10 2 zichzelf in de eredivisie revalideren maar kwam sterk terug Dreiging SPORT 9 COLUMN Barry van der Hooft raakt gewend aan zo'n brace. En als je 'm dan een keer vergeet, gaat het mis." Zijn rentree zorgt er ook voor dat zijn broer Bart na omzwervin gen bij Aardenburg, Terneuzen en Breskens terugkeert op het oude nest. Daarmee krijgt Groe de opnieuw een kwaliteitsinjec tie. „Het is prachtig dat Bart te rug naar Groede kwam", zegt Ar no van den Hemel. „We wilden graag samen nog een keer in het eerste spelen en wisten ook dat ik met deze knie geen tien jaar mee zal voetballen. Bart is snel, passeert makkelijk en kan scoren en laten scoren. Eigenlijk voetbalt hij nu natuurlijk ver onder zijn ni veau, maar hij heeft zelf de keuze gemaakt en dat waardeer ik erg." De familie Van den Hemel is heel erg betrokken bij de club. Zo is vader Eric bestuurslid en een echte clubman, die altijd langs de lijn staat. Zus Lora staat vaak ach ter de bar. „Wij hebben een bij zondere band met deze club", weet Arno van den Hemel, die zelf onder meer de website bij houdt en het Twitter-account be heert. „De sfeer is echt gemoedelijk bij Groede", vertelt hij. „Het is al tijd gezellig. Van de kantinejuf frouw tot de trainers van de F-pu- pillen; iedereen voelt zich betrok ken bij deze club." Dat is deze week op meerdere manieren duidelijk geworden. Het bekerduel met ASWH leeft enorm en maakt echt iets los in het dorp. De kleedkamers zijn de ze week nog voorzien van een groot logo en de lijfspreuk van de club, trainer André de Nooijer heeft geprobeerd zijn spelers opti maal voor te bereiden en gisteren is nog een grote tent geplaatst om alle toeschouwers een droog onderkomen te kunnen bieden. ASWH wordt vandaag in Groe de met open armen ontvangen, ook door Arno van den Hemel. „Ik vind het heel gaaf dat we met Groede zo'n wedstrijd mogen spe len. Als ik terugkijk op mijn pe riode met blessures, dan is dit meer dan ik eigenlijk nog had ver wacht." de kort na rust met een schot van afstand ook voor de 0-2. Ook in het tweede bedrijf wor stelde Groene Ster met zichzelf, maar kwam niet boven. De ploeg legde veel energie in het spel, maar de passing in de eindfase bleef onzorgvuldig. En als er eens kansen kwamen, zoals van de voet van Abdoe Abdenbi, dan wer- de die gemist. De opponent profi teerde en kwam via een uitval op 0-3. Zaid El Morabiti was het eind station van een scherpe en snelle counter. De geest leek uit de fles, totdat Saïd Bouzambou het ineens op zijn heupen kreeg en met nog ne gen minuten op de klok op fraaie wijze twee keer kort achter elkaar scoorde. Het was een korte opris ping, want ruim een minuut later was het alweer 2-5, na twee uitval len van AORC Lebo Vastgoed. Het werd hierna alles of niets. De keeper werd ingewisseld voor een extra veldspelen Het leverde een goal op van Mallie, maar ook tegendoelpunten. Uiteindelijk viel de nederlaag nog groot uit. Dit stukje gaat over de onvoorwaardelij ke liefde voor voet bal. De sport die, net als de rest van de wereld, wordt bedreigd door ter roristische aanslagen. De bom men bij het Stade de France gal men nog na, net als de dreiging die ervoor zorgde dat Duitsland- Nederland werd afgelast. Morgen ga ik met mijn zoon naar Feye- noord-FC Twente. Om hem te la ten genieten van de sfeer in het mooiste stadion van Nederland, als we tenminste binnen komen. Want misschien is er wel weer een gek die het tijd vindt voor een bommelding. Dinsdag wilden veel liefhebbers in Hannover een gelukzalig voet balgevoel ervaren, maar de bal rol de niet. Het werd een avond ge vuld met angst, waarbij vooral de blauwe zwaailichten bleven han gen. Ik sprak er een dag later in Rotterdam over met de perschef van het Nederlands elftal. Tijdens de presentatie van het nieuwe voetbalmagazine Santos vertelde Bas dat de selectie van Oranje zich geen moment onveilig had gevoeld, maar het was wel een on werkelijke avond geweest. Eigenlijk hadden we het er hele maal niet over willen hebben. We Filmpjes van Best en Maradona; daar heb je geen geluid of commentaar bij nodig. wilden vooral over voetbal praten en daar was woensdagavond ge lukkig ook nog ruimte voor. Door de lancering van Santos ging mijn voetbalhart weer sneller kloppen. Niks terreurdreiging, maar opti maal genieten van de woorden van Jan Mulder over het feno meen Kevin de Bruyne. Filmpjes van George Best en Diego Marado na; daar heb je geen geluid of com mentaar bij nodig. En in het voor woord van Santos las ik: 'Al die foute mannen in hun FIFA-kos- tuumpjes: ze hebben hun best ge daan het voetbal te verzieken, maar hé, dat gaat ze niet lukken natuurlijk.' En zo is het. Ik raad u aan het verhaal te lezen van Robin van Persie, een voetbal liefhebber in hart en nieren. Hij vertelt gepassioneerd over schoe nen, een bal, het veld („Ik heb he-le-maal niks met kunstgras."), zijn zoon en De Perfecte Aanval met Rafael en Wesley. De liefde voor het voetbal spat van de pagi na's. Gelukkig kan geen FIFA-kos- tuumpje of terrorist daar iets aan veranderen. COdCB ZATERDAG 21 NOVEMBER 2015 38 ASWH heeft 38 jeugdteams in competitie, Groede 4. Arno van den Hemel (links) feliciteert zijn broer Bart na een treffer tegen SDO 63. Ilyas Yavus loopt tussen de twee broers in. foto Ronald den Dekker ASWH heeft 10 seniorenteams in competitie, Groede 2. 9 ASWH heeft de beschikking over 9 wedstrijdvelden, Groede over 1. ASWH heeft twee keer de districtsbeker gewonnen (in 2006 en 2014), Groede staat voor het eerst in de derde ronde. Trainer Hicham Benhammou Groene Ster Vlissingen-AORC Lebo Vastgoed 3-9 (0-1). Younes Makrou 0-1, Younes Makrou 0-2, Zaid El Mora biti 0-3, Saïd Bouzambou 1-3, Saïd Bouzambou 2-3, Ike Neil 2-4, Younes Makrou 2-5, Etienne Mallie 3-5, Ike Neil 3-6, OmarTissoudali 3-7, Cihan Ozcan 3-8, Zaid El Morabiti 3-9, Aantal toeschouwers: 300. na lange lijdensweg 2462 ASWH heeft 2462 volgers op Twitter, Groede 654.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 61