Einde aan zegereeks van Kerkhove het enig improvisatievermogen SPORT 11 wel degelijk met de top kunnen meten." Aalders: „Het was héél lastig. We moesten bij de eerste vijf komen op het EK in Engeland, een grote opgave. Maar op dat toernooi win je, win je, haal je de kwartfinale en win je weer. Er was, nadat we Po len hadden verslagen en zeker wa ren van de halve finale, een enor me ontlading. Heb je foto's gezien van ons? Het lijkt alsof we kam pioen waren, zo blij waren we." Want jullie kwamen van heel ver. Aalders: „De ploeg moest, nadat er tien jaar geleden veel spelers stop ten, opnieuw gebouwd worden. Beetje bij beetje ging het beter en nu zijn we weer zover dat we deel uitmaken van de Europese top." Kerkhove verloor gistermiddag haar halve finale in het enkelspel. De Francaise Oceane Dodin, de nummer één van de plaatsings- CORNÉ DE KONING lijst, bracht haar na acht overwin ningen op rij een nederlaag toe. Zowel de eerste als de tweede set eindigde in 6-3. De partij duurde slechts 61 minuten. De Zeeuwse nummer 241 van de wereld kreeg geen vat op de service van de Francaise, die bijna honderd plekken hoger staat op de ranking. Het lukte haar geen enkele keer om haar opslag te bre ken. 's Avonds verloor Kerkhove nipt de finale van het dubbelspel. De Koning: „Nou, niet voor hon derd procent. Onze boot is ge plaatst, maar Esther en ik niet. Als er de komende tijd nog een andere Nederlandse roeier beter wordt, kan ik nog mijn plaats moeten inle veren. Maar ik verwacht dat niet." Aalders: „Bij ons gaat er nog gese lecteerd worden. Er mogen twaalf spelers mee en we werken nu met een groep van ongeveer zestien man. Maar voor mijn positie ben ik niet zo heel bang. Ik durf name lijk te zeggen dat ik de beste schut ter van het team ben. Alleen ver wacht ik in Rio niet veel te zullen spelen. Ik ga er heen voor de erva ring en om nog zo veel mogelijk te kunnen bijdragen." Aalders: „Op het EK mocht ik ook niet vaak het veld in. Dat deed pijn. Voor het toernooi hadden we namelijk heel veel getraind in een opstelling waarin ik voor kwam. Maar toen we eenmaal in In de dubbelfinale verloor Lesley Kerkhove samen met Quirine Lemoine doordat ze de supertiebreak met 10-3 moesten prijsgeven. Engeland waren, stond ik er vaak naast." De Koning: „Ik voel die druk über haupt niet zo. Ik moet komend jaar gewoon proberen hetzelfde te doen als dit jaar. Ik kan er niet nog meer arbeid instoppen dan ik nu al doe." Aalders: „Maar het is ook nog ver weg, hè?" De Koning: „Dat klopt. Maar er zal ook straks geen druk komen om een medaille te halen, hoewel we wel medaillekandidaat zijn. De ogen zullen op ons gericht zijn, maar Esther en ik laten ons niet gek maken." Aalders: „Voor ons geldt hetzelfde. Niemand verwacht een medaille. Er zijn nog toplanden als Amerika, Australië, Groot-Brittannië... Die versla je niet zomaar." Mark, wordt dit jouw laatste jaar? Aalders: „Zeker. Ik ben nog steeds volledig fit, maar merk wel dat ik 31 ben en dat ik na trainingen volle dig op ben. Bij het Syndroom van Marfan dat ik heb, rekt het bind weefsel uit en het gaat niet meer terug. Door het sporten kom ik lek ker in m'n vel te zitten en dan voel ik de pijntjes ook minder, maar het programma dat ik draai, is wel slopend." De Koning: „Klopt. Wij wonen alle bei ver van ons werk af Hij rijdt naar Papendal, ik naar de Bosbaan in Amsterdam." Aalders: „Het makkelijkste is om geen partner te hebben of een part ner die hetzelfde doet. Toen Els- beth en ik samen op Papendal woonden, was er niets aan de hand. Maar nu is het anders." 