Darminfectie velt Charles Aznavour: concert afgelast Shalisa: 15e maar wel heel trots Wij kijken vooruit T FT» l ///delta CULTUUR SHOW 23 DELTA.nl/vooruitkijken AMSTERDAM. Twee uur voor aan vang zegde Charles Aznavour (91) gisteravond zijn concert in de Heineken Music Hall af. De chansonnier kampt met een acu te darminfectie. Volgens concert organisator Mojo is Aznavour niet in levensgevaar en haalt hij zijn optreden gewoon in. Het zal toch niet zo zijn dat het laatste vaarwel van 'De Laat ste Zanger' al heeft geklonken zonder dat zijn fans daar zich af doende van bewust waren? Mon sieur Aznavour had zich de gehe le dag al niet goed gevoeld, had desondanks aan het einde van de middag de soundcheck voltooid, maar daarna in overleg met zijn arts besloten af te zien van het optreden. Vanwege het late tijd stip van afzeggen waren sommi ge fans al op weg naar Amster dam om hun held voor het laatst te horen zingen. Ze reageerden begripvol, maar vooral bezorgd. Van levensgevaar is geen spra ke, zo benadrukte woordvoerster Shally Hurkmans van Mojo gister avond. Aznavour zal zijn concer ten gewoon inhalen - de datum was gisteravond nog onbekend - en op 9 december de andere helft van zijn afscheidstweeluik in Ne derland zingen. Toch moet het ie dere aanbidder van de chanson nier even bang te moede zijn ge weest. Op 91-jarige leeftijd be staan er immers amper onschul dige griepjes of verkoudheden meer. De éminence grise oogde tij dens zijn meest recente concert in ons land nog kwiek. Zijn optre den was meer dan een concert. Het was een waargebeurd toneel stuk over de strijd tegen het ver val en een ode aan het leven in een. Hem op zijn 91e nog horen zweven langs ballades als La Bohè me en Emmenez-Moi zou een Vanwege het late tijdstip van afzeggen waren fans al op weg om hun held voor het laatst te horen zingen nieuw wonder van de uitgestelde sterfelijkheid zijn. Om dat te mo gen aanschouwen telden ruim 4.000 mensen al bedragen van 100 tot 150 euro neer voor een tic ket. Getuige de reacties op socia le media zouden zij met liefde het dubbele neertellen voor de wetenschap dat hun held goed herstelt en straks in volle glorie zijn publiek vaarwel kan zeggen. Ondanks een vlekkeloze uitvoering van haar zelfgeschreven ballade Million Lights moest de 15-jarige Shalisa van der Laan uit Wognum genoegen nemen met een 15e plaats op het Junior Eurovisie Songfestival. Er deden in totaal 17 landen mee aan de der tiende editie van het liedjesfestijn voor kinderen dat zaterdagavond plaatsvond in de Bulgaarse hoofd stad Sofia. Destiny Chukunyere uit Malta won met 185 verzamelde punten, Shalisa harkte er slechts 35 binnen. „Het is natuurlijk jammer, maar het ging hartstikke goed en ik ben trots op mezelf', aldus de jonge zangeres die zichzelf achter de piano begeleidde. „Die punten telling maakt me eigenlijk niet zo veel uit. Ik kreeg veel complimen ten. Mensen zeiden dat het nog be ter ging dan bij de repetitie." De op zich teleurstellende 15e plek betekent ook absoluut niet dat Shalisa haar muzikale ambi ties naar beneden bijstelt. Een car rière als zangeres is nog steeds hét doel, meent het talent dat eerder al eens meedeed aan The Voice Kids. „De komende tijd wil ik heel graag nieuwe liedjes gaan schrij ven. En ik blijf natuurlijk muziek maken en pianospelen." Het Ju nior Eurovisie Songfestival heeft dit jaar 339.000 kijkers getrokken. Dat is iets meer dan voor de editie van vorig jaar. Eén keer won Ne derland de zangwedstrijd, dat was in 2009 dankzij Ralf Mackenbach en het nummer Click Clack. Shali- sa's 15e plaats is de laagste score die Nederland tot nu toe op het Ju nior Songfestival noteerde. Stagiaire Carline is even oud als het internet in Zeeland 20 Jaar geleden werd het internet in Zeeland geboren. De volgende stap staat voor de deur. De verbeteringen aan het netwerk zijn in volle gang. En zullen wat ons betreft nooit stoppen. MAANDAG 23 NOVEMBER 2015 door Stefan Raatgever Charles Aznavour foto Virginie Lefour door Cudo Tienhooven Shalisa zaterdag tijdens haar optreden, foto Koen van Weel/ANP 1 wn verbindt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 25