Hoe trots kun je zijn, zegt trainer André de Nooijer na bekerwedstrijd Na afloop loopt iedereen de polonaise en draait het Rad van Avontuur SPORT 13 in Groede ook entertainer te zijn. Na iedere thuiswedstrijd zorgt hij in de kantine voor vermaak, met de microfoon in de hand. De spe lers van ASWH kijken na de war me douche eerst nog enigszins verbaasd om zich heen. Wat ge beurt hier allemaal, zie je ze den ken. Van den Hemel (24), als een speaker bij het darts: „Ladies and gentlemen! Are you ready? Let's play.Rad van Avontüüüür!" De kantine staat op z'n kop als Van den Hemel met gevoel voor humor de wedstrijd analyseert, het rad laat draaien en tussendoor wat interviews afneemt. „Je hebt het gezien mensen. De ploeg met het meeste balbezit hoeft niet al tijd te winnen. De trainer van ASWH zei ook dat hij met zijn sterkste ploeg zou komen, maar daar zet ik toch vraagtekens bij..." De bestuursleden van ASWH vin den het prachtig. Jack van den Berg werkt ook graag mee en gaat op een stoel naast Van den Hemel staan. Wat dacht de trainer toen hij bij de loting met ASWH aan Groede werd gekoppeld? „Ik zag meteen een foto van jullie op Twit ter", zegt Van den Berg. „Ik dacht: nou, die zijn gezellig!" Van den Hemel: „Zeg, onze trainer zal een keer weg gaan. Mocht je nog een stapje hogerop willen zetten, je bent van harte welkom op De Groe." En zo gaat het nog een tijdje door. Michael van Dommelen wordt vastgelegd voor volgend sei zoen, Van den Berg en zijn spelers lopen mee in de polonaise. Buiten is het donker en koud, binnen loopt de temperatuur steeds ver der op. De bus van ASWH staat te draaien, maar de chauffeur moet geduld hebben. Want het feestje in Groede gaat nog even door. KARAKTERISTIEK Het regent rond twee uur pij penstelen en de windkracht lijkt steeds meer toe te nemen. Aan een afgelasting heeft vandaag nie mand gedacht. Op Twitter meldt de dorpsclub 's ochtends al: 'Al moet ASWH zwemmend naar huis toe, de wedstrijd gaat hoe dan ook door.' Terwijl het in de grote witte tent die aan de kanti ne is gezet steeds drukker wordt, kan Jack van den Berg een glimlach niet onderdruk ken. „Ze hebben hier wel humor, hoor", zegt de trainer van ASWH. Het weer bevalt hem minder. „Jullie zeggen toch dat het altijd mooi weer is hier in Zeeland...?" Hij heeft zich dan al voor gesteld aan André de Nooijer, zijn collega van Groede. Van den Berg, met een knipoog: „Heten alle trai ners hier in Zeeland De Nooijer?" Toeval of niet: vlak voor half drie is het droog en breekt de zon voorzichtig door. Er wordt vuurwerk afgestoken, de rook neemt bezit van het veld, ach ter het doel klinken op een mo ment dat niemand het nog ver wacht een paar harde knallen. De boerderij aan de andere kant van het hek lijkt zelfs even te bewe gen. Groede wil zo lang mogelijk de nul houden, maar moet na drie minuten al de eerste treffer slikken. Scheids rechter Nieck Elder son verzuimt te flui ten bij een overdui delijke duw van ASWH-spits Mi chael van Dom melen, waar na Shabir Isoufi (ex-AZ, Feye- noord en Telstar) van dichtbij raak schiet (0-1). „Hoeveel zou dat hier gaan worden", vraagt een toe schouwer uit Breskens. „0-14 of zo." Zo heel veel kansen krijgt ASWH echter niet na de openings treffer en na 26 minuten is daar in eens een vlotte tegenstoot van de thuisploeg. Bart van den Hemel verovert de bal, stoomt op en speelt Wesley Steijaert aan. De spits ziet Arno van den Hemel bui tenom komen en snijdt op het juiste moment naar binnen. Daar na doet Steijaert waar iedereen bij Groede op hoopt maar eigenlijk niemand op rekent. Hij jaagt de bal met rechts fraai in de kruising: 1-1. Het blauwe shirt gaat uit, Steijaert wordt besprongen door ploeggenoten en ge- Ni v niet van zijn moment. 