RCS en ZSC'62 óók bijzonder Groene Ster worstelt met mmn mm& Arno van den Hemel (24) moest twee keer lang 8 SPORT Publiekswissel Istvan Bakx Clubman speelt vandaag samen met zijn broer Bart de bekerwedstrijd tegen ASWH. Clubs in de derde bekerronde G roede is de eerste Zeeuwse vijfdeklasser ooit die de derde ronde van de districtsbeker heeft gehaald. De Zeeuws-Vlaam- se club is echter niet de enige vijf deklasser in de derde ronde. Nog drie andere vijfdeklassers in het district treden dit weekeinde aan in de derde ronde. Geen van alle staat, zoals Groede, echter tegen over een club die vijf klassen ho ger speelt. Behalve Groede zijn RKKSV uit Rosmalen, Tuldania uit Esbeek en Hedel de clubs uit de laagste zondagklasse. Zij zijn de laagst spelende clubs in de derde ronde. Een beetje ondergesneeuwd is wellicht aanwezigheid van drie clubs uit de laagste zaterdagklasse in het district. En twee van die drie clubs komen ook nog 's uit Zeeland: RCS en ZSC'62. De derde is Seolto uit Zevenbergen. RCS krijgt een echte test voor de kiezen, want de ongeslagen koploper uit de vierde klasse A (tien duels, tien zeges) gaat op be zoek bij Heerjansdam. Deze ama teur-landskampioen uit 1989 speelt momenteel in de eerste klasse, in dezelfde competitie als Bruse Boys en Kloetinge. In de tweede ronde wipte RCS tweede klasser GPC Vlissingen na straf schoppen uit de beker. ZSC'62 is een gevalletje apart. De vierdeklasser uit Scharendijke startte de bekercampagne met een 3-1-nederlaag bij IJzendijke, maar wurmde zich toch door de poule fase heen door overwinningen op Zeeland Sport (4-2) en de zater- dagtak van Vlissingen (2-1). Ver volgens werd de club vrijgeloot in de tweede ronde en evenaarde zo zijn beste prestatie ooit in de dis trictsbeker. In het seizoen 2001/2002 haalde ZSC'62 ook de derde ronde, waar in eersteklasser Oostkapelle ter nauwernood met 2-1 won. Halver wege leidde ZSC'62 zelfs met 1-0 door een doelpunt van Edwin van Oeveren. Vandaag speelt de club thuis tegen Victoria'03 uit Ouden bosch, de ongeslagen koploper uit de vierde klasse B van het zondag voetbal. VOETBALAGENDA VLISSINGEN. Voetballer Istvan Bakx kreeg vrijdagavond een pu bliekswissel bij FC Oss. De aan valler uit Vlissingen speelde met een doelpunt en twee as sists een hoofdrol in de met 3-0 gewonnen wedstrijd tegen kop loper Go Ahead Eagles. FC Oss verliet daardoor de laatste plaats in de Jupiler League, ter wijl Go Ahead de koppositie moest afstaan aan Sparta, waar Rick van Drongelen uit Axel ne gentig op de bank zat. Terneuze- naar Tom Boere verloor met Eindhoven bij VW, terwijl Gé- rard de Nooijer met Dordrecht 2-2 speelde tegen Thomas van den Houtens Telstar. Erover praten gaat hem over het alge meen prima af, al is het soms wel even lastig. „Want ik krijg er nog steeds krie bels van", bekent Arno van den Hemel (24). De middenvelder van Groede stond door twee zwa re knieblessures ruim twee jaar buitenspel en kreeg tijdens die periode te horen dat voetballen er waarschijnlijk nooit meer in zou zitten. Maar Van den Hemel gaf niet op en maakte een jaar ge- 'Op de vraag of ik nog kon voetballen kreeg ik te horen dat dat niet meer zou kunnen' leden zijn rentree in het eerste elftal van de vijfdeklasser. Van daag staat hij met een trots ge voel aan de aftrap voor het beker duel met ASWH, samen met zijn broer Bart. Hij zegt het zich nog te herin neren alsof het de dag van giste ren was. De thuiswedstrijd tegen Corn Boys is op 2 september 2022 precies 38 minuten bezig als het noodlot toeslaat. „Ik wilde druk zetten, draaide me daarna om en pats, het was klaar. Ik krijg er nog steeds kriebels van", vertelt Arno van den Hemel. „Mijn kruisband was afgescheurd, mijn meniscus was kapot en ik had schade aan mijn kraakbeen. Toen ik naar het ziekenhuis ging, hoopte ik nog dat het zou meevallen. Dat bleek dus niet zo te zijn. Op de vraag of ik ooit nog kon voetballen, kreeg ik te horen dat dat niet meer zou kunnen." Van den Hemel wil toch probe ren om er helemaal bovenop te komen. Hij gaat twee tot drie keer per week naar de fysiothera peut en mist als toeschouwer geen wedstrijd van Groede. „Dat Het was de vijfde nederlaag van het seizoen. Groene Ster ging vooral ten onder aan slor digheden en was hierdoor kans loos tegen de Amsterdamse tegen stander. Afgezien