Hoe het toch niet de avond van Pereiro werd laatste redmiddel SPORT 3 grote wedstrijden boven zichzelf uitstijgen. „Ook in andere duels moeten we brengen wat we kun nen brengen. Het is niet dat we dat helemaal niet doen, maar het gaat vaak om fases van wedstrij den. We hebben de boel in han den, maar een duel kan in een mo ment draaien. Zoiets moeten we herkennen en we moeten er beter mee omgaan." PSV gaat morgen naar Manches ter in de wetenschap dat de ploeg in de nationale competitie de pun ten veel te makkelijk weggeeft. Illustratief daarvoor was de apa thische manier waarop de ploeg bij de 2-1 van Willem II verdedig de. Bij een ingooi van de Tilbur- gers kreeg Erik Falkenburg tussen Bij de eerste de beste tegenslag kantelt de wedstrijd en blijkt PSV een labiel en makkelijk te pijnigen geheel drie man alle tijd om zich tot man van de wedstrijd te kronen. In top pers tegen Ajax, Feyenoord en de Champions League-duels met Manchester United en VfL Wolfs burg was PSV geconcentreerd, ge dreven en onverzettelijk. Tegen Willem II vloeide een kwartier na rust alles weg en volgde opnieuw een onbegrijpelijke inzinking. Co- cu bracht de verstotenen Adam Maher en Luciano Narsingh weer in de ploeg, maar zij konden ook als invallers geen potten breken. Veel slechter dan zaterdag had PSV het wedstrijdblok tot de win terstop niet kunnen beginnen. De coach had vooraf nog zo geha merd op honderd procent focus, maar moest na een uur toezien dat zijn woorden weinig waard bleken. Via twee buitenspelgoals kwam PSV slechts aan een punt bij Willem II. In mei kan het mis sen van die andere twee punten zomaar cruciaal zijn. De nde minuut Via een carambole komt de bal in het hart van de zestien bij Pereiro terecht, in buitenspelpositie. Hij heeft een beetje tijd, maar veel op ties. De Uruguyaan beslist in een fractie van een seconde dat hij geen hoek kiest en de bal ook niet zo hard mogelijk op het doel wil afvuren. Gewiekst tikt hij de bal met een enkele voetbeweging over keeper Kostas Lamprou heen. Het is o-i. De vervanger van Lucia no Narsingh heeft na tien minu ten al een hele doos met visite kaartjes afgegeven in Tilburg. De 32ste minuut Pereiro is dan weer hier, dan weer daar. Ook aan de linkerflank krijgt Willem Il-verdediger Frank van der Struijk met de aanvaller te ma ken. Er volgt een duel tussen een bikkelaar en een rasvoetballer. Oeh's en aah's in het stadion als Pereiro de bal achteloos door de benen van Van der Struijk speelt. De 45ste minuut Pereiro slalomt zich een weg door een heel pak Willem II-verdedi- gers, maar de aanval strandt. PSV wil op slag van rust zo graag die 0-2 maken. Dat mislukt. De 66ste minuut Adam Maher en Luciano Narsingh staan klaar om in te vallen. Het staat inmiddels 2-1. Pereiro kijkt nieuwsgierig naar de vierde man, maar het is Jürgen Locadia die naar de kant wordt gehaald. De 85ste minuut Pereiro krijgt geel. Hij heeft de bal van doelman Lamprou afgesnoept en in het doel geschoten. Na rust is het zo'n beetje de enige actie die bijblijft. Luuk de Jong heeft PSV nog wel teruggebracht tot 2-2, maar de regerend landskam pioen gaat opnieuw puntenverlies lijden. Ook de 20-jarige Pereiro kon daar niets aan veranderen. meenteraadslid van de Christenu nie sprak de afgelopen dagen met alle betrokkenen binnen Ajax. „We zijn niet achterlijk en weten dat er al veel geprobeerd is om de boel te lijmen. Er komt veel emo tie bij kijken. Maar Ajax moet weer een eenheid zijn. We voelen dat de deur nog op een kier staat. Meer acties als dat niet lukt? Nog niet over nagedacht." De meest spitsvondige tekst hangt vlakbij het veld. 'Kappen met die shit'. De protesterende fans die de eerste helft aan zich voorbij lieten gaan, missen door de 4-1 ruststand vijf doelpunten Een vileine verwijzing naar de uit spraak die Edwin van der Sar deed toen supporters van Ajax tijdens de bekerfinale tegen PEC massaal fakkels op het veld van De Kuip gooiden. Oftewel: nu moet de clubleiding even normaal doen. Galgenhumor Ondertussen heeft Ajax heel wei nig last van Cambuur. De proteste rende fans missen door de 4-1 ruststand vijf doelpunten. Hun en tree in de rust krijgt een extra la ding als de overige supporters, die zich normaal nauwelijks roeren, fluiten. Dat gebeurt nog een keer als de protesterende fans toch een liedje zingen. Zo van: ja, houd je nu ook maar stil. „Pijnlijk ja," vindt Huisman. „Maar we doen dit echt in het belang van de club." Trainer Frank de Boer toont na afloop een staaltje galgenhu mor. „Blijkbaar zijn de fans ook verdeeld. Net als wij." Hij lacht er bij, maar tegelijkertijd geeft het de verscheurdheid binnen de groot ste club van Nederland haarfijn weer. Zo massaal als er vijfjaar te rug tijdens de revolutie werd ge zongen vóór Cruijff, gebeurt dat nu niet. Steun krijgt hij wel dege lijk met een paar spreekkoren. Wrang genoeg worden die ge volgd door verwensingen aan het adres van het bestuur, met de ziek te waar Cruijff tegen vecht. Als concurrent PSV later op de avond nog punten verspeelt tegen Willem II, is de sportieve avond voor Ajax nog meer geslaagd. MAANDAG 23 NOVEMBER 2015 kwadraat bij PSV Voor rust lukte alles, daarna ging er veel mis: Gaston Pereiro stond tegen Willem II symbool voor PSV. foto ANP Luuk «feTong schiet c maker binnen. Verder 1 de Eindhovenaren niet. door Bart Hoffman TILBURG. Het werd uiteindelijk toch niet de avond van Gaston Pereiro. En daar leek het tegen Wil lem II (2-2) in eerste instantie toch echt op. Zijn doelpunt, zijn acties, zijn manier van voetballen; na rust was ook bij hem alles anders. Vak 410 en de F-Side bleven in de eerste helft van Ajax - Cambuur (5-1) uit protest leeg. foto Ronald Bonestroo/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 33