Franse politie: 'Hasna heeft zich niet opgeblazen' Europa zet de vaart in terreurmaatregelen SSSoSs ONLINE EXECUTIEVEILING NIEUWS 5 jaar zijn gedood bij een drone- aanval, zo meldde het Ameri kaanse ministerie van Defensie destijds. Gisteren meldde al-Mourabitoun dat Mokhtar Bel- mokhtar 'uit de dood was terug gekeerd' voor de aanval in Bama ko. De laatste maanden hebben verschillende terreuraanvallen plaatsgehad in Mali. Opmerkelijk is dat die vooral in het midden en zuiden van het land hebben plaatsgevonden. Het zogeheten Bevrijdingsfront van Macina (een stad in het midden van het land) heeft verschillende aansla gen gepleegd en mensen op straat vermoord. In Bamako en rest van het land zou het Malinese leger de orde moeten handhaven maar dat is nauwelijks in staat terroris ten te bestrijden. Sinds de staats greep in 2012 is het leger ontman teld en wordt het opnieuw opge bouwd en getraind door Ameri kaanse en Franse specialisten. Die speelden ook een rol bij de bevrijdingsactie in het hotel in Bamako. Frankrijk is al jaren actief in Mali, een voormalige kolonie. 3.500 Franse soldaten zijn bezig jihadisten te verjagen in het noorden. Vijf Franse drones pa trouilleren permanent boven het grensgebied met Algerije en Li bië, dat bekendstaat als een van de gevaarlijkste plekken ter we reld. De Nederlander Sjaak Rijke werd hier 3,5 jaar gegijzeld en in april van dit jaar bevrijd door Franse troepen. Hasna Ait Boulahcen, de vrouw die even de eer ste vrouwelijke zelf moordterrorist in Euro pa leek, blijkt toch aan het leven te hebben gehecht. Volgens de Franse politie heeft zij zichzelf tóch niet met een bomgordel opge blazen toen het arrestatieteam woensdagochtend de aanval inzet te op het verdachte pand in de Pa- rijse voorstad Saint-Denis. Giste ren werden haar resten formeel geïdentificeerd door het gerechte lijk laboratorium in Parijs. In het verwoeste appartement werden bovendien de resten van een onbe kende, tweede vrouw gevonden. Wat er voorafging aan de dood van Hasna Ait Boulahcen is te ho ren op internet. Tijdens de aanval schreeuwt een politieman: „Waar is je vriend?" Doodsbang roept een vrouw terug: „Het is niet mijn vriend." Daarna klinkt een salvo geweervuur en is er de explosie. Volgens vroegere vrienden was het haar stem. Ze snappen niet hoe het zo kon lopen. Vorig jaar nog stond Hasna Ait Boulahcen te boek als een uitbundig feestbeest dat graag ging stappen en vele vriendjes had, waaronder een paar drugsdealers die al werden ge- volgd door de politie. Zijzelf was naar het bureau geroepen op ver denking van dealen. De Marokkaanse geheime dien sten hielden de jonge vrouw ech ter in de gaten vanwege haar ver wantschap met Abdelhamid Abaaoud, haar neef. Hij was het 'brein' van de aanslagen in Parijs, vorige week vrijdag. Hasna Ait Boulahcen bewonderde haar neef De hippe meid met cowboyhoed, laarzen en zonnebril ging plotseling gesluierd door het leven en zette dat ook op Facebook. Mo gelijk was het die post die de Ma rokkanen opviel. Meteen na de moordpartijen in Parijs wezen ze hun Franse collega's op de nicht van Abdelhamid Abaaoud. Haar te lefoon werd getapt en twee dagen later wist de Franse antiterreurbe- strijding precies waar een van meest gezochte jihadisten in Euro pa zich verstopte. Haar vrienden raakten haar eer der kwijt. Hasna Ait Boulahcen werkte bij een bouwbedrijf in een voorstad en was een notoir party beest. Maar de hippe meid met een cowboyhoed, laarzen en zon nebril, was opeens verdwenen. Een jaar geleden ging ze plots ge sluierd door het leven. De eerste keer dat vrienden be grepen dat er iets