van een mo ment in de tweede helft, met twee goals, zat de thuisclub nim mer in de wedstrijd. De ontmoeting tussen Groene Ster Vlissingen en AORC Lebo Vastgoed - de nummers acht en drie van de ranglijst - kwam moei zaam op gang. Het tempo lag hoog, de gretigheid was groot, maar slordigheid had de over hand. Groene Ster had enkele prachtige aanvallen, maar steeds bij de eindpass ging het mis. De beste mogelijkheden waren voor Saïd Bouzambou en Josimar Patti- nama, maar de keeper van de Am sterdamse opponent voorkwam een treffer. Zo'n tien minuten voor de pau ze werd de wedstrijd opengebro ken door Younes Makrou. Hij kwam via een kluts in balbezit en scoorde: 0-1. Diezelfde speler zorg- topklasse hoofdklasse eerste klasse tweede klasse derde klasse vierde klasse vijfde klasse reserveklasse totaal Het zondagvoetbal levert ruim twee keer zo veel clubs als het zaterdagvoetbal in de derde ronde van de districtsbeker. In welke klassen acteren de 64 resterende clubs? seizoen zijn we voor het eerst in de clubhistorie naar de vierde klasse gepromoveerd. Ik wilde graag met de club op dat niveau spelen." De vooruitzichten zijn goed, want na een lange revalidatie mag Van den Hemel eind juli weer meedoen bij de eerste trai ning van Groede. Tot die eerste training komt het echter niet, want in de week voorafgaand aan die training gaat het weer mis. „Een bacterie, die tijdens de ope ratie in mijn knie terecht was ge komen, bleek mijn kruisband vol ledig op te hebben gevreten tij dens de revalidatie." Van den Hemel wordt op nieuw geopereerd en krijgt een nieuwe kruisband. Hij studeert dan aan de Technische Universi teit in Eindhoven en besluit in die regio op zoek te gaan naar spe cialisten die hem wellicht kun nen helpen. „Ik kwam bij Jeuris- sen en Van den Ingh in Deurne terecht. Zij hadden ook Ruud van Nis- telrooij en Ro nald Waterreus geholpen. Als zij me niet kunnen hel pen, dacht ik, dan kan nie mand het. Ik zat soms vier keer per week in Deurne, mijn studie liet ik niet versloffen maar ik be steedde er wel wat minder tijd aan. Bij Jeurissen en Van den In gh werd ik fantastisch begeleid, daar werken echt kundige men sen. Halverwege de revalidatie had ik echt het idee: het komt nooit meer goed met die knie. Maar we zijn toch verder gegaan. Al kon ik nog één keertje tien mi nuten invallen, dan zou ik al te vreden zijn." Aanvoerdersband Hij weet dat mensen zullen denken: waarom al die moeite doen om in de vierde of vijfde klasse te voetballen? Van den He mel: „Het niveau is niet belang rijk. Ik wilde er gewoon alles aan doen om weer te kunnen voetbal len, dat is mijn passie." Het harde werken wordt uiteindelijk be loond. „De knie voelde goed. In november 2014 speelden we thuis tegen Rimboe. Ik mocht tien minuten invallen, daar had ik twee jaar lang naartoe ge werkt. Achter het doel hing een spandoek voor me en ik kreeg meteen de aanvoerdersband. Al die uren in Deurne, dat was het echt waard geweest." De middenvelder moet echt weer van nul af aan beginnen maar is al snel weer van waarde voor Groede. Van den Hemel voetbalt al die tijd zonder brace of andere ondersteu ning. „Als je daar aan begint, zei mijn fysio, dan maak je de knie zwak ker. )e lichaam CIJFERS O ZEEUWSE Op het weblog RudeStats (www.pzc.nl/rudestats) laat PZC-sportverslaggever Rudy Boogert dagelijks zijn (statistische) licht schijnen over het Zeeuwse amateurvoetbal. Vanaf dit seizoen doet hij dat ook elke dinsdag in de papieren krant. Tips en reacties: R.Boogert@pzc.nl. infographic Rolant Quist bron Rudy Boogert ZATERDAG Districtsbeker. Derde ronde: Hoek- Jeka, Groede-ASWH, Heerjansdam- RCS, Kloetinge-WHS, De Meeuwen- Serooskerke, ZSC'62-Victoria'03, Ter- neuzense Boys-Virtus (17.00 uur). Competitie. Vierde klasse B: Vos- meer-SPS. Vrouwen. Districtsbeker, kwartfina les: Smerdiek-OW'67 (12.30 uur), MZC11-Schijf (14.30 uur), ZONDAG Districtsbeker. Derde ronde: RCD-RIA W. Indien niet anders vermeld, aanvang 14.10 uur. Heerlijk toetje door Barry van der Hooft Arno van den Hemel door Jan Dagevos VLISSINGEN. Groene Ster Vlissin gen beleeft moeilijke tijden in de eredivisie. De Walcherse for matie ging gisteravond in eigen huis opnieuw onderuit. Het werd 3-9 tegen AORC Lebo Vast goed. KLASSE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 60