Vormer klimt met Club Brugge naar plek twee Leicester City is meer dan ■nfmm Witte zakdoekjes voor Madrileense spelers, trainer Benitez en 6 SPORT Rafa Benitez moet al vrezen voor zijn baan. Real Madrid werd in eigen huis door FC Barcelona vernederd: 0-4. NEDERLANDERS IN HET BUITENLAND Het volume van de omroepinstallatie in het stadion werd op het maxi male aantal deci bellen gezet. Het clublied schalde door de luidspre kers. Niet om een overwinning te vieren, want die was ver te zoe ken, maar om de kritische spreek koren te overstemmen. 'Florentino dimisión' had een deel van het pu bliek al in de rust en de tweede helft gescandeerd. Met elke actie van aartsrivaal Barcelona, met elk doelpunt van de gehate Catalanen, met elk slap antwoord van de eigen apathische Real-spelers nam de schaamte toe, de frustratie, de verontwaardi ging, de woede. De spelers kregen ervan langs, trainer Rafa Benitez ook, maar voor het eerst richtten de pijlen zich ook op Florentino Pérez, de steenrijke bouwonder nemer die al sinds 2000, met een kleine onderbreking van drie jaar, de club naar zijn hand zet. Pérez werd gisteren door een analist in de Madrileense sport krant AS vergeleken met een Sub- buteo-liefhebber. Van bovenaf be weegt hij de spelers naar eigen be lieven over het voetbalveld. Een trainer heeft hij eigenlijk niet no dig, maar in het echte voetbal moet dat wel, want Pérez heeft geen diploma. Marionetten Dus zoekt de voorzitter marionet ten die hij kan aansturen. Mourin- ho moest vertrekken omdat hij te machtig werd. Carlo Ancelotti won voor Real Madrid na twaalf jaar weer eens de Champions Lea gue, maar luisterde niet genoeg naar Pérez, was een onafhankelij ke geest. Na een minder seizoen werd hij in de zomer ontslagen, te gen de zin van zijn spelers in. Benitez kwam en toonde zater dagavond in de Clasico, op het eer ste belangrijke ijkpunt van het sei zoen, zijn gebrek aan ruggengraat. Hij zal zich nog lang berouwen dat hij tegen Barcelona niet zijn ei gen opstelling op het veld neerzet te. Dat hij zijn oren naar Pérez, maar in dit geval ook naar de spe lers liet hangen. De voorzitter wil dat al zijn duurbetaalde sterren spelen en dat Gareth Bale - de man van 100 miljoen - een promi nente rol centraal op het veld, net achter de spits heeft. De spelers wilden een offensievere speelstijl van de conservatieve coach. Dus Real-trainer Benitez zal zich nog lang berouwen dat hij tegen Barcelona zijn oren naar voorzitter Pérez liet hangen hield Benitez zijn favoriet en be langrijkste schakel op het midden veld, Casimiro, op de bank om James Rodriguez in te brengen. Het resultaat was desastreus, en dat terwijl Rodriguez nog de beste man van Real was. Maar in eens was er geen middenveld meer; althans, Modric en Kroos stonden volledig alleen en werden overlopen, weggetikt en belache lijk gemaakt door het perfect uit gebalanceerde middenveld van Barcelona. Coach Luis Enrique won het tactisch duel glansrijk door er vier man op te stellen. De fabuleuze Iniesta werd vergezeld door Bus- quets, Rakitic en Sergi Roberto. Voorin hoefden Neymar en Sua- rez alleen maar de kansen te be nutten die zij kregen toegescho ven. Lionel Messi, net hersteld van een knieblessure, mocht het een uur lang vanaf de bank aan zien. Toen hij ook even wilde mee doen, stond het al 0-3. BRUGGE. In de Belgische voetbal competitie heeft Club Brugge op eigen veld met ruime cijfers ge wonnen van Zulte Waregem: 3-0. Na doelpunten van Jelle Vossen en José Izquierdo zette Ruud Vor mer nog voor rust de eindstand op het bord. De Nederlandse middenvelder keerde terug in de basis na een blessure. „Ik ben blij dat ik lekker heb gespeeld, want ik was nog nooit een maand eruit geweest. Het ging goed, al was het in het begin wel wat wennen", liet Vor mer weten aan Sporza. Club Brugge klom naar de twee de plaats, met