Liefde en verdriet uit Italië en Ierland Adrie Oosterling vindt wereld vaak knotsgek WB Reizen Bourgondisch Maastricht 12 ZEELAND Hoe langer lid, hoe meer voordeel g r„. Het barokensemble Tre Salti verzorgt met het programma 'From Italy with love' een interes sant concert in Kloosterzande. Tre Salti bestaat uit drie in barokmu ziek gespecialiseerde musici: Inge Zutterman (sopraan), Hannelore Devaere (barokharp) en Mark Lambrecht (barokcello). Het repertoire van het ensem ble telt vele juweeltjes uit de ba rokmuziek, gebracht in een origi nele vorm. Italië was de bakermat van de late barok- en renaissancemuziek en de grote namen uit de muziek literatuur hadden allen een lijntje met het Italiaanse muziekleven. In het programma van Tre Salti worden muzikale postkaartjes ver zonden vol passie, liefde maar ook verdriet vanuit het zuiderse Italië naar Engeland en Ierland. Zo krijgt muziek van Monteverdi, Caccini en Frescobaldi een plaats naast de liederen van Purcell en Keltische composities. De combinatie zang, harp en cello komt voort uit de renaissan ce. Gamba en harp waren vaak de begeleidingsinstrumenten van de zang. Sopraan Inge Zutterman stu deerde zang en lyrische kunsten in Brugge en volgde masterclass bij Emma Kirby. Zij werkt samen met het ensemble Arco Baleno en treedt regelmatig als soliste op bij Currende en Capella Brugensis. Zij won eervolle vermeldingen tij dens het internationale concours 'Musica Antiqua' Brugge en specia liseerde zich in de barok (Bach, Handel, Pergolesi Vivaldi en Purcell), maar is ook actief in het hedendaagse repertoire, in het bij zonder werken van Vlaamse com ponisten. Hannelore Devaere studeerde historische harp in Bremen aan de Akademie fïir alte Musik. Ze legt zich vooral toe op werken uit de renaissance en barok van Spanje en Italië. Zij werkte samen met grootheden zoals Jordi Savall en realiseerde vele cd-opnamen. Zij is als musicologe verbonden aan de universiteit Leuven en Instru mentenmuseum in Brussel. Mark Lambrecht studeerde naast Zweeds en Duits ook mu ziek. In Gent studeerde hij cello en kamermuziek en bij Lidewij Scheifes en Hidemi Suzuki barok cello. Hij bespeelt twee Guarne- ri-kopieën (2011) van de Duitse atelier Franz Kirschnek. 1 "L m~- =K s'--- anujb Nu vanaf Ook de wisselwerking met het publiek ervaart hij als een stimu lans die er bovendien zorgt voor nieuwe ideeën. Oosterling was tot 1991 docent Engels in Ter- neuzen. Hij studeerde school muziek en zang aan het con servatorium in Rotterdam en begon als klein kunstenaar op te tre den in 1985. „Elk jaar in de zo mermaanden breng ik in mijn eigen huis theater De Twee Duiven in Groede een nieuw pro gramma. Ik bespeel diverse in strumenten waaronder piano, ac cordeon, gitaar en blokfluit en zing zowel in het Nederlands als in het dialect van West- Zeeuws-Vlaanderen. Ik houd van mooie, maar ook scherpe teksten, ik denk dat ik na 30 jaar de combinatie van schrijven en componeren wel in de vingers heb. Ik blijf me vernieuwen en wil vooral niet vastroesten. Ik vind het heerlijk om te componeren en ook heer lijk om alles te kunnen zin gen. Daar heb ik dus een luisterend oor voor nodig", daarom is het publiek zo belangrijk." Zijn liedjes variëren van poë tisch getinte chansons tot en met liedjes met een ironische kijk op het leven. In de loop der jaren zijn liedjes steeds universeler ge worden en worden gewaardeerd door Zeeuws-Vlamingen en bui- tenlan- ders. „Elke zomer merk ik dat ook anderstaligen de inhoud van mijn liedjes begrijpen, de emotie komt dus goed over." Na 30 jaar vindt Adrie Ooster ling het tijd voor een feestje. Zijn conclusie na dertig jaar is dat de wereld vaak knotsgek is, maar te gelijker tijd ook prachtig, ontroe rend en inspirerend. In zijn geva rieerde theaterprogramma vin den personages, situaties, sfeer beelden en actualiteiten een plek je. De aimabele troubadour uit Groede brengt oude liedjes den verhalen maar ook recent materi aal. Hij begeleidt zich op accor deon, pianovleugel, Indisch har monium en keyboard. Op het feestje worden vanwege het ju bileum de geprezen papkoe ken uit Groede geserveerd. door Jeanette Vergouwen Tre Salti Ensemble Tre Salti brengt 'from Italy with love'. Zondag 22 november, Hof te Zandekerk Kloosterzande, aanvang 15.00 uur Bekijk deze reis op anwb.nl/maastricht ANWB-lidmaatschapspas blauw 2 nachten in 4* Novotel Maastricht dagelijks uitgebreid ontbijtbuffet koffie of thee bij aankomst Maastrichtse lunch metZoervleis gratis shuttlebus hotel-centrum brons alle bovenstaande extra's Limburgse lekkernij met koffie/thee zilver alle bovenstaande extra's rondleiding door Mergelgrotten Noord goud alle bovenstaande extra's keuze uit: toegang Bonnefanten- of Natuurhistorsich museum gratis parkeren bij het hotel platina alle bovenstaande extra's driegangendiner in het hotel Ga je mee? Boek nu deze reis van Pharos Reizen, autovakanties van ANWB op anwb.nl/maastricht of bel ANWB Reizen voor ANWB-leden op 088-269 0 269, keuzenr. 3 (lokaal tarief). Reisperiode: nov. 2015t/mjun. 2016 nov., jan. t/m mrt. 89,- p.p. dec. €109,- p.p. apr.t/mjun. 119,- p.p. Exclusief: toeristenbelasting 4,53 p.p.p.n. en reserveringskosten 15,- per boeking Maastricht is een van de mooiste én gezelligste steden van ons land. Met leuke winkels, mooie musea en prachtige oude straatjes. Ook culinair is het genieten van een typisch Maastrichts gerecht met Zoervleis. Je verblijft twee nachten in viersterren Novotel Maastricht. Ontdek deze bourgondische stad tijdens een 3-daagse stedentrip van ANWB Reizen. door Jeanette Vergouwen ZAAMSLAG. Als kleinkunstenaar gaat Adrie Oosterling (1948) al tijd in op de actualiteit, zowel in zijn liedjes als in zijn verbindende teksten. Teksten schrijven vindt hij een eenzaam werk, maar na dertig jaar heeft hij een specifieke eigen stijl waarbij de emotie een grote rol speelt. Adrie Oosterling met 'De wereld is gek...': zaterdag 21 november, Het Podium in Zaamslag, aanvang 20.00 uur. Adrie Oosterling

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 44