Veranderen bestuurscultuur in Abdij wordt 'hele klus' Prijs van huis daalt nog steeds prescan PZC COLOFON Baasjes laten hun viervoeters strij 10 ZEELAND HOE GEZOND BEN JE EIGENLIJK ECHT? Jachthond Thijs uit Renesse had gisteren een drukke dag: hij stond in de finale voor de beste jachthond van Zeeland/Brabant. „Onderschat het niet", waar schuwde SGP-fractievoorzitter Goos Roeland zijn collega's in de commissie Bestuur gisteren bij de behandeling van het rapport over de aanloop tot het Sloewegdeba- cle. „Wie je daar ook neerzet, als iemand gedeputeerde wordt, zal hij zich ook als gedeputeerde ge dragen. We zullen als Statenleden in de toekomst meer dan ooit moe ten doorvragen. En dat heeft niets te maken met wantrouwen." Roelands woorden werden on derschreven door onder anderen Anita Pijpelink, fractievoorzitter van de PvdA-Statenfractie. „Kri tiek is een teken van betrokken heid. Durven wij publiekelijk van mening te verschillen?", vroeg zij. De Statencommissie onder schrijft in grote lijnen de aanbeve lingen van de onderzoekscommis sie als het gaat om grote projec ten. 'We zullen als Statenleden in de toekomst meer dan ooit moeten doorvragen' Commissaris van de koning Han Polman bedankte de Staten dat de nadruk is komen te liggen op het leren van de fouten uit het verleden en dat de Staten niet uit zijn op een politieke afrekening. Dat is niet altijd gebruikelijk in de politiek, aldus Polman. Pijpelink was het scherpst in haar bewoordingen. Zij vroeg om het formeel vastleggen van afspra ken over bijvoorbeeld het informe ren van de Staten om te voorko men dat de verandering van de be stuurscultuur blijft hangen in het stadium goede bedoelingen. Ze wees op het rapport Calon uit 2011. Ook toen al werden kritische noten gekraakt over de verhou ding tussen het dagelijks provin ciebestuur (Gedeputeerde Staten) en Provinciale Staten. „Vier jaar la ter trekt deze Statencommissie de zelfde conclusie. Hoe kan dit?" Met commissaris Polman toon den verschillende fracties zich een voorstander van het instellen van een 'werkgroepje' uit leden van Gedeputeerde en Provinciale Staten dat er op toeziet dat alle goede voornemens ook worden uitgevoerd. VLISSINGEN. Terwijl de woning markt in Nederland behoorlijk opveert, en er aanzienlijk meer koopwoningen worden ver kocht, blijft Zeeland kwakke len. In de prijsontwikkeling is de trend nog steeds dalend, ter wijl die landelijk al twee jaar in de lift zit. Koopwoningen in Ne derland zijn in het derde kwar taal van dit jaar 3 procent duur der dan een jaar eerder. In Zee land zijn in die periode de prij zen gedaald met 0,7 procent. De actuele cijfers van het CBS laten zien dat het aantal verkochte woningen in Zee land het afgelopen jaar wel stijgt, maar sterk achterblijft bij de landelijke ontwikkeling. De Zeeuwse woningmarkt wijkt daarmee behoorlijk af van de Nederlandse. Dat heeft onder meer met de perifere geo grafische ligging te maken, de geringe mate van stedelijkheid en de vergrijsde bevolkingssa menstelling. Profiteer tot 5 december van extra voordeel op een MRI Total Body Scan via prescan.nl/hoegezond r et is een grauwe morgen in Krui- ningen. Af en toe hoor je een harde knal, ge volgd door de hoge fluit van een jager die zijn hond richting het wild stuurt. Vlak naast het natuurgebied staat een groepje jagers te klet sen, elke jager met een trouwe viervoeter aan zijn zijde. Verder het natuurgebied in volgt de hond van Harm Nuis het spoor van een zojuist geschoten haas. Dit is één van de zes proeven die deelnemende honden goed moe ten uitvoeren om kans te maken op de titel 'Beste jachthond van Zeeland en Brabant' tijdens de fi nale van de Koninklijke Neder landse Jagersvereniging. Terwijl Thijs, de hond van Harm Nuis, een haas aan het op sporen is, klinkt een harde knal. Twitter Tom Boltendal @TomBoltendal #rip armand van buuren ik von je egt een goei dj. door Theo Ciele MIDDELBURG. Het veranderen van de bestuurscultuur binnen de pro vincie Zeeland zal een hele klus worden. Goos Roeland fractievoorzitter SGP Krant niet ontvangen? Onze excuses. Bel onze bezorgservice: 088 0581510, of meld het op: www.pzc.nl/geenkrant U ontvangt een e-mail met directe toe gang tot de E-paper en een persoonlij ke tegoedbon voor het ophalen van de zaterdagkrant. Abonneren, wijziging vakantieservice? Informatie kunt u vinden op onze site www.pzc.nl/service of bel: 088-0139910. Abonnementstarieven Deze vindt u op www.pzc.nl/tarieven Vragen? Bel: 088-0139910 Uitgever Erik van Gruijthuijsen Commercieel directeur Tessa van Waarde Advertenties Afdeling Direct Sales regio Zuid T: 088-0139995 E-mail: adverteren.zeeland@wegenermedia.nl Personeelsadvertenties:055-5388000 Familieberichten: 088- 0139 999 Kleintjes: 0900- 6743 836 Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeve rij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Voor meer in formatie: copyright@wegener.nl Hoofdredactie Arie Leen Kroon alkroon@pzc.nl Centrale redactie Edisonweg 37E, Vlissingen Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen 0118-43 4000 T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl www.pzc.nl Redactie Walcheren. Bevelanden. Schouwen-Duiveland en Tholen Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen T: 0118-434021 E-mail: walcheren@pzc.nl; bevelanden@pzc.nl; schouwen-duiveland@pzc.nl; tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E-mail: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uit voering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy state ment op www.pzc.nl t I medische onderzoeken Labrador Th door Ilse Maas H Tom moet Armin van Buuren verward hebben met protest zanger Armand die donderdag op 69-jarige leeftijd overleed. Twitteraars hebben verschillen de ludieke afbeeldingen ge maakt naar aanleiding van zijn vergissing (denk Armin van Buuren met de pruik van Ar mand). De protestzanger was vooral bekend van het nummer 'Ben ik te min' uit 1967. Hiermee stond hij veertien weken in de Top 40. Het lied stond vorig jaar op plek 1279 in de Top 2000. „Neem het leven niet te serieus, je overleeft het toch niet", zei hij onlangs bij De We reld Draait Door. Harm Nuis (I) uit Renesse, met labrador Thijs, krijgt uitleg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 42