ster met verhaal Diplomatieke De Boer loopt geen polonaise Alleen de hond was blij dat Van der Poel thuis zat SPORT 7 gaat nu door een fase waarbij het spel of wordt gedomineerd door één speler of door een groepje. Volgens mij is dat ook best inte ressant. Maar het is altijd leuk als er nieuwe verhalen worden ge schreven." Zoals in een lichtgrijs verle den gebeurde. In de dagen dat Michael Chang en Boris Becker als tieners de tenniswereld vero verden en op zijn kop zetten. Die tijd is voorlopig voorbij, con cludeert Raemon Sluiter. „Ten nis heeft vooral fysiek de laatste jaren een enorme vlucht geno men. Alles moet kloppen om Grand Slams te kunnen winnen of in de top-5 van de wereld te staan. Zoals de fysieke conditie en mentale volwassenheid. Dat heeft tijd nodig, daarom redden die jonge gasten het niet erbij te komen. Kijk eens naar Dimitrov. Daar heeft iedereen het een paar jaar over gehad. Maar hij zit er nu toch niet bij. Dat zegt wel iets over hoe moeilijk het is." Net als McEnroe en Federer verwacht ook Sluiter op termijn een wisseling van de wacht. Al leen niet binnen twee jaar. „Die vier gasten hebben elkaar naar zo'n hoog plan getrokken en zo naar elkaar gekeken om net zo fit te worden als de ander. Iedereen was op zoek naar stapjes om het gat met de concurrent te dichten of anderen voor te blijven. Waan zinnig knap. Zo lang zij op dit ni veau blijven, is het voor anderen niet haalbaar dat te evenaren." AMSTERDAM. Ajax-trainer Frank de Boer liet zich gisteren in di plomatieke termen uit over het vertrek van Johan Cruijff als advi seur. „Heel zonde en heel jam mer. Ik had graag gezien dat hij af en toe langs zou komen om ad vies te geven. Wij zullen de visie van Cruijffblijven uitdragen." Maar precies daar zit hem juist de frustratie bij Cruijff, die meent dat zijn visie helemaal niet wordt uitgevoerd. Ook De Boer kreeg dat verwijt de afgelo pen jaren van Cruijff. De Boer: „Nogmaals, ik volg nog steeds de visie die we zijn gestart sinds de revolutie. Dat betekent met zo veel mogelijk eigen jeugdspelers proberen te spelen, in een be paald systeem. Natuurlijk zijn er details waarover je kunt discus siëren. Af en toe voer ik wel eens een kleine verandering door, maar in mijn ogen ben ik altijd dicht bij het plan gebleven." Ook op het vertrek van hoofd jeugdopleiding Wim Jonk ging De Boer in. „Ik heb helemaal geen problemen met Wim. Het gaat om een arbeidsconflict dat al anderhalfjaar gaande is. Op ge geven moment houdt het op." Of hij moe wordt van wéér een bestuurlijke crisis? „Ik loop nu niet de polonaise." „Zeven weken heb ik stilgezeten. De weken voor de operatie, waar bij het bovenste peesblad over de knieschijf werd verwijderd, waren de moeilijkste. Toen heb ik slecht geslapen, zeg. Zelfs m'n vader zat met z'n handen in het haar. Het seizoen was al begonnen en ik kon niks. De vrees bestond dat heel m'n winter in het water zou vallen. Ik wist niet waar ik aan toe was. Toen we eenmaal besloten