Scheldesport zorgt dat tegenstander bijna niet tot scoren komt Parkoerskennis van belang in Oude Tonge Overtuigende overwinningen Tjoba en Ondo 16 SPORT Van Aanrooij maakt indruk in GP Hasselt Savok/Outokumpu komt ook aan kop Na de derde speelronde in de zaal is de Arnemuidse ploeg in hoofdklasse A als enige nog zonder puntverlies. W De Terneuzense vrouwen begon nen aan de wedstrijd met een zoneverdediging, maar dat pakte - ondanks de voorsprong - niet goed uit. „We zijn in de tweede periode overgeschakeld naar een man- to-man-verdediging. Dat liep veel beter. De tegenstander In zo'n wedstrijd valt weinig eer te behalen. Daarvoor speelt de tegenstander te zwak' heeft daarna niet veel meer kun nen scoren", zei Scheldesport- coach Martin van Ham. Bij rust was het verschil opgelo pen tot 23 punten: 12-35. Ook in derde periode kon de thuisclub geen potten meer breken. „In zo'n wedstrijd valt weinig eer te beha len. Daarvoor speelt de tegenstan der te zwak. Je kunt voor een hoge re score gaan door meer druk te zetten, maar uiteindelijk wordt het kampioenschap niet op doel saldo beslist", zei Van Ham. Anneke de Clerck maakte haar comeback bij Scheldesport, nadat ze vanwege zwangerschap een aantal maanden uit de roulatie was geweest. Jeugdspeelster Naïma Boerenbach debuteerde in het Terneuzense vrouwenteam, zodat iedereen speelminuten werd gegund. Julia Fuertes Cabel- lo was topscorer met 21 punten, ge volgd door Maaike Casteleijn met veertien punten. De centerspeel sters van Scheldesport profiteer den vooral van hun lengte tegen Simple Dribble. Zowel Danny Sleeckx (mannen 17+) als Kees Reijnhout (mannen 40+) had het vooraf snel gezien. „Belangrijk was het om je snelheid vast te houden. Op som mige plaatsen was het erg gevaar lijk en moest je goed uitkijken om niet te vallen", legde Sleeckx uit. Reijnhout zei het vooraf al: „Dit is een parkoers voor de echte mountainbikers." Met name Danny Sleeckx reed HASSELT. Lindy van Anrooij is zaterdag bij de Soudal GP Has selt, een sterk bezette veldrit in België, knap als achtste gefi nisht. De negentienjarige ren- ster uit Kapelle had een slechte start, waardoor ze bijna hele maal achterin het startveld lag. Maar met een indrukwekkende inhaalrace vocht ze zich terug. Ze had nog even uitzicht op een plaats in de top zes, maar passeerde uiteindelijk als acht ste de meet. Het was haar twee de toptienklassering op rij. De wedstrijd werd gewonnen door Sanne Cant, in 42.44 minu ten. Van Anrooij zat bijna vier minuten achter haar. zijn rondjes op de fraaie omloop erg snel en bouwde daarmee een behoorlijke voorsprong op. In eerste instantie sputterden Ed- zard van Ewijk en Bart Claeys nog wat tegen, maar tegen de Bel gische tempomachine waren ook zij niet opgewassen. Van Ewijk bleef nog het beste in de buurt van hem, maar had wel een ach terstand van ongeveer anderhalve minuut. Bij de mannen 40+ was het niet anders. Toen Reijnhout een maal op stoom was, kon niemand de coureur uit Wolphaartsdijk meer volgen. De Belgen Mare Van- acker en Sven Standaerd reden op gepaste afstand naar de tweede en derde plaats. Simone Cornelisse was op nieuw oppermachtig bij de vrou wen. De Middelburgse reed de rest van de concurrentie op grote achterstand, net als bij voorgaande races voor de Zeeuwse ATB Cup. SAS VAN GENT. De volleyballers van Savok/Outokumpu kwamen in de recreatieve competitie van Sas van Gent door een 3-0-over- winning op In den Vlaemschen Pot op gelijke hoogte met kop loper De A'Haatjes. De titelverde diger speelde al wel een wed strijd meer dan de leider van het eerste uur, die niet in actie kwam. Drankenhandel 't Sas snoepte 100% Sas verrassend een punt af. Dat gebeurde in de eerste set (25-23). Daarna nam de nummer drie van de ranglijst het initiatief over en werd de winst alsnog vei liggesteld. Bottles Next Door ontsteeg de on derste regionen door een 2-1-ze- ge op De Jantjes. De korfballers van TOP Ar- nemuiden zijn na de der de speelronde alleen kop loper in de hoofdklasse. In sporthal De Blikken wonnen ze met 22-16 van Groen Geel uit Wormer. Doordat me dekoploper Avanti gelijkspeelde tegen GKV, leidt TOP nu de dans met één punt voorsprong. In de overgangsklasse boekte Tjoba de eerste overwinning. Het team van trainer Dirk Sercu staat nu niet meer laatste. TOP-Groen Geel 22-16: TOP besprong Groen Geel als