Lasloods laat zien dat kunst leeft IIS Variatie Back at Sea maakt festival specia Voordeel loopt op tot in totaal 6,5 miljoen euro Helft ervan wordt opzijgezet voor vertrekregeling medewerkers en wachtgeld voor oud-bestuurders. v. w j MIDDELBURG. Het gaat waterschap Scheldestromen financieel aardig voor de wind. Het heeft de afgelo pen tijd de ene na de andere mee valler kunnen inboeken. Bij elkaar gaat het om ruim 6,5 miljoen eu ro. Vorige maand liet het water schap al weten dat het verwacht dit jaar met een positief saldo van 2,2 miljoen euro te kunnen afslui ten. In de afgelopen weken is dat bedrag al opgelopen tot 6,5 mil joen euro. Het gaat allemaal om eenmalige meevallers. Het gunstige resultaat heeft uit eenlopende oorzaken. Zo heeft het waterschap voor het eigen dom, beheer en onderhoud van de getijdenduiker in het project Wa- terdunen van de provincie een af koopsom van 2,7 miljoen euro ont vangen. Ook is een definitieve afreke ning gekomen van het Zwakke Schakels-project Nolle-Westduin bij Vlissingen. Dankzij lagere voor- bereidingskosten en rentevoor deel incasseert Scheldestromen ruim twee miljoen euro. Verder leverden de 'renteclick' van een garantieproduct en het vervangen van dure leningen sa men bijna een miljoen euro op. De loods van het waterschap aan de Noordstraat in Aardenburg is verkocht voor 80.000 euro. De af koop van een erfpacht- en huur overeenkomst leidde tot een voor deel van ruim acht ton. Ruim de helft van de meeval lers wil het bestuur van Schelde stromen direct opzij zetten. Het grootste deel, 2,8 miljoen euro, is Het positieve saldo van het waterschap loopt op tot 6,5 miljoen euro. Het gaat allemaal om eenmalige meevallers bestemd voor een vertrekregeling voor medewerkers. Het waterschap wil vanaf vol gend jaar opnieuw een miljoen eu ro besparen op personeelskosten. Daarom hebben diverse medewer kers het aanbod gekregen om eer der met pensioen te gaan. Twintig van hen maken daar gebruik van. Dat gebeurt per 1 januari of per 1 april 2016. Dat kost het waterschap eenma lig 2,8 miljoen euro, maar het le vert in 2016 al acht ton voordeel op en vanaf 2017 ruim een miljoen euro per jaar. Daarnaast reserveert Schelde stromen 500.000 euro voor wacht gelden. Dat gebeurt omdat Wil lem Ginjaar en Sophie van 't West einde na de verkiezingen van afge lopen voorjaar niet zijn teruggeko men in het dagelijks bestuur. Zij ontvangen sindsdien een uitke ring. Verder wordt drie ton geïn vesteerd in innovatie. Dat gebeurt in het kader van het nieuwe pro gramma Waterkracht. Het water schap probeert daarin door slim mer te opereren en meer samen werking te zoeken kosten te bespa ren. Op die manier wil Scheldestro men ook in de toekomst zelfstan dig blijven en de belastingstijging binnen de perken houden. TWintig medewerkers gaan vroegtijdig met pensioen. Dat kost het waterschap eenmalig 2,8 miljoen euro PAGINA 16 17 - Het bungalowfestival Back at Sea op Port Zélande is gistermid- bers. De formule is dat zij een huisje huren op het vakantiepark, waar zij dag stevig afgesloten door de Haagse popgroep Di-Rect. In een grote tent van alle voorzieningen gebruik kunnen maken, maar ook kunnen kiezen uit speelden eerder dit weekend onder anderen ook Rowwen Hèze, Blof en een scala aan optredens. Van bijzondere concerten en conferences in het Kenny B. Het driedaagse festival werd bezocht door 2500 muziekliefheb- theatercafé tot optredens aan huis. foto Dirk-Jan Gjeltema Zeeland walcheren@pzc.nl Reeks meevallers waterschap door Rolf Bosboom

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 11