doen het dunnetjes over Schrijfster Jennifer Saunders moest uitstelgedrag onder controle krijgen 22 Adele dankt 'alles' aan haar gezin Jack Spijkerman: longembolie Champagne, cocaïne en feestgedruis. De shopaholics van Absolutely Fabulous krijgen tien jaar na het einde van de - hilarische tv-serie eindelijk een film. Media Entertainment Adele is niets zonder haar familie. Dat ver telde de Britse zangeres in het Australische tv-programma 60 Minutes. „Ik weet dat het klinkt als een Hollywoodcliché, maar het is enkel en alleen dankzij mijn vriend en on ze kinderen dat het goed met me gaat." Tv-coryfee Jack Spijkerman heeft een longembolie. Dat vertelde hij zaterdag in tv-programma De Kwis. Spijkerman (67) was donder dag aan het sporten toen hij merk te dat hij te weinig lucht kreeg. Bepakt met bood schappentassen van peperdure modehui zen stappen harts vriendinnen Patsy (Joanna Lumley) en Eddie (Jennifer Saunders) uit de Bentley die hen voor de deur van hun woning in de Londense bui tenwijk Hampstead heeft afgezet. Waggelend op haar hoge hak ken weet Patsy nog net ongeschon den de voordeur te bereiken. Met Eddie loopt het niet zo goed gaf. Ze verkeert duidelijk in benevelde toestand en kiepert om. Gelukkig voor haar belandt ze op een ma tras dat, buiten het bereik van de camera, de val van de actrice op vangt. De koddige uitglijder tovert bij de crewleden, die de scène een paar keer over laten doen, een lach op het gezicht. „Jennifer vindt dit soort scènes heerlijk om te spe len", zegt haar persoonlijke assis tent Gemma Feeney die 24 uur per dag voor haar klaarstaat. Het tafereel is voor de fans een hele ge ruststelling. Gelukkig is er nog niets veranderd aan de mondaine leefwijze van de beide feestbees ten. Ze drinken nog volop cham pagne, er wordt af en toe een snuifje coke genomen (zeker door Patsy) en ze hebben nog steeds een gat in hun hand dat door geen enkele platinum creditcard ter we reld gedicht kan worden. Uggs Nadat de voordeurscène is opgeno men ploft Joanna Lumley neer op een opklapstoeltje in de hal. Ze vraagt om assistentie. Ze wil zo snel mogelijk verlost worden van de vuurrode schoenen met stilet tohakken. Eén exemplaar van het modieuze schoeisel houdt zij om hoog. „Het ziet eruit als een kunst werk maar de man die deze schoe nen heeft ontworpen was zeker een sadist. Hij wilde vrouwen vooral pijn laten lijden." Liever trekt Lumley een paar spuuglelij ke uggs aan die in elk geval com fortabeler zijn. Waarom de actrice, die toch al 69 is, meewerkt aan deze filmver sie van Absolutely Fabulous is wat haar betreft een uitgemaakte zaak. „Het was een kwestie van nu of nooit. Als we nog langer hadden gewacht was één van ons te oud geworden of wellicht overleden." Absolutely Fabulous is een van de succesvolste series uit de ge schiedenis van de BBC. Behalve de relatie tussen Patsy en Eddie is vooral de band van de laatste met haar dochter Saffron (Julia Sawal- ha) van belang. De omgekeerde verhouding tussen deze twee - de dochter is tuttig en politiek cor rect, terwijl haar moeder als kind van de jaren 60 een losbol is - le vert felle confrontaties op waarbij de twee elkaar niet sparen. Van Absolutely Fabulous zijn in de periode 1992 tot 2005 vijf sei zoenen (in totaal 36 afleveringen) gemaakt. Daarna werden er nog enkele speciale afleveringen voor de Kerst en de Olympische Spelen in Londen opgenomen, maar daar- Waar de speelfilm over gaat is nog een geheim. Wel is duidelijk dat het tweetal Londen moet ontvluchten na leek het feestje voorbij te zijn. Zeer spijtig voor de wereldwijde fanbase die hoopte op meer. Weddenschap Dat beide genotszoekers nu toch weer op pad gaan heeft alles te ma ken met een weddenschap. „Het plan om een speelfilm rond Ab Fab te maken bestond al heel lang", verklaart producent Jon Plowman die al sinds 1992 bij de serie betrokken is. „Maar Jennifer, die alles schrijft, werkt heel traag. Ze heeft alles in haar hoofd, maar het duurt heel lang voordat zij al les heeft uitgewerkt." Uiteindelijk werd Jennifer Saunders voor het blok gezet door haar collega Dawn French, die ooit in een sketch de dochterrol van Eddie speelde, en met wie Saunders ook op gezette tijden een radioprogramma maakt. Voor de microfoon werd zij uit gedaagd. „Jennifer zou voor 1 ja nuari van dit jaar het filmscript klaar moeten hebben, anders zou zij Dawn 10.000 pond moeten be talen. Zij heeft het gehaald en won dus de weddenschap." Maar Saunders (57) moest wel in hypno therapie gaan om in het reine te komen van haar chronische pro- castinatie (uitstelgedrag) af te ko men. Anders had zij het vermoe delijk niet gered. In Londen worden deze week de laatste opnames gedraaid. Waar de speelfilm over gaat is nog een geheim. Wel is duidelijk dat het tweetal Londen moet ont vluchten om in Zuid-Frankrijk even onder te duiken. „Een van hen wordt geconfronteerd met een criminele gebeurtenis uit het verleden. Daarom gaan ze er van door. Maar wat nog erger is: er zit geen champagne meer in de koel kast", licht Plowman toe in de keu ken die zo'n essentiële rol speelt in het chaotische gezinsleven van Eddie. „Het verschil met de serie is dat wij ditmaal de keukenscè nes niet in een studio opnemen, maar in een echt huis." Bijrol Het nieuws dat deze film in aan tocht is leidde in de Engelse amu sementswereld tot een stormloop van vips die een rolletje in de film willen spelen. De Britse media we melt van suggesties zoals Lulu, Minnie Driver, Emma Bunton, Ma rianne Faithfull en Ruby Wax. Zij willen allemaal als zichzelf een bij rolletje spelen. „Zeker is wel dat Kate Moss meedoet", verklapt Plowman. „Maar zij was al eerder in de se rie te bekijken. Dus dat zal geen echte verrassing zijn." Of de speel film het laatste kunstje wordt van Patsy en Eddie is nog ongewis. „Dat hangt uiteraard van het suc ces af', aldus Plowman. „Maar ook van de cast. Wij willen alleen wer ken met de originele rolbezet ting." De actrice die de moeder van Eddie speelt, June Whitfield, is bijna 90. „Zij is wat mij betreft on vervangbaar." Ab Fab the Movie (de voorlopige titel) gaat volgend jaar zomer in première. Cultuur Patsy (links) en Eddie aan de Cóte d'Azur. foto Twentieth Century Fox door Ab Zagt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 24