Kerst aan de Bodensee Feyenoord is nog 7 mild voor FC Twente Festival Back at Sea is succes De comeback van Patsy en Eddie Kabinet wil vijftig jaar oude Wet op de kansspelen graag vernieuwen Wedden op wedstrijden via internet kan de schatkist elk jaar tientallen miljoenen opleveren. Kras.nl/12303 of bel 0900-9697 DEN HAAG. Online gokken op sportwedstrijden wordt legaal. Maar wel onder strikte voorwaar den om matchfixing, het manipu leren van wedstrijden, tegen te gaan. Daarover hebben regeringspar tijen WD en PvdA een akkoord bereikt. Ze dienen vandaag een voorstel in om dit in de nieuwe Wet op de kansspelen te regelen. „Nederlanders die dat leuk vin den, moeten de vrijheid hebben om geld te winnen of te verliezen door online een gokje te wagen op hun favoriete sportwedstrijd", zegt WD-Kamerlid Jeroen van Wijngaarden. „Maar het is wel be langrijk dar dit op een goede ma nier gebeurt. De integriteit van de sport moet voorop staan." Om het online gokken straks zo eerlijk mogelijk te laten verlo pen, hebben WD en PvdA nauw gezet bepaald waarop wel en niet gegokt mag worden. „We trekken de grens bij weddenschappen waarvan we weten dat ze omko ping en valsspelen in de hand wer ken", aldus Van Wijngaarden. Een wedje wagen op het aantal rode kaarten of overtredingen van een speler is daarom uit den boze. „Dat is makkelijk te manipuleren door een enkele speler." Wedden op tussen- en eindstand wordt wél toegestaan. Net als gokken op puntenverschil, topscorer en de minuut waarin wordt gescoord. Nederland is een van de laatste landen in Europa waar online gok ken nog verboden is. Ouderwets gokken kan alleen via Lottokan- Wedden op het aantal rode kaarten of overtredingen van een speler is uit den boze toortjes. Het kabinet wil de vijftig jaar oude wet op de kansspelen graag vernieuwen. NOC*NSF en de KNVB zijn blij met het voor stel. „Hiermee maakt de politiek werk van wat wij al jaren beplei ten", zegt KNVB-directeur Gijs de Jong. „Het op deze manier inper ken van het gokaanbod is een winst voor de sport. Niet crimine len, maar voetballers op het veld moeten het spelverloop bepalen." Vandaag praat de Tweede Ka mer met minister Edith Schippers van Volksgezondheid, Welzijn en Sport over de sportbegroting. Onli ne gokken zal op zijn vroegst van af komende zomer mogelijk wor den. Het legaliseren moet de schat kist elk jaar 'tientallen miljoenen euro's' opleveren, verwachten de regeringspartij en. www.pzc.nl I Editie WALCHEREN MAANDAG 23 november 2015 257e jaargang nr. 276 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 Winterse buien Ook vandaag ligt het openbare leven in Brussel stil. De scholen blijven dicht, de metro's zullen niet rijden. Afgelopen weekend gaf het centrum van de Bel gische hoofdstad al een vervreemdend beeld. Hef straatbeeld werd gedomi neerd door militairen die door verlaten winkelstraten patrouilleerden. De angst voor een aanslag heeft België in zijn greep. foto Stephanie Lecocq/EPA Online gokken op sport legaal Busreis met 100% vertrekgarantie Nu €35 korting P-P-! 7 dagen al v.a. Internatio'fföle B'odensee Tourismus Cm Heerlijke reis met bezoek aan 3 landen: Duitsland, Oostenrijk en Zwitserland. We bezoeken o.a. de sfeervolle stadjes Lindau en Bregenz, Konstanz, het eiland Mainau en de imposante Rheinfall. Incl. busreis, verblijf in 3* hotel, 6x ontbijt en diner en excursies 70 cpg door Edwin van der Aa en Susanne Geuze 7 11688 5 5 5 5 30

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1