VINTERSPORTtube tëwA X 1 yo& AH^sret) 7'Aë&TpA ZEELAND 7 brieven Aanslagen Hedwigepolder Pechtold Vlissingen Kerncentrale AM8T6NAP6M TfrllgT VhSSWé'g'A/ J. De oorlogen in Afghanistan, Irak, Libië, Syrië,De westerse mili taire interventies hebben de lan den gedestabiliseerd, staatsinstel lingen ontmanteld en de voedings bodem van terroristische organisa ties als Islamitische Staat in de hand gewerkt. De terroristische aanslagen moe ten angst zaaien om verdeeldheid en haat te oogsten. Misbruikt wor den de aanslagen dan, om maatre gelen in het leven te roepen die de democratische verworvenheden ondergraven. IS en consorten zien graag dat er verdeeldheid en haat ontstaat, dat is een voedingsbo dem voor recrutering van nieuwe volgelingen. Westerse en andere internationale leiders gaan zelf niet vrijuit en dat de oorlogen als een boemerang te rugkeren is ook hun verantwoor delijkheid. Als er oorlogen worden gevoerd, kunnen we in deze geglobaliseer- de wereld niet verwachten dat wij van het geweld gespaard zullen blijven. Het dossier Hedwigepolder puilt uit van de manipulaties, van list en bedrog. De Staat der Nederlan den eist, tegen elke prijs, zijn ge lijk (krant van 17 november). Het gaat daarbij al lang niet meer om het noodzakelijke estuariene na- tuurherstel in de Westerschelde, zoals vastgelegd in de Scheldever- dragen van 2005, maar louter om het economische belang van de Haven van Antwerpen. Nederland laat dat belang op een geniepige en uiterst bedenkelijke manier pre valeren boven de gezondheidstoe stand van een unieke zeearm. De polder is nodig voor de voortden derende Antwerpse havenexpan sie. Natuurherstel in de Wester schelde is slechts het rookgordijn, dat dit 'goede' nabuurschap moet verdoezelen. Als de bestuursrech ter in Middelburg dit in alle op rechtheid onder ogen zou willen zien, dan kan hij niet anders dan het hele dossier tot de prullen mand veroordelen. Ontpoldering van de Hedwigepolder helpt de na tuurlijkheid van de Westerschel de nog verder achteruit! Volko men in strijd met de verdragsbepa lingen! Fractievoorzitter Pechtold van D66 weigert het eindbod van het kabinet inzake het Belastingplan (krant van 17 november) mede om dat de voorgestelde vergroening uitblijft. Ik vraag mij af wat de heer Pechtold weet van vergroe ning als hij mij in twee brieven schrijft dat de windparken 70 pro cent van het jaar draaien (stroom leveren)! Iedereen weet toch, zelfs GroenLinks, dat de windmolens maar circa 35 procent van het jaar draaien. Weet de heer Pechtold nog wel waar hij mee bezig is? Kan hij niet beter thorium en de gesmoltenzoutreactor in combina tie met waterstof promoten? Dat levert 100 procent C02-vrije ener gie op en ook nog eens veel meer (technische) werkgelegenheid dan de 72 miljard kostende windpar ken, die ook nog eens de VW-die- sels zijn onder de groene energie! Daarnaast zullen de gezinnen met kinderen deze afwijzing door D66 beslist niet in dank afnemen. De krant (van 16 en 17 november) bericht over het rapport van ge meentesecretaris (tevens alge meen directeur) Van Vliet over het functioneren van het Vlissing- se stadhuis. Het falen op alle fron ten van de managers wordt einde lijk in krachtige bewoordingen aan de kaak gesteld. Volgens de 'Regeling jaargesprekken en perso neelsbeoordeling gemeente Vlis singen' beoordeelt de algemeen di recteur de managers. Het zal toch niet zo zijn dat die managers van hem ook de beoordeling goed tot excellent hebben gekregen? Vol gens het rapport heerst willekeur bij het personeelsbeleid. Het pa pieren doel van het management overleg is - door inhoudelijke af stemming - de kwaliteit van be sluitvorming (bestuurlijk en amb telijk) te bevorderen en te zorgen voor integrale aansturing van de