Pleijte verteert duinovergangen het makkelijkst Frédéric Caudron is van een andere planeet 18 SPORT Mesu vijfde in vijfde marathon Endurorijder Kees Zuidhof ligt op koers voor nationale titel Lammerenburg sterkste viertal Toernooizege Schweertman Hockeysters Walcheren winnen, laat gelijkspel voor HSD Ondanks het slechte weer gingen bijna driehonderd atleten van start in de Langstraat van Zoutelande. Pleijte, vorig week nog de snelste in de Mosselloop, liet er als Neder lands kampioen trailrunning geen twijfel over bestaan dat hij de snel ste was. Na zo'n anderhalve kilome ter denderde hij de lange trap af naar de Langstraat, met alleen Ralph Wiessner in zijn spoor. Op enige afstand volgden Willem de Vos, Ramon van der Grift, Crum van der Linden en Eric Wolfert. Na drie kilometer moest Wiessner af haken en kon Pleijte solo het werk afmaken. „Het was heerlijk lopen, zelfs tegen de sterke wind in", zei hij, nadat hij in 42.22 minuten was gefinisht. Hij bleef daarmee slechts veertig seconden boven zijn par koersrecord van vorig jaar. Na zijn Nederlands titel in Schoorl nam Pleijte wat gas terug. Begin december zal hij weer naar de Ardennen afreizen voor een lan ge trail. „Ik hoop volgend jaar naar het WK of EK in de Pyreneeën te mogen", liet hij nog weten. Wiessner beperkte de schade tot anderhalve minuut. Hij was wel ruim vijf minuten sneller dan in 2014. Wiessner, voorheen voet baller bij GPC Vlissingen, is pas twee jaar aan het hardlopen en pro beert naast werkweken van vijftig uur in Brasserie BLVD vier a vijf keer te trainen. „Het maakt je hoofd leeg", liet hij weten. Wolfert maakte het erepodium vol. Bij de vrouwen was de zege voor Yvonne Moerland, één van de Zeeuwse vrouwen die op latere leeftijd zijn gaan hardlopen. Vorig jaar liep ze de Hobbeldebobbel- loop nog in 1.00.42 uur, maar nu was 53.21 haar eindtijd. In haar eer ste atletiekjaar waren er overwin ningen in de Familieloop, Ritthem en Vrouwenpolder. „Het is leuk wanneer er door veel trainen pro gressie in zit", zei de atlete die bij Remy Vasseur traint. Lisa Jobse uit Oost-Souburg gaf maar twaalf seconden toe op Moer land, maar bleef ruim voor Juriena de Vries uit Lent. Niels Mesu maakte zaterdag in druk tijdens de vijfde wedstrijd in de marathoncompetitie. De Middelburger, uitkomende in de topdivisie, maakte deel uit van de kopgroep van acht schaatsers. Mesu probeerde nog om te ont snappen, maar kreeg geen ruim te. Ingmar Berga won de sprint en Mesu eindigde als vijfde. Broer Erwin kwam in de slotfase ten val en moest de strijd staken. Berga reed een nieuw wereldre cord op de marathon (125 ronden in 1.03.25 uur). In de eerste divisie eindigde Yer- sekenaar Rico van Damme als achttiende. Laurent Janse werd 36e, Joerec Cijsouw 44e. Van 't Westende verliest meteen Judoka Sam van 't Westende (-73 kilo) kon zaterdag geen potten breken tijdens de Grand Prix in het Chinese Qingdao. De 24-jari- ge Vlissinger overleefde - na een bye in de eerste ronde - de twee de schifting niet. Hij verloor op ippon van de Kazak Dastan Yk- bayev, nadat hij nog wel met een yuko op voorsprong was geko men. Amazone Wiskerke in vorm voor ZK Emily Wiskerke is in de aanloop naar het ZK aan een sterke serie bezig. Zaterdag bij de dressuur- wedstrijd in Serooskerke werd de amazone uit Kamperland eer ste met Giant Cristal (klasse Mi, 68,33 procent) en stuurde ze Fig- ter (M2, 67,66) naar de tweede plaats. In de tweede proef werd Figter (66,66) eerste en was Giant Cristall (65,66) tweede. Janssen voor Vader en Boer in Hilversum Bij de Janet Memorial Veldrit in Hilversum