16% TO©S Dodelijk ongeval bij trechter kolencentrale Bestuur waterschap met koffertje op pad Adele 2 NIEUWS /H De Stelling Reageer op pzc.nl Uw Mening ONEENS paul kusters Toestel laag over Zeeland Auto's raken van de weg Man thuis beroofd molenaar^ maandag Ernst Jan Rozendaal Hallo, ik ben het, ik vroeg me af of je na al die jaren weer eens wilde afspre ken. Zo opent, maar dan in het Engels uiteraard, de Britse zangeres Adele haar nieu we album 25. Fans - en wie is dat eigenlijk niet? - moesten er vijf jaar op wachten. Met deze eerste woorden van de single 'Hello', die aan het album voorafging, knip oogde Adele vorige maand naar haar publiek. 'Ik ben er weer.' Van haar vorige plaat 21 zijn meer Rake teksten die met een unieke stem regelrecht je hart in worden gezongen dan dertig miljoen exemplaren verkocht. Dat is een mirakel, in een tijd dat bijna niemand meer een cd koopt. De afgelopen tien jaar, zo lees ik in de Volkskrant, is de verkoop van cd's met tachtig procent gekelderd. De prognoses voor 2015 zijn niet goed. De hele platenbranche heeft zijn hoop ge vestigd op Adele. In haar eentje kan zij dit jaar nog goedmaken. Ik vind Adele een zangeres van de buitencategorie. Als ik haar met iemand probeer te vergelijken, schieten me maar twee namen te binnen, van legendarische zange ressen. 21 is net zo briljant als de liedjes van Cole Porter in de uit voering van Ella Fitzgerald en als de beste soulnummers van Aretha Franklin. Rake teksten die met een unieke stem regelrecht je hart in worden gezongen. Geen wonder dat de hele wereld uitkeek naar haar nieuwe plaat. Af gelopen vrijdag lag hij in de win kel. En alleen daar, want 25 is een van de weinige albums die niet gratis kan worden beluisterd via de streamingdiensten van Spotify en Apple. Merkwaardig genoeg leidde dat tot verontwaardigde reacties op sociale media, omdat de meeste mensen het kennelijk gewoon vinden dat je via internet tegenwoordig alles voor nop kan krijgen. Mijn zoons lachen me uit als ik uitleg dat dat niet normaal is. En, eerlijk gezegd, zelf koop ik ook niet veel cd's meer. Dus toen ik me zaterdag naar de winkel spoedde om 25 aan te schaffen, be groette de verkoper me met: „Hal lo, leuk je weer eens te zien." Door terreurdreiging zie je mij niet meer in de grote steden. Aboutaleb is een voorbeeld. toosenhenk.nl O FEESTDAGEN 20IS De Dreamliner, het gloed nieuwe toestel van KLM, vloog gisteren laag over Zeeland. De Boeing 787-9, die vandaag in bedrijf wordt genomen, maakte in totaal drie 'welcome flights' van ongeveer een uur. Het toestel vloog zo wel bij de eerste als de der de vlucht boven Zeeland, al was de route beide keren anders. De Boeing passeer de op een ongewoon lage hoogte van ongeveer 700 meter. Daardoor leidde de vlucht in Zeeland aanvan kelijk tot diverse verontrus te reacties. Tijdens winterse buien zijn gisterochtend diverse auto's in Zeeland van de weg geraakt. Dat gebeurde vooral op de N61 in Zeeuws-Vlaanderen, waar volgens een woordvoerster van Rijkswaterstaat vijf of zes auto's naast de weg be landden. Daarbij raakte nie mand gewond. Op de A58 raakte een auto in de sloot, al is onduidelijk of dat het gevolg was van winters weer en gladheid. Een 23-jarige huurder van een kamer aan de Grootma joorstraat in Sas van Gent is zaterdag rond 17.30 uur onder bedreiging met een mes beroofd van zijn porte monnee. Hij lag te slapen, toen twee mannen zijn ka mer binnendrongen. De man raakte lichtgewond. In een huis aan de Tram straat in Sas van Gent is za terdagavond een 23-jarige verdachte opgepakt. Mensen Reactie? Tips? redactie@pzc.nl De man kwam tegen half elf in de kolentrechter van een trans portband van de centrale terecht. Politie, brandweer, ambulance dienst en een traumahelikopter waren snel aanwezig om eerste hulp te kunnen verlenen, maar