een jonge hond. „Het was iets té gretig", zei coach Arco Goedkoop vooral over de ongeduldigheid na rust (13-9). Hierdoor kon de tegenstander uit Wormer terugkomen tot op één punt. Maar na de 16-15 brak het Arnemuids kwartiertje aan. TOP, dat de verdediging al van begin af aan op orde had, kon te rugvallen op fitheid en scoorde juist in die fase. Groen Geel had weinig wissel mogelijkheden, terwijl Goedkoop zijn spelers Corné Bezemer (aanvallend) en Jurriaan Bouwens (verdedigend) meer maals erin kon zetten en eruit kon ha len. TOP, nieuwkomer op het tweede ni veau van Nederland, heeft zes punten. Avanti heeft er eentje minder. Derde staat DSC met vier punten. Op 12 decem ber komt Avanti op bezoek in Arnemui- den. Odik-Tjoba 24-33: Op bezoek bij Odik, net als Tjoba nog puntloos voor dit tref fen, boekte de overgangsklasser uit 's-Heer Hendrikskinderen de eerste over winning van het zaalseizoen. Na tien mi nuten boog Tjoba de achterstand om in een voorsprong en gaf die niet meer uit handen. Of het aan de vakomzetting lag, is niet helemaal duidelijk, maar voor het eerst dit seizoen scoorde de ploeg er lus tig op los. en Jurgen de Kunder 4, Sharon Coedegebure 3, Melissa Naumann 2, Robin Harinck 1. Tilburg-Swift 17-16: Tijdens de machts strijd in de eerste klasse trok Swift aan het kortste eind. Zo spannend als de cij fers doen vermoeden, was het niet. Het Middelburgse achttal liep 59 minuten achter de tegenstander aan. „We kregen de Tilburgse muur niet geslecht", zei coach Dennis Plantinga berustend. Fortis-Vitesse 26-25: En weer speelde For ds een thriller. Dit keer met een goede af loop. De Souburgers, die net als de tegen standers uit Barendrecht een hoog tem po hanteerden, waren voor rust (16-11) zeer doeltreffend. Maar in de tweede helft kwam de dip. Vitesse sloot aan, maar Fortis hield het vertrouwen. In de laatste veertig seconden viel de beslis sing: invaller Maurice van der Have mocht één schot lossen. Hij produceerde de winnende. Ondo-Vlaardingen 18-5: Na rust (7-4) had koploper Ondo had geen kind aan het puntloze Vlaardingen. In de eerste helft morsten de Middelburgers veel kansen, maar daarna herpakte de tweedeklasser zich. „Dat niveau zullen we nodig heb ben", blikte coach Edwin Coppoolse voor uit op de topper tegen Maassluis van aan staande zaterdag. Scores Ondo: Linda Burger, Ronald Wisse en Jeroen Mesu 4, Dennis Witte 3, Joyce van Ee- nennaam 2, Thomas Mesu 1. Korbatjo-Stormvogels 26-20: Hoewel er verloren werd, was men bij Stormvogels nog enigszins tevreden. De Westkapel- lenaars scoorden namelijk twintig keer tegen de koploper in de tweede klasse I. Met stand-in Tom Hengst voor de zieke Niek Peene was Stormvogels de mindere ploeg, maar in een attractieve wedstrijd werd de huid duur verkocht. door Aector Dooms TERNEUZEN. De basketbalsters van Scheldesport blijven meedoen in de top van de tweede klasse zuid. In Steenbergen werd het laag ge klasseerde Simple Dribble met 63-20 geklopt. Martin van Ham, coach Scheldesport door Wim de Vos OUDE TONGE. Het was zaterdag belangrijk om het parkoers van de ATB-wedstrijd in Oude Tonge van tevoren te verkennen. Door de vele regenval in de ochtenduren lag de omloop op sportpark De Koepel er zompig bij en was het handig om de ideale route al te kennen. Dan ny Sleeckx en Kees Reijnhout ken den die en wonnen vervolgens in hun categorieën. TOP komt snel door JaapJan Ritsema Scores TOP: Anita de Ridder 7, Peter van Bel- zen 6, Jeanine Marijs, Petra van Belzen, Ju- riaan Bouwens en Jurgen Janse 2, Corné Beze mer 1. Scores Tjoba: Dennis Broerse 8, Demi Mon- deel 7, Esmee Walraven, Corné de Broekert Scores Swift: Dylan Gillissen 5, Gijs Gillissen 3, Aïsja Zuidweg, Rachel Verhagen, Mirella Pouwer en Joren Gillissen 2. Scores Fortis: Juul van der Linde 5, Justin Koppejan en Rens van den Driest 4, Kim Baas, Remco Crucq en Mathijs de Vries 3, Yas- min Swiers 2, Anita Wielemaker en Maurice van de Have 1. Scores Stormvogels: Jonathan Koets 7, Vera Geschiere en Arjen Schoe 4, Tom Hengst 2, Loura Kleinepier, Emmely de Visser en San- der Verrijzer 1 Ondo-korfballer Ronald Wisse zoekt naar een af- speelmogelijkheid in het duel met Vlaardingen. foto Lex de Meester Ivar Jansen van Rosendaal, waterpoloër van De Schelde, wordt belaagd door twee spelers van RZ. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 46