Prachtige plaatjes en mooie verhalen Wist je dat... Sinterklaas zet voet aan wal in stormachtig Souburg FZC 14 WALCHEREN hart voor de zaak Black Friday bij De Platenbaas Avond met Willem Ouweneel Harmonieus m Jan Coppelstock J De bijzondere winkeltjes in Zeeland veerman van Den Briel Mijn dorp, mijn stad In Sinterklaastijd besteedt de PZC aandacht aan leuke en bijzondere winkels. Ga voor meer winkeltjes naar www.pzc.nl door Maurits Sep Voor stripliefhebbers zijn de laatste maanden van het jaar ook de mooiste. De ene nieuwe strip na de andere verschijnt vlak voor de feestdagen. De nieuwe Thorgal, de nieuwe Largo Winch, de nieuwe Asterix - alles komt tegelijk. Gek eigenlijk, vindt Hans Stoel van de Middelburgse stripboeken winkel Perron 2. „Want voor de liefhebbers maakt het niks uit. Die wachten niet op de feestda gen, die kopen het hele jaar door. Maar in juni en juli komt er niks nieuws." Keuze te over dus, deze dagen. Al is Perron 2, in de Sint Janstraat, toch al goed gesorteerd. Wie is op gegroeid met Lucky Luke, Suske en Wiske, Kuifje en Michel Vail- lant, kan er zijn hart ophalen. Wie nieuwsgierig is naar nieuwe strip helden, ontdekt een hele nieuwe wereld. Hans Stoel wijst graag de weg. „Ik lees nog steeds alles dat uitkomt. Ik noem het ook stripstu die, wat ik doe. Ik weet waar de verhalen over gaan en als ik weet voor wie een strip bedoeld is, kan ik het goede advies geven. Ik zeg het ook eerlijk als ik denk dat iets helemaal niks is. Want ik vind echt niet alles goed." Zelf houdt hij nog steeds erg van zwart-wit strips, ook al ver schijnen die bijna niet meer. „Al les is in kleur tegenwoordig. Maar de beste verhalen zijn in zwart-wit. Een tekenaar kan zich dan niet verschuilen achter de kleur. Als een voet niet goed is ge tekend, zie je dat meteen. Jacques Tardi, Hugo Pratt en Pablo Gomez zijn in mijn ogen de Grote Drie." Beeldverhalen worden in Ne derland nog steeds ondergewaar deerd, vindt Stoel. Omdat veel vol wassenen ze niks vinden, haken ook jongeren af, stelt hij vast. Stoel gaat geen verkooppraatjes houden. „Als je niet geïnteres seerd bent, houdt het op. Maar je moet beeldverhalen wel serieus nemen. Het zijn prachtige plaatjes met mooie verhalen. Over de Eer ste en de Tweede Wereldoorlog, over de slavernij. En er zijn strips ter ontspanning. Guust Flater." En wie zich goed verdiept in strips, ziet interessante dwarsver banden naar bijvoorbeeld compu tergames en films, merkt Hans Stoel op. „Blockbuster-films als The Avengers en Thor zijn geba seerd op stripverhalen van Marvel Comics. Hou je van The Bourne Identity? Lees dan de strip XIII." Beeldverhalen worden in Nederland nog steeds ondergewaardeerd, vindt Hans Stoel van de Middelburgse stripwinkel Perron 2. foto Ruben Oreel HOLLANDSE HELD£m^ .tfOU-ANDSE «Rl üejvij de hoofdpersoon is in het liedje In naam van Oranje, doe open de poort. De verhalen over onze Elollandse Helden doorvertellen aan uw (klein) kinderen? Ga naar pzc.nl/HH Veerman van Den Briel door Wendy Wagenmakers OOST-SOUBURG. Rukwinden zet ten Sinterklaas zaterdagmiddag in Souburg voor een groot dilem ma. Als hij zijn mijter stevig vast hield, zwiepte zijn mantel om hoog. En als hij zijn mantel bijeen hield, waaide zijn mijter weer bijna weg. De goedheiligman, die wel vaker voet aan stormachtige wal zet, nam een wijs besluit door zijn mijter geen seconde los te laten. Zo konden alle kinderen - en dat waren er ondanks de weersom standigheden nogal wat - zien dat Sinterklaas best eens wat min der pepernoten mag eten en dat het Amerigo moeite kostte zijn berijder in balans te