organisatie. In de praktijk blijken de afdelings managers in deze slangenkuil toch hun eigen verborgen agen da's en koninkrijkjes te hebben. Belangrijke zaken die er echt voor Vlissingen toe doen worden on dergeschikt gemaakt aan de eigen positie van managers. Regelmatig lees ik dat de Zeeuw en een vuist moeten maken tegen het voornemen om twee oude kerncentrales in België op te star ten. Hoe zouden Zeeuwen een vuist moeten maken? We hebben hier zelf zo'n nucleaire bouwval uit lang vervlogen tijden staan die met zijn hoofdproduct (afvalhitte) het milieu opwarmt terwijl het bijproduct (stroom) slechts 2 pro cent van de Nederlandse behoefte levert. Ons land exporteert stroom, dus bij directe sluiting merken wij niets! Maar zijn we wel in één klap een heel stuk duurzamer. Met de huidige en toekomstige vei ligheidseisen openhouden van de centrale wordt steeds verliesgeven der. Lees duurder. Nu overduidelijk is gebleken dat de zogenaamd opgespaarde pot voor ontmanteling ontbreekt wordt voor iedereen zichtbaar dat kernenergie onbetaalbaar is, zelfs als er geen kernramp plaatsvind. Grootste Ski-Snowboard beurs van Zuid-Nederland ook dit jaar spektakel! Goes - Middelburg - Vlissingen WOP ZATERDAG 21 NOVEMBER 2015 In deze rubriek geeft de redactie haar lezers een podium. Daarvoor gelden de volgende voorwaarden: De brief moet duidelijk ingaan op nieuws uit de PZC en daarbij de datum van publicatie noemen. De brief mag maximaal 150 woorden lang zijn. Elke brief wordt geredi geerd. De redactie bekort brieven zo nodig om ze passend te maken. Als er te veel brieven zijn voor de beschikbare ruimte maakt de re dactie een selectie. De redactie zal onsamenhangende bijdragen niet publiceren. Ook brieven met een grove, beledigende of anderszins onbetamelijke inhoud worden ge weigerd. U kunt uw brief richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 0118-434005 Luc Brusselaers Hoefkensdijk 11, Kuitaart Johan Robesin Kreeksingel 43, Hoek Jan Duin Leliëndaleweg 15, Burgh-Haamstede Freek Kuijper Gandhistraat 8, Middelburg E. den Heijer Ritthemsestraat 109, Oost-Souburg advertentie Wederom moeten wintersportlief hebbers zich verzamelen bij Omnium (voorheen Sportpunt) om te kunnen profiteren van grote voordelen op alles wat je wintersportvakantie kan gebruiken! Hier wordt namelijk 28 en 29 november de grootste ski en snowboardbeurs van Zuid Nederland gehouden. Georganiseerd door Intersport in Goes, Middelburg en Vlissingen en The Tube Goes en Middelburg. Dat de organisatoren zich al jaren nestelen in Omnium is u vast al bekend. Dit jaar is er voor gekozen om na Goes wederom Vlissingen aan te doen. Hier wordt gebruik gemaakt van de ruimte die buitenhof tuinme- belen beschikbaar stelt aan de Pr. Rooseveltlaan 745 (naast de AH XL). helm tot sneeuwlaars. Alle grote merken passeren de revue: O'Neill, Brunotti, Burton, Atomic, Flow, Salomon, Ice-Peak, North Face, Quicksilver, Protest en ga maar door! De uitgebreide kennis van de specia listen die aanwezig zijn samen met de kortingen tot wel 70% maakt dit hét moment om uw slag te slaan! Zelfs als u geen wintersporter bent kunt u hier slagen om u te kleden tegen de barre Nederlandse kou. De beurs in Vlissingen is vandaag 21 november en morgen 22 november. De beurs in Goes is zaterdag 28 november en zondag 29 november. U kunt gratis parkeren en uiteraard gewoon pinnen! U vindt hier werkelijk alles met We zien u graag op één van onze betrekking tot uw wintersportvakan- beurzen! tie. Van skisok tot ski's, van snowboard tot ondergoed en van Voor info zie www.ski-snowboardbeurs.nl. n.r\ac Mirlrlolhui'n \/liccinnon Tel: 0113-270860 0118-611741 0118-744017 Middelburg Goes Tel: 0118-625440

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 39