Wet verplicht sporttrainer tot half jaar thuiszitten Beleef Afrika De hitte te lijf met ijs Kapmes 6 NIEUWS SPELEN MET JE ETEN Vroeger konden clubs hun coaches in de zomerperiode, wan neer de competities stil liggen, eventjes 'ontslaan'. Na drie maan den mocht het dienstverband dan weer worden opgepakt. Vanaf dit jaar geldt echter een nieuw regime, de Wet Werk en Zekerheid, waarin die wachtpe- riode is opgerekt naar zes maan den. Een woordvoerder van NOC*NSF waarschuwt, met steun van voetbalbond KNVB, dat veel verenigingen daarmee in hun maag zitten. Het is niet de eerste keer dat er kritiek is op de langere verplichte wachttijd. Boe- renorganisaties en de toerisme- branche liepen eerder te hoop te gen deze bepaling.. „De meeste clubs worden ge rund door vrijwilligers. Ze heb ben weinig geld en zijn geen pro fessionele organisatie. Een trai ner vast in dienst nemen als werkgever - de enige manier om die zes maanden te ontlopen - is dan uitermate moeizaam. Daar naast vindt eens in de paar jaar wel een trainerswissel plaats. Kom dan maar eens van iemand met een vast contract af." Clubs noch trainers willen opgelegde vastigheid. Voor de overgrote meerderheid gaat het om een bijbaantje Maandag praat de Tweede Ka mer over de sportbegroting met minister Edith Schippers (VWS). Oppositiepartij CDA wil, net als sportkoepel NOC*NSF, dat er snel een uitzondering komt voor deze clubs. CDA-Kamerlid Hanke Bruins Slot: „De minister moet zorgen dat er maatwerk mogelijk wordt richting verenigingen. Want het kabinet haalt de ruggengraat van veel clubs nu weg met een rege ling die goed bedoeld is, maar slecht uitpakt." De politiek heeft de wachttijd in de nieuwe wet verlengd met de gedachte om 'normale' werkgevers voortaan te dwingen flexwerkers eerder een vast contract aan te bieden. Maar in de sportwereld wil driekwart van alle trainers die opgelegde vastigheid helemaal niet. Uit ledenonderzoek van de KNVB komt naar voren dat 64 procent sport alleen als bijbaan heeft. Slechts 6 procent van de trainers is nu volledig afhankelijk van deze inkomsten. Voorzitter Nico Lammers van voetbalvereniging Monnicken- dam vindt het raar dat verenigin gen door de nieuwe wet worden teruggeworpen op de korte ter mijn. „Terwijl we graag investe ren in een trainer. Een vast con tract kunnen we financieel niet bolwerken. Dan zijn we zwaar de klos als er plots extra kosten op duiken", aldus Lammers. COLUMN Tommy Wieringa naars maakte. Volgens de overlevering gebruik ten zij hasj om zich te onderwer pen aan hun leider en niet terug te deinzen tijdens de aanslag. De sekte heeft zo'n drie eeuwen bestaan, waarin veel kaliefen, sultans en hooggeplaatste kruis vaarders stierven door het mes. In 'Rovers, christenhonden, vrouwenschenners', een indruk wekkende studie naar de kruis tochten in Arabische kronieken, schrijft Amin Maalouf dat de as- sassijnen er alleen of in kleine groepjes op uit werden gestuurd om iemand te doden. 