dat mocht niet baten. Het slacht offer overleed ter plaatse aan zijn verwondingen. De Arbeidsinspectie is over het ongeval geïnformeerd en stelt een onderzoek in naar de oorzaak. EPZ, exploitant van de kolen centrale, zegt in een verklaring dat het slachtoffer een medewer ker van een 'buitenfirma' is. Alle werkzaamheden op de locatie zijn vanwege het incident voorlo pig opgeschort. Bij EPZ is met verslagenheid gereageerd op het ongeval. Het bedrijf zegt 'zwaar getroffen' te zijn door het incident. „De eer ste zorg van EPZ gaat nu uit naar de nabestaanden van het slacht offer. Daarover heeft EPZ contact met het betreffende bedrijf." In juli van dit jaar was er ook al een bedrijfsongeval bij de ko lencentrale. Een 64-jarige Vlissin ger kreeg, eveneens op een vrij dagavond, hete asdeeltjes over zich heen tijdens werkzaamhe den aan een verstopte stoomke tel. Daarbij liep hij tweedegraads- 'EPZ is zwaar getroffen door dit incident. De eerste zorg gaat nu uit naar de nabestaanden' brandwonden op. Hij werd per helikopter naar het ziekenhuis in Antwerpen vervoerd. In september raakten twee werknemers van EPZ ernstig ge wond bij stofexplosies in de bio massa-installatie. Alle inciden ten worden onderzocht door de Arbeidsinspectie. De kolencentrale sluit op 1 ja nuari 2016. Het in april aangetreden dage lijks bestuur vindt dat de 470 me dewerkers en dertig bestuurders de belangrijkste communicatie middelen van het waterschap zijn. Zij hebben immers regelma tig contact met burgers, klanten en andere organisaties. Medewerkers moeten zich er daarom van bewust worden 'voor wie zij het werk uitvoeren' en zich realiseren dat 'communi ceren en uitleg geven over het werk een onderdeel van de func tie geworden is', schrijft het dage lijks bestuur in een memo. „Me dewerkers moeten erop gespitst zijn om mogelijkheden en kan sen te grijpen om tijdens het uit voeren van het werk het water schap op een goede manier voor het voetlicht te brengen." Dat geldt zeker ook voor de be stuurders, omdat zij de politieke contacten hebben. Zij worden ge acht bijvoorbeeld lezingen te ge ven of presentaties te verzorgen, zij het zonder het verhaal poli tiek te kleuren of 'de vastgestel de beleidslijnen extern ter discus sie te stellen'. Scheldestromen wil bestuur ders uitrusten met een 'ambassa deurskoffer, met 'allerlei hulp middelen' om het waterschap te presenteren. Hoe die er precies uit gaat zien en wat de bedoeling is, wordt binnenkort duidelijk. SCOOTMOBIEL VOOR OP REIS www.molenaar.nl 500 reacties LEUK, AL WERKEN WE WEL NOS EVEN AAN OE SFEER... VLISSINCEN TERNEUZEN SAS VAN CENT VLISSINCEN Prijs voor vrijwilligster van Dierenbescherming Liza Zijdemans, vrijwilliger bij de Dierenbescherming Zeeland, heeft de Ida Zilver schoon Prijs ontvangen. Zij krijgt de prijs, waaraan een bedrag van 250 euro is ver bonden, voor haar werk als vrijwilliger op de dierenam bulance. De Stichting Ida Zil verschoon beheert een fonds om personen of orga nisaties die zich inzetten voor het beschermen van dieren te ondersteunen. door Rolf Bosboom NIEUWDORP. De man die vrijdag avond om het leven kwam bij een ongeval bij de kolencentrale in Vlissingen-Oost is een 52-jarige Vlissinger. EPZ door Rolf Bosboom MIDDELBURG. Bestuurders en me dewerkers moeten ook ambassa deurs van waterschap Scheldestro- men worden. Op die manier wil het breder en duidelijker onder de aandacht brengen wat het doet en waar het voor staat. pvouwbaar hoeft Gratis uitgebreide brochure? Bel 0800 - 27 40 400 De Quest is onze nieuwste scootmobiel. Hij is in 3 klikken opvouwbaar en als handige trolley nnee te nemen. U rolt hem gewoon achter u aan. Hij past in elke kofferbak en kan mee in de trein, bus of vliegtuig. Exclusiefverkrijgbaar bij Molenaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 2