden de problemen voor SPS groter toen Joshua van Wil ligen uit een corner fraai raak kopte. Na de rust gebeurde er niet veel meer. HOEK. Voor iets meer dan hon derd toeschouwers verzekerde Hoek zich van verlenging van het bekeravontuur. De formatie van Jannes Tant benutte de wedstrijd tegen zondagploeg Jeka om het vertrouwen op te krikken. Hoek versloeg de tweedeklasser zater dag met 4-0. De trainer gebruikte het beker duel om zijn spelers beter te leren kennen. Zo bleef Giovanni Sier- veld ten faveure van Mickenson de Pessemier de hele wedstrijd 'In de eerste helft zat er veel 'afval' in ons voetbal' op de bank, maakte Mateusz Kuz- micki als rechtsachter zijn op wachting en koos de oefenmees- ter voor een voorhoede met Ra- him Abdul als rechtsbuiten, Sam de Munter centraal en Guillaume Clinckemaillie op de linkervleu gel. Hoek kon het zich tegen een ploeg uit het rechterrijtje in de tweede klasse van het zondag voetbal veroorloven. Het experi ment was in zoverre leerzaam, dat duidelijk werd dat de trainer niet al te veel alternatieven heeft als beoogde basisspelers wegval len. Kuzmicki werd tegen Jeka als rechtsback in verdedigend op zicht niet getest, omdat de Bra banders voor een middenveld met vier man kozen en voorin de linkerkant onbezet lieten. In of fensief opzicht maakte Kuzmicki te weinig gebruik van zijn vrije rol. De Pessemier leverde veel vrije ballen in de opbouw in en voorin werd duidelijk dat Rahim Abdul geen buitenspeler is. Jeka gunde Hoek balbezit, maar groef zich niet in. De bezoekers, die een week eerder op eigen veld met 3-0 van HW'24 hadden verloren, zetten een blok op ei gen helft en probeerden met te genstoten gevaar te stichten. door Daniel Vervelde KLOETINGE. Voor Kloetinge-aanval- ler Tom Wuyts verliep het voetbal seizoen tot dusverre niet zoals hij en zijn club dat hadden gehoopt. De snellle aanvaller werd afgelo pen zomer met hoge verwachtin gen opgepikt bij de beloften van NAC Breda, maar echt uit de verf kwam hij nog niet. Zaterdag in de derde ronde van de districtsbeker slaagde Wuyts er tegen derdeklas ser WHS wél in om zijn stempel op de wedstrijd te drukken. Met twee mooie goals hielp hij zijn ploeg op weg naar een 4-0-zege en de vier de ronde. 14 Kloetinge is dit seizoen in het bekertoernooi op schot. De Bevelandse ploeg maakte in vijf wedstrijden maar liefst veertien doelpunten. Kloetinge-WHS 4-0 (3-0). 32. Tom Wuyts 1-0,41. Tom Wuyts 2-0, 45 (+1) Timo Jansen 3-0, 82. Julius Bliek 4-0. Scheidsrechter: M.P. Van Dijk (Etten-Leur). Aantal toeschou wers: 100. Kloetinge-aanvaller Tom Wuyts verschalkt met een bekeken bal WHS-doel- man Renaldo de Witte, foto Johan van der Heijden Yannick Melis (links) van De Meeuwen probeert zich staande te houden in een duel met Jorden Louwerse van Serooskerke. foto Ruben Oreel Jannes Tant ziet door Peter van Kouteren Jannes Tant, trainer Hoek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 60