te opereren, kwamen er nog eens drie weken verplichte rust bij. Op staan en ontbijten met het besef dat je de rest van de dag op de bank moet gaan liggen. Films kij ken. Series zoals Suits en White Collar. Beetje Playstation'en... De hond vond het wel leuk. Die heeft veel bij me gelegen, blij dat er ten minste eens iemand thuis was. Er wordt vaak gezegd dat je als spor ter sterker uit zo'n donkere perio de komt, maar ik heb er écht niks van geleerd. Ik kan alleen nog makkelijker afzien op training, nu. Met het besef dat voor de tv hangen en naar de cross kijken nog veel erger is." „Vier weken zit ik nu weer op de fiets. Er zit nog vocht in m'n lin kerknie, maar ik heb er geen last van. Angst heb ik ook niet. Daar voor heb ik die knie de laatste we ken alweer te ernstig durven belas ten. Ik ben klaar voor m'n rentree. Die knie gaat niet meer opspelen. Ik ben iemand die snel weer condi tie wint. Ik had een paar weken extra kunnen gebruiken, maar die laatste procentjes win je eenvoudi ger in wedstrijden." „Het zou wel heel straf zijn als ik meteen al Wout van Aert het 'Er wordt vaak gezegd dat je als sporter sterker uit zo'n donkere periode komt, maar ik heb er écht niks van geleerd' vuur aan de schenen kan leggen. Die jongen is écht met de concur rentie aan het spelen nu. Ik mik in Koksijde voorzichtig op de top-10, maar het kan ook zomaar enorm tegenvallen na al het intensieve werk van de laatste weken. Ik weet niet zo goed wat te verwach ten. Dat gevoel maakt me nerveu zer dan dat ik vorig jaar was voor het WK. Maar ik weet dat ik enorm naar m'n terugkeer snak. Pas als het niet meer kan en mag, besef je hoe graag je iets eigenlijk doet." „Misschien mag ik die trui in m'n hele carrière maar één jaar aan, en dan overkomt je dit. Dat maakt het wel heel lastig te accepteren, zo'n blessure. Maar ik heb nog steeds een liefdesverhouding met die trui, hoor. Ik heb er ook ge woon in getraind. Zelfs dat geeft al een speciaal gevoel. Maar we hebben 'm helaas niet veel hoeven wassen. De klassementen van de Superprestige en wereldbeker zijn nu wel weg, maar de kampioen schappen komen nog. Ik kan weer wereldkampioen worden. Er valt nog zoveel moois te winnen." ZATERDAG 21 NOVEMBER 2015 door Daniël Dwarswaard door Arjan Schouten GROOT-BIJGAARDEN. Drie maanden na zijn crash in de Ronde van de Toekomst maakt Mathieu van der Poel in de duinen van Koksijde mor gen eindelijk zijn rentree op de crossfiets. De 20-jarige zoon van ex-prof Adrie vertelt over zijn knie, bankhangen en de regenboogtrui. „Die had ik vaker willen wassen." DE RUSTPERIODE HET HERSTEL DE COMEBACK UITSLAGEN DAMMEN WK in Emmen. Dertiende ronde: Samb (Sen) - Wouter Sipma (Ned) 1-1, Kouogueu (Kam) - Loko (Con) 1-1, Erdenebileg (Mng) - Jan Groe nendijk (Ned) 1-1, Georgiev (Rus) - Roel Boomstra 1-1, Silva (Bra) - Ivanov (Oek) 1-1, Tsjizjov (Rus) - Baljakin (Ned) 1-1, Atse (Ivo) - Heusdens 2-0, Forbin (Fra) - Ndjofang (Kam) 0- 2, Cordier (Fra) - Vipulis (Let) 1-1, Gan- baatar (Mng) - Sjajbakov (Rus) 1-1. Stand aan kop na de dertiende ronde: 1. Groenendijk, Georgiev 17, 3. Ivanov, Booms tra, Atse 16, 6. Tsjizjov, Sipma 15, 8. Cordier, Baljakin, Silva 14. GOLF Dubai (VAE). DP World Tour Championship. Stand na tweede ronde: Sullivan (Eng) 132 slagen, 2. Grillo (Arg) 133, 3. Reed (VSt), 135, 28. o.a. Luiten 141 HONKBAL Premier 12. Halve finales in Tokio: Verenigde Staten - Mexico 6-1, Zuid-Korea - Japan 4-3. Duel om derde plaats: Japan - Mexico. Finale: Zuid-Korea - Verenigde Staten. JUDO GP in Qingdao (China). Mannen, klasse tot 60 kilogram, finale: Mooren verliest met yuko van Moesjkijev. SCHAATSEN Wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City (VS). Vrouwen, 5000 meter, B-groep: 1. Carien Kleibeuker 6.45,05 (NR). A-groep: 1. Sabliko- va (Tsj) 6.47,42, 2. Voronina (Rus) 6.53,16, 3. Blondin (Can) 6.55,88, 5. Schouten 7.00,19, 9. Nauta 7.05,88. SCHAKEN EK landenteams in Reykjavik (IJsl). Open teams, zevende ronde: Nederland - Engeland 3-1, Giri - Adams 1/2-1/2, L'Ami - Howell 1/2-1/2, Van Wely - McShane 1-0, Tiviakov - Jones 1-0. Frankrijk - Rusland 1,5-2,5, Georgië - Oekraïne 2,5-1,5, Spanje - Hongarije 1,5-2,5, Polen - Ar menië 1-3, Tsjechië - Duitsland 1,5-2,5, Kroa tië -Servië 0-4. Stand aan kop na zesde ron de: 1. Rusland 11, 2. Frankrijk 10, 11. o.a. Ne derland 7. Dames, zevende ronde: Nederland - Zwitser land 3-0, Haast - Heinatz 1-0, Lanchava - De Seroux 1-0, Kazarian - Stoeri 1-0, Peng - Miiller nnb. Rusland - Hongarije 3-1, Oekraïne - oostenrijk 4-0, Polen - Roemenië 2,5-1,5, Frankrijk - Tur kije 3-1, Stand aan kop na zesde ronde: 1. Rus land 11,2. Georgië 10, 18. o.a. Nederland 5. DE REGENBOOGTRUI TENNIS ATP World Tour Finals in Londen. Groep B: Rafael Nadal (Spa/5) - David Ferrer (Spa/7) 6-7, 6-3, 6-4. Stand groep B: 1. Rafael Nadal (Spa/5) 3-6 (6-1), 2. Andy Murray (GB/2) 2-2 (2-2), 3. Stan Wawrinka (Zwi,4) 2-2 (2-2), 4. David Ferrer (Spa,7) 3-0 (1-6). Dubbelspel, groep B: Dodig/Melo (Kro/Bra 3) - Matkowski/Zimonjic (7) 3-6, 7-5, 10-6, Rojer (Ned)/Tecau (Roe, 2) - Herbert/Mahut (Fra/6) 6-4,7-5. Eindstand groep B: 1. Rojer/Tecau (Roe,2) 3-6 (6-0), 2. Dodig/Melo (Kro/Bra,3) 3-4 (4-4), 3. Herbert/Mahut (Fra,6) 3-2 (3-5), 4. Matkowski/Zimonjic,Po/Se,7 3-0 (2-6). Num mers 1 en 2 naar halve finales. ZEILEN WK Laser Radial. Al Mussanah (Oman), vrouwen. Stand na 2 races: 1Rindom (Den) 9 punten, 2. Bouwmeester (Ned) 9 punten, 3. Oren Jacob (Isr) 9 punten, 4. Xu Lijia (Chi) 11 punten, 5. Philipine Van Aanholt (Aru) 13 pun ten, 13. Jonker (Ned) 20 punten, 43. Van der Vaart 45 punten. WK 49er FX. Buenos Aires (Bra). Stand na 12 races: 1. Nielsen/Olsen (Den) 36 pnt, 2. Grael/Kunze (Bra) 40 pnt, 3. Conti/Clapcich (Ita) 45pnt, 4. Dobson/ Ainsworth (GB) 49 pnt, 10. Bekkering /Duetz (Ned) 73 pnt, 18. Keijzer/Blom (Ned) 108 pnt. Mathieu van der Poel, in training: „Angst heb ik niet." foto Cor Vos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 59