is Goesenaar Tim Janssen zaterdag als eerste Zeeuw gefinisht bij de elite en beloften. Hij werd na een koers over zestig minuten zesde. Mid delburger Milan Vader moest ge noegen nemen met de negende plek. Erik Boer uit Wolphaarts- dijk werd vijftiende. Er staat geen maat op Kees Zuid hof. De endurorijder uit Hoe- dekenskerke won zaterdag ook de achtste rit in de strijd om de Nederlandse titel. Hij kwam in Harfsen uit in de categorie NV 50. Er moesten zaterdag 216 kilome ter verreden worden, verdeeld over drie ronden van 72 kilome ter. In elke ronde waren drie proeven opgenomen. Zuidhof won zes van de negen proeven. De overige drie waren voor zijn grootste concurrent in de strijd om de titel, Peet van Saase uit Zwaanshoek. Zuidhof: „Het was een pittige wedstrijd met veel kruip- en sluipwerk door de bos- Lammerenburg is zaterdag win naar geworden van het sneldam- toernooi voor viertallen in Aagte- kerke. Het Vlissingse kwartet (Peter Schunselaar, Wim Koppe- jan, Ko Louwerse en Jan Boone) won na een spannende race met GZC. In de voorlaatste ronde moest het onderlinge duel de be slissing brengen. Lammerenburg versloeg de concurrent met 6-2. Achter GZC pakte Middelburg de derde plaats, met een punt voorsprong op Tholen/DSVF. Henk Gunter van Tholen/DSVF en GZC-speler Jos de Wild wer den met 23 punten uit veertien partijen individueel topscorer. sen. Sommige boomwortels kwa men bloot te liggen en dus was het oppassen geblazen." Zuidhof zegevierde met zestien seconden voorsprong. Leo van Waasdijk uit Heinkenszand werd vijftiende en dat is ook zijn klassering in de stand. Bij de inters in de E2 klasse heeft Casper Ovaa uit Oost-Souburg nog steeds zicht op een toptien klassering. In Harfsen werd de Husqvarna-rijder in het dagklas sement twaalfde. In de stand be zet Ovaa de negende plaats. Peter Maranus (Aagtekerke), uit komend bij de Inters 40+ klasse, werd vijftiende en staat twaalfde in de tussenstand. Squasher Piëdro Schweertman, afkomstig uit Koudekerke, heeft gisteren in Gdansk een proftoer- nooi gewonnen. In de finale was de nummer 68 van de wereld, die in de Poolse stad als eerste geplaatst was, oppermachtig. Hij versloeg de Fransman Auguste Dussourd, die met zijn 238e plaats op de PSA-ranking verras send de eindstrijd had gehaald, met 11-311-911-1. Bij het toernooi in Gdansk was 5000 dollar aan prijzengeld. Schweertman reist nu door naar Londen, waar hij deze week aan een 10.000 dollartoernooi mee doet. De hockeysters van Walcheren overtuigden in het duel met Krimpen. Het uitduel van de vierdeklasser eindigde in 0-3. In de eerste helft domineerde Walcheren al de wedstrijd. In die fase hadden de bezoeksters echter moeite om te scoren. Dat was in de beginfase van de twee de helft wel anders. In de zesde minuut opende Maira Brug- graaff vanuit een strafcorner de score. Vijf minuten later liet Lot te Schoonderwoerd op aangeven van Roos Mijnlieff de 2-0 note ren. Slechts drie minuten daarna werden de eindcijfers bereikt. Frederique van Amersfoort be diende haar zus Florine, die de 0-3 verzorgde. Daarna speelde Walcheren gecontroleerd de wedstrijd uit. Poulegenoot HSD boekte een verdienstelijk resultaat tegen het hoger geklasseerde Gilze-Rijen. Een evenwichtige wedstrijd werd in Zierikzee met 2-2 afge sloten. Na de 0-1 in de achtste minuut maakte Veerle Kleppe in de 31e minuut de gelijkmaker. Zij scoor de op aangeven van Lizette Lam- merts. Nog voor rust leidde Gil ze-Rijen weer. Diep in de twee de helft zorgde Kleppe voor een gelijkspel. Zowel Frédéric Caudron als Jean Paul de Bruijn overschreed de grens