twee punten min der dan koploper AA Gent, dat vrijdag met 5-0 won van Wester- lo. Oostende liet gisteravond de kans liggen om de leidende posi tie weer te heroveren. KV Meche- len was op eigen veld te sterk met 2-1. Joachim van Damme maakte het winnende doelpunt. Subtopper Racing Genk won de uitwedstrijd tegen nummer voor laatst OH Leuven met 3-1 en pas seerde Sint-Truiden, dat onderuit ging bij Waasland-Beveren (2-1). De wedstrijden Lokeren - Ander- lecht en Moeskroen - Charleroi werden afgelast. Voor beide duels waren extra agenten nodig en die zijn door de verhoogde terreur dreiging in België niet beschik baar. Op het eerste gezicht lijkt hun aanwezigheid een hersenspinsel van een buitenlandse eigenaar met meer geld dan gezond ver stand. De miljardair Vichai Sri- vaddhanaprabha behoort echter niet tot de excentriekelingen die het Engelse voetbal overspoelen. Sinds de Thai in 2010 Leicester Ci ty kocht heeft de club langzaam een gedaanteverwisseling onder gaan. De grijze muis van weleer is nu een sprankelende attractie. Leicester City - met een elftal vol spelers met een litteken - staat na een zege op Newcastle United (0-3) aan kop van de Premier Lea gue. Tot ieders verbazing. 'Ik had vannacht een bizarre droom', twitterde Gary Lineker gisterochtend. 'Waarin Leicester de ranglijst van de Premier Lea gue aanvoerde. Het leek zo echt!' De presentator van Match of the Day komt uit de stad en maakte zijn debuut als professional voor The Foxes. Zelfs de ex-spits zag Trainer Claudio Ranieri borduurt voort op het technologische werk van Nigel Pearson Luc Castaignos viel geblesseerd uit bij Eintracht Frankfurt, foto Pro Shots Luc Castaignos komt dit kalender jaar niet meer in actie voor Ein tracht Frankfurt. De Nederlandse aanvaller van de Bundesligaclub viel zaterdag tegen Bayer Leverku- sen (1 -3) in de eerste helft gebles seerd uit. Onderzoek toonde aan dat Castaignos een van de banden in zijn linkerenkel heeft gescheurd. Zonder doelpunt, maar met een assist had Arjen Robben toch zijn bijdrage in de overwinning van Bayern München bij Schalke 04. De ploeg van Klaas-Jan Huntelaar bleek een taaie tegenstander, maar moest in de laatste twintig minuten toch buigen: 1-3. Bas Dost heeft zijn zesde treffer van het seizoen gemaakt in de Bundesliga. De spits scoorde de vijfde voor VfL Wolfsburg, dat met 6-0 van Werder Bremen won. In de Turkse competitie was Robin van Persie één keer doeltreffend voor Fenerbahge in het duel bij de gradatiekandidaat Mersin Idma- nyurdu (1 -3). De Rotterdammer werd na ruim een uur gewisseld. Zijn eerste basisplaats in de Pre mier League sinds begin oktober heeft Memphis opgeluisterd met een doelpunt voor Manchester United. De oud-aanvaller van PSV zette de Mancunians na tien minu ten op voorsprong bij Watford (1-2). Zowel Memphis als Daley Blind speelde de hele wedstrijd. Bij Watford viel Nathan Aké hal verwege in. Steven Berghuis zat niet bij de selectie. Erik Pieters heeft met Stoke City een nipte zege bij Southampton geboekt. Op aangeven van de linksback velde oud-Ajacied Bojan het vonnis over de ploeg van basis spelers Maarten Stekelenburg, Virgil van Dijk en Jordy Clasie. Bij de bezoekers viel Ibrahim Afellay na 65 minuten in, Marco van Gin- kel zat niet in de wedstrijdselectie. Barcelona vernedert door Edwin Winkels door Geert Langendorff LEICESTER. Boeddhistische monni ken in oranje gewaden sloffen op wedstrijddagen op sandalen door de gangen van het King Power Sta dium. Als het even kan zegenen ze vooraf de bal in een poging een goed resultaat af te dwingen. Af en toe mogen de heren zelfs de kleedkamer in. Leicester City geldt in een wereld vol stoere ri tuelen en klatergoud als een pret tig gestoord buitenbeentje. Cristiano Ronaldo had er flink de balen van. foto AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 36