'Al moes ten de voorbereidingen in het diepste geheim plaatsvinden, de uitvoering moest dat zeker niet. Zoveel mogelijk mensen moes ten getuige zijn van de moord. Dat was de reden waarom de fa voriete plaats de moskee en de favoriete dag de vrijdag was, meestal om twaalf uur 's mid dags. Voor Hassan was moord niet een simpel middel om zich te verlossen van een tegenstan der. Vóór alles was het een les met een dubbele moraal voor het publiek. In de eerste plaats: de afstraffing van de gedode per soon en in de tweede plaats: de heldhaftige opoffering van de uitvoerende volgeling...' De aanslagpleger werd bijna al tijd gepakt en keek de dood on verschillig in de ogen. Dit gaf de assassijnen hun onoverwinnelij ke en bovenmenselijke aura. Ook in Parijs vormde de dood van de terroristen een wezenlijk onderdeel van de strategie. De getroffen samenleving werd zo wraak onthouden. Wraak bete kent dat de daders in principe net zo moeten lijden als de slachtoffers, maar als ze dood zijn, of de dood onbewogen aan vaarden, wordt het wraakgevoel niet bevredigd. Geheel in de as- sassijnse traditie zaaiden de ter roristen met de volstrekte open baarheid van hun vrijdagse moordpartij massale paniek. Zoals bij mij, 500 kilometer verwijderd van Parijs, met een kapmes onder mijn bed. De angst voor de zonen van Hassan as-Sabbah was over mij vaardig geworden. Op zaterdag nam ik een kapmes mee naar bed. Op maan dag zag ik de post- besteller aan voor een terrorist. Op dinsdag las ik in de krant: 'De straten van Mo lenbeek stinken naar hasj. Drugs en radicale islam zijn hier een vreemdsoortige, maar niet on mogelijke cocktail.' Ik dacht aan de assassijnen, de is lamitische sekte die wordt herin nerd om haar brute geweldda digheid. De naam stamt van het woord 'hasjasjin', hasjgebruiker, hetgeen nog altijd weerklinkt in de internationale soortnaam voor de aanslagpleger: assassin. De sekte werd in de 11e eeuw na Christus gesticht door Hassan as-Sabbah, ten tijde van de eer ste kruistochten. Hassan as-Sab bah droomde van een sjiitisch kalifaat, met Cairo als hoofdstad. Hij veroverde een adelaarsnest hoog in de bergen langs de Ka spische Zee, waar hij zich wijd de aan poëzie, wetenschap en krijgskunst. Zijn manschappen onderwierp hij aan een meedo genloze dressuur, die van hen volgzame, effectieve moorde- De aanslagpleger werd bijna altijd gepakt en keek de dood onverschillig in de ogen. Dit gaf de assassijnen hun onoverwinnelijke en bovenmenselijke aura 1499 2269 2699 2799 wereld is Kras Rondreizen 100% vertrekgarantie 17 dagen al v.a. -: A\ 33 f>ï W SYNDEY. Liwali, een chimpansee van een jaar oud, speelt met ijsblokken in de Taronga Zoo in de Australische stad Sydney. In de blokjes zit zijn favo riete voedsel verstopt. In Sydney lopen de temperaturen op tot boven de 40 graden. De verwachting is dat de hitte nog even aanhoudt. De verzor gers proberen op deze manier de dieren enigszins koel te houden, foto Rick Rycroft/AP door Edwin van der Aa MONNICKENDAM Sportclubs ko men volgens sportkoepel NOC*NSF in grote problemen, om dat ze hun hun trainer met een tij delijk contract verplicht een half jaar thuis moeten laten zitten. Classic South Africa Alle hoogtepunten van Zuid-Afrika met o.a. het Krijger Park, de Panoramaroute en Kaapstad. Klantbeoordeling 8,6 Zie: Kras.nl/25059 Highlights of Namibië Met Fish River Canyon, de oudste woestijn ter wereld Sossusvlei en Etosha National Park. Nieuw bij Kras Zie: Kras.nl/36655 Wildparken van Tanzania Serengeti National Park, Ngorongoro en méér. Inclusief entree nationale parken en gamedrives. Klantbeoordeling 8,8 Zie: Kras.nl/36555 Geheimen van Ethiopië Addis Abeba, de rotskerken van Lalibela, de vele kleurrijke stammen en prachtige natuur. Nieuw bij Kras Zie: Kras.nl/36670 17 dagen v.a. 17 dagen v.a. 15 dagen v.a. 21 dagen V-.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 6