was veranderd, was toen Hasna op haar Facebook- pagina haar bewondering uitte voor de vrouw van een van de ter roristen die Charlie Hebdo aan viel. Ze wilde verhuizen naar IS in Syrië, schreef ze daarna in slecht Frans. „Ik vroeg haar ermee te stoppen, maar ze luisterde niet", zei haar broer na haar dood. Gisteren was de Marokkanse ko ning Mohammed VI in Parijs om de felicitaties in ontvangst te ne men van de Franse president Hol- lande. De laatste prees de 'efficiën te samenwerking' bij het opspo ren van de terroristen in Saint-De- nis. Salah Abdeslam, die een aan tal van de terroristen op de avond van de aanslagen in Parijs heeft rondgereden in een zwarte Seat, is nog voortvluchtig. Bijna achthonderd huiszoekingen De politie in Frankrijk heeft sinds de aanslagen in Parijs vorige week vrijdag in het hele land 793 huis zoekingen gedaan. Daarbij zijn 107 mensen aangehouden, liet mi nister van Binnenlandse Zaken Bernard Cazeneuve gisteren we ten. De politie vond bij alle huis zoekingen bij elkaar 174 wapens en 250.000 euro cash. 164 mensen kregen huisarrest. Noodtoestand drie maanden verlengd De noodtoestand in Frankrijk wordt met drie maanden ver lengd. Gisteren stemde de Senaat in met de maatregel. President Francois Hollande kondigde de noodtoestand af na de aanslagen in Parijs. Politie, veiligheidsdien sten en leger hebben daardoor meer bevoegdheden om verdach ten op te pakken, huiszoekingen te doen en wegen af te sluiten. Aanslagen herdacht op 27 november Met een nationale ceremonie her denkt Frankrijk op 27 november de slachtoffers van de aanslagen van vrijdag 13 november. Presi dent Hollande is aanwezig bij de plechtigheid in het Hotel des Inva lides in Parijs. Dit meldde nieuws zender Europei gisteren. Bij de zes aanslagen in het centrum van de stad vielen 130 doden en meer dan 350 gewonden. BRUSSEL. Abdelhamid Abaaoud, het vermoedelijke brein achter de Parijse aanslagen, is erin ge slaagd een vier jaar slepend Euro pees dossier los te trekken. Nog dit jaar moet er een politiek ak koord zijn over de registratie van iedereen die in Europa op het vliegtuig stapt. Registratie en tijdelijke opslag van de passagiersgegevens is vol gens de Europese ministers van Justitie en Binnenlandse Zaken, gisteren bijeen, een probaat mid del om terreurverdachten beter te kunnen traceren. Het Europese Parlement en de lidstaten onderling hebben al jaren van gesteggel achter de rug over hoe de maatregel er precies uit moet zien, maar onder druk van de aanslagen leggen ze hun meningsverschillen nu terzijde. De ministers besloten giste ren ook vaart te maken met een verbod op particuliere handel in semiautomatische vuurwapens en met een betere bescherming van de Europese buitengrenzen. Ook Europese ingezetenen moe ten daar rekening mee houden, bijvoorbeeld bij aankomst op Schiphol. Maatregelen om radica lisering aan te pakken en om ter roristen af te snijden van hun in komstenbronnen volgen later. nt Annaland, Voorstraat 56 - café-restaurant met wonin< ZATERDAG 21 NOVEMBER 2015 kon gaan door Bob van Huët De in Parijs geboren Hasna Ait Bou- lahcen (26) was bepaald geen vro me moslima. Tenminste, dat zou je denken als je haar foto's op Face- book bekijkt. Hoe ze om het leven is gekomen, is nog onduidelijk. Hasna Ait Boulahcen PARIJS PARIJS PARIJS door Frans Boogaard Makelaar: mr. M.j.A. Laenen DLA Piper Nederland N.V. 020 - 541 98 99 Het is mogelijk om tot en met 1 december 2015 een onderhands bod uit te brengen bij de veilingnotaris. Ga voor meer informatie naar onze website: bog-auctions.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 5