van 2.000 gemiddeld. Voor de Hulstenaar was dat de eerste keer dit seizoen in competitiever band. Hij liet tegen Kurt Ceule- mans een moyenne van 2.083 note ren, mede dankzij series van ze ven en elf. Na de stand van 23-20 in zijn voordeel maakte De Bruijn in negen beurten 27 punten. Voor Caudron is boven de 2.000 gemiddeld spelen dit sei zoen niets bijzonders. Hij over schreed met zijn 2.631 voor de zes de keer (in acht partijen) de grens en noteert tot nu toe gemiddeld 2.128. De Belg lijkt van een andere planeet en gaat in de annalen zijn landgenoot Eddy Merckx met 1.892 en de Nederlander Dick Jas pers met 1.829 ver vooraf. Voor de pauze was het in Oos terhout nog gelijk doordat Patrick Vasseur verloor van Jerry Her mans. Tot 38-36 volgde hij de thuisspeler als een schaduw, maar hij moest in de eindsprint afha ken: 50-40. De plaatsvervanger van Berry Dallinga, Danny Breur, toonde zich een aanwinst. Hij ver sloeg het Belgische toptalent Ken ny Miatton met 38-50 in 31. Topteamcompetitie. 's Lands Wel- varen/RBS-Eggersbeek.nl/BCA 1-5 en 2-4: Na de dubbele nederlaag in de zesde ronde tegen een direc te concurrent bezetten de Bevelan ders de laatste plaats. Francis For- ton won en verloor van zijn land genoot Robby Sonck in het band- Ook Jean Paul de Bruijn is in topvorm en haalt tegen Kurt Ceulemans een moyenne van een moyenne van 2.083 stoten. Peter de Bree maakte in zijn eerste partij nog gelijk in de nabeurt met een serie van 29, maar verloor zijn tweede partij te gen Martij n Egbers kansloos. „Ik mis de precisie." Waar De Bree baalt van zijn op treden, lijkt nieuwkomer Gert Jan Veldhuizen met zijn falen niet te zitten. Ondanks twee nederlagen kreeg zijn iPad meer aandacht dan zijn teamgenoten. Derde divisie driebanden. De Stene Brug-De Bevelanders 4-4: De huis derby kreeg geen winnaar, ook al was het verschil op de ranglijst aanzienlijk (derde en twaalfde). Voor de thuisploeg wonnen Ad Menheere en Joey de Kok en voor de bezoekers Alfred van den Dries en Rinus Kramer. Vierde divisie, 's Lands Welvaren 2- Zandee Kloetinge 0-8: De riante overwinning was voor de bezoe kers een mooi eerbetoon aan de deze week overleden naamgever en speler van het team, Wim Zan- dee. Daan Weststrate, Paul Bod bijl en Leo Koopman wonnen ro yaal, Piet Verschure met twee pun ten verschil van Nico Peeters. Kader, 's Lands Welvaren 2-De Post hoorn 2 2-6, 's Lands Welvaren 2-HWA Alblasserdam 1-7 en 's Lands Welvaren- HWA Alblasser dam 6-2: Voor het eerste team wa ren Peter de Bree en Jaap van der Weijde en Sjaak Walhout de pun- tenpakkers. Het tweede team ging twee keer onderuit. Alleen inval ler Ronald van Geyt won en Jos Breas speelde een keer gelijk. door Sjaak Sinke ZOUTELANDE. Tim Pleijte was in zijn voormalige woonplaats Zoute- lande - hij woont tegenwoordig in Vlissingen - voor de derde keer de snelste in de zware Hobbeldebob- belloop over ruim 10 kilometer. Liefst zeventien duinovergangen waren in het parkoers opgenomen. Yvonne Moerland uit Yerseke was de snelste vrouw. Tim Pleijte is als eerste boven bij één van de duinovergangen. foto Lex de Meester HEERENVEEN QINGDAO SEROOSKERKE HILVERSUM HARFSEN AAGTEKERKE VLISSINGEN GDANSK door Joop van den Oudenhoven OOSTERHOUT. De driebanders van Dallinga.com klimmen door een 6-2-overwinning op De Eekhoorn op naar een gedeelde vijfde plaats in de eredivisie. Michael Vink maak te indruk tijdens de nationale Grand Prix in Capelle aan den IJssel en 't Bierwinkeltje won in de derde divisie de wedstrijd tegen Veiling- zicht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 48