houden, maar dat deerde niet. Na een warm onthaal aan de Loskade door burgemeester Letty Demmers, een onvermoeibare dansgroep, een volhardende fan fare en honderden bikkels van kinderen kon Sinterklaas begin nen aan zijn ereronde door Sou burg. ledereen moest er wat voor over hebben, maar Sinterklaas kan niet zeg gen dat ie niet warm is onthaald in Souburg, foto Lex de Meester Maar niet voordat de kinderen uit het kanaaldorp zich prompt plaatsten in een pietenpolonaise. Voor het vestigen van een wereld record, zoals voorgenomen door de organisatoren, was een hon derdvoud aan deelnemers nodig, maar daar ging het niet om. Het was, om met de woorden van presentatrice Ramona van Zweden te spreken, één groot feest. VLISSINGEN De Platenbaas in Vlissingen neemt vrijdag 27 november deel aan de eerste Nederlandse editie van Black Friday. Op deze dag zijn er bij allerlei Ne derlandse platenzaken instore op tredens en speciale uitgaven van (bijzonder) vinyl. De Platenbaas is gevestigd als shop-in-shop bij de Vlissingse boekhandel 't Spui. ARNEMUIDEN Spreker en theoloog Willem Ou weneel houdt donderdag een le zing in Arnemuiden. In de gereformeerde kerk geeft Ouweneel uitleg over het onder werp 'Christenen en de eindtijd'. Dat doet hij aan de hand van de bijbel en gebeurtenissen van de af gelopen tijd. De avond begint om 19.30 uur en de toegang is gratis. VLISSINGEN. Het zwaar koper zat in het atelier, de dubbelriet instru menten in het vergaderhok achter de bakkerij en de hoorns in de bibli otheek. Na een hele dag oefenen met de muzikanten van Koninklijke Harmonie Ons Genoegen gaf het Nederlands Politie Orkest zaterdag avond een concert in het atrium van zorgcentrum Ter Reede in Vlissin gen. Het was een van de bijzondere activiteiten die de jubilerende har monie dit jaar organiseeert. De volgende is vrijdag, in speeltuin De Oude Stad. Daar start de 125-jarige harmonie 's avonds een muziekma- rathon die maar liefst 24 uur duurt, foto Lex de Meester AAGTEKERKE Sportzaal, 09.30-10.30 uur - Gymnastiek op muziek voor oude ren BIGGEKERKE Dorpshuis, 14.00-16.00 uur - Tafeltennisactivi- teit voor senioren MELISKERKE Gymzaal 'Ons huis', Burgemees ter Adelaarstraat 26,13.30-14.30 uur - Bewegingsgym- nastiek op muziek voor ouderen; 13.30-17.00 uur - Seniorensoos met o.a. sjoelen en ge- zelschapspellen MIDDELBURG Kruitmolenlaan 70, 09.00-11.00 uur - Koffie-in- loop en ontmoe tingsmoment door Baptistenge meente De Fon tein; Gymzaal H.Smithlaan, Ha- kewill Smithlaan 11,15.30-16.30 uur - Sportactiviteit voor kinderen uit groep 3 t/m 5; 16.30-17.30 uur - Sportactiviteit voor kinderen uit groep 6 t/m 8; Ci nema Middelburg, 20.00 uur - Verto ning digitaal geres taureerde klassie ker 'Invasion of the Body' VEERE Gymzaal Frans Naereboutstraat, 09.30-10.30 uur - Activiteit 'GALM', Gezond en actief leef model voor se nioren; Museum Veere, Kaai 25, 10.00-17.00 uur - Tentoonstelling 'Tweezijdig Be licht', met maritie me kunst van Vlaamse en Neder landse kunste naars VLISSINGEN Gymzaal de Com binatie, Pablo Pi- cassoplein 120-126, 09.00 uur - Gym nastiek voor peu ters die al zelf kun nen lopen, samen met een (groot) ouder; Spuistraat 6,13.00-17.00 uur - Gratis DigiCafé, waarbij antwoord wordt gegeven op vragen omtrent So cial Media en Ga mes; Ter Reede, Vredehoflaan 370, 13.00-17.00 uur - Zonnebloembin go; Gymzaal de Branding, Verkuijl Quakkelaarstraat 106,16.00 uur - Kleutergym; Cine Café, 19.45-23.00 uur - Mr. Bright's Quiz Night VROUWENPOLDER Verenigingsge bouw, 14.00-15.30 uur - Volksdansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 16