'Ook met een stipendium zou ik nog een paar uur in de week willen werken' Samen met Quirine Lemoine was ze net niet opgewassen tegen de Italiaanse Alice Matteucci en de Zwitserse Xenia Knoll. Beide kop pels wonnen een set met 6-3, waarna een supertiebreak uit komst moest bieden. Die ging met 10-3 naar het als eerste ge plaatste duo. Aanvankelijk zou Shrewsbury het laatste toernooi van Kerkhove in 2015 zijn, maar ze staat ook nog ingeschreven voor een toernooi in Cairo, half december. tract bij 't Gors en dat is me veel te waardevol. Bovendien voelde ik er niet veel voor om mijn leven in Zeeland op te geven. Ik ben dol op deze provincie." Aalders: „Dat heb ik ook, daarom zijn mijn vrouw en ik juist hier heen verhuisd. Ik vind het ook niet heel erg om te reizen, zolang ik maar niet in de file sta. En ik vind het altijd heerlijk om Zee land weer in te rijden." Aalders: „Natuurlijk is het toeval. Maar het is wel heel leuk." De Koning: „Het is wel zo dat ik nu in Colijnsplaat woon. Volgend jaar verhuis ik weer naar Goes. Mijn huis wordt nu gebouwd." Aalders: „Stiekem bulkt Zeeland van de talenten in het aangepaste sporten. Er hebben zich er de laat ste jaren al heel wat gemeld." De Koning: „Het is ook hoe je er zelf in staat. Ik heb wel een beper king, maar voor mij is het nooit een beperking geweest. Het gaat daarbij om de juiste mindset: je moet niet denken in problemen. Ik heb gezien dat er in de sport kansen zijn om de top te bereiken en die heb ik gegrepen." Aalders: „Zo sta ik er ook in. En wij moeten dat idee weer doorge ven aan de jeugd. Onder meer op Mytylscholen. Wij zijn voorbeel den voor de jeugd. Er is een be langrijke taak voor ons wegge legd." De Koning: „Je hebt mensen nodig die 'omdenken'. Mensen die we ten dat er voor iedereen kansen zijn." Aalders: „In Zeeland is Michiel Ruiter ermee begonnen, bij Sport club Gehandicapten Beveland. Hij is nog altijd een held voor mij. Als gymdocent zocht hij destijds naar nieuwe mogelijkheden en geluk kig doet hij dat nu nog steeds." ZATERDAG 21 NOVEMBER 2015 problemen denken in Mark, voor jou ging de kwalificatie heel anders. Zijn jullie beiden eigenlijk al officieel zeker van Rio? door Roeland van Vliet SHREWSBURY. De challenger van Shrewsbury was voor Lesley Kerk- hove een uitstekend toernooi, maar de Zierikzeese tennisster heeft aan haar toernooiweek in En geland geen hoofdprijs overgehou den. Pararoeier Corné de Koning is na drie vijfde plaatsen op het WK me daillekandidaat op de Paralympische Zomerspelen. Naam: Corné de Koning Sport: pararoeien Leeftijd: 25 jaar Handicap: Zijn linkerbeen is onvol groeid en is zo'n dertig centimeter korter dan zijn rechterbeen. Carrière: Met het Nederlands rol stoelhockeyteam had hij eind 2012 een teamuitje. Daarbij werd op een ergometer ontdekt dat hij talent voor roeien had. Hij ontwik kelde zich snel en nam acht maan den later al deel aan het WK. Met partner Esther van der Loos komt hij uit in de klasse TA Mix2. Hoezo? Is de druk eraf of neemt-ie juist toe nu jullie weten dat jullie naar Rio gaan? Jullie moeten allebei veel improvise ren. Jij had in de regio van Papendal kun nen blijven. En Corné had naar Am sterdam kunnen verhuizen. De Koning: „Ja, maar ik wilde die sprong niet wagen. Ik heb een con- Corné de Koning pararoeier De Paralympische Zomerspelen van Rio de Janeiro worden twee weken na de Olympische Zomerspelen gehouden. De openingsceremonie is over 291 dagen, op 7 september. De sluiting is op 16 september. In 2008 en 2012 waren er geen Zeeuwse paralympiërs. In 2016 zul len het er in elk geval twee zijn, nota bene allebei uit de gemeente Goes. Is dat toeval? Lesley Kerkhove.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 63