6-ROEV De 1-1-stand blijft echter maar vijf minu ten op het scorebord staan. Yannick Thuys maakt hands zon- Na het laatste fluitsig naal van Groede-ASWH (1-3) leek het even of de thuisploeg had gewon nen. Er werden vuisten gebald en er klonk ge juich. „Dat was ontla ding", zei André de Nooijer niet veel later. „We verliezen met 1-3 van een hoofdklasser. Hoe trots kun je zijn?" In kwalitatief opzicht kwam Groede veel te kort, maar dat compen seerde de ploeg met een tomeloze inzet. „We zijn negentig minuten lang in de organisatie blijven spelen", constateerde De Nooijer. „We zakten in en hielden de ruimtes klein. Niemand had ver wacht dat we de schade beperkt zouden kunnen houden. Iedereen reken de op een uitslag met dubbele cijfers." De Nooijer stipte ook nog aan dat ASWH mak kelijk aan de eerste goal kwam. „Aan de 0-1 ging een overtreding vooraf. Maar we maakten zelf daarna echt een schitte rend doelpunt. Voor de spelers voelt dit als een overwinning." Zondag speelt Groede opnieuw thuis. De num mer drie treft dan koplo per Lepelstraatse Boys. De Nooijer: „Die willen we winnen. Hopelijk geeft deze wedstrijd ons een boost en kunnen we zondag opnieuw een feestje vieren." der dat hij het zelf door heeft, Mi chael van Dommelen benut de strafschop: 1-2. De ervaren spits kan voor rust zijn tweede van de middag maken, maar doelman Ric ky Verkruijsse (18) ligt in de weg. „Ja mensen, dat was de eerste helft van Groede tegen ADHD of zoiets", zegt de speaker na het rustsignaal. „Het staat 1-2 en daar mogen we trots op zijn." In de bestuurskamer wordt ook even nagenoten. „Het is jammer van het weer", zegt secretaris Sjaak van der Hooft. „Maar voor de club is dit een fantastische dag. Dit pakken ze ons niet meer af." Penningmeester Eric van den He mel: „En nu op naar de 2-2." De hoop op een gelijkma ker kan voor de vijfdeklas- ser al snel de kast in. Van Dommelen maakt twee minuten na rust alsnog zijn tweede van de middag (1-3) waardoor het echt over en sluiten is voor Groede. Bart van den Hemel is met een vrije trap nog dicht bij de aansluitingstreffer, maar daarna gebeurt er opval lend weinig meer. ASWH ziet hoe een blauwe muur rond het vijandelijke strafschop gebied wordt opgetrok ken en heeft moeite daar een bres in te slaan. Terwijl de minu ten wegtikken, blijven goals uit. Als Elderson voor de laatste keer fluit, klinkt vanaf de bank van Groede gejuich. André de Nooijer balt zijn vuist. Met twee doelpun ten verschil verliezen van een ploeg die vijf klassen hoger speelt, dat voelt als een overwinning. Arno van den Hemel zet met een een krat bier in de kleedka mer van ASWH en bedankt de te genstander. Daarna wordt in de kleedkamer van Groede op tafel gedanst en wordt uitbundig ge zongen. Michael van Dommelen vindt het wel mooi. „Het is nog echt een beetje ouderwets hier hè", zegt de spits. „Het voelde als of ik weer bij mijn eerste club kwam. Voor een vijfdeklasser heb ben ze het geweldig gedaan. En die jongen maakte een fantas tische goal." Behalve middenvelder, aan voerder en webmaster blijkt Arno van den Hemel MAANDAG 23 NOVEMBER 2015 De selectie van Groede is ondanks een 3-1-nederlaag tegen ASWH opgetogen en bedankt de supporters, foto's Peter Nicolai Groede-ASWH 1-3 (1-2). 3. Shabir Isoufi 0-1,26. Wesley Steijaert 1-1, 31. Michael van Dommelen 1-2 (strafschop), 47. Michael van Dommelen 1-3. Scheidsrechter: N. Elderson (Zaamslag). Gele kaart: Wesley Steijaert (Groede). Aantal toeschouwers: 450. Groede: Ricky Verkruijsse; Jan El frink (57. Enrique van Opdurp), Ruben Dey, Wouter Lakerveld, Wesley Hoogstad, Yannick Thuys; Bart van den Hemel, Edwin Brand, Arno van den Hemel, llyas Yavuz (77. Sven Wisse); Wesley Steijaert (63. Nick van Belois). DE EERSTE HELFT Rolo, een vu rig supporter van de w Groe de. DE TWEEDE HELFT DE DERDE HELFT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 43