1946-2015 NIEUWS 11 Alarm om supplement voeding Geen winst op heroïne Toeslagen dagen later In de voedingssupplemen ten Noxpump, Blackbombs en Lipo-bolic zitten te veel dopingstoffen die lijken op amfetamine. Daarvoor waarschuwt de Nederland se Voedsel- en Warenauto riteit (NVWA). Volgens de dienst staan deze 'hoge do seringen stimulantia niet vermeld op het etiket'. De middelen worden vooral gebruikt door bodybuil ders en andere sporters in sportscholen. Wie ze in neemt kan last krijgen van hartkloppingen, hoge bloeddruk, hartschade of erectieproblemen. Winst die het Slotervaart Ziekenhuis in Amsterdam maakt met de productie van medicinale heroïne, wordt sinds 2012 niet meer uitgekeerd. Daarmee is ge stopt op aandringen van het ministerie van Volksge zondheid. Dat schreven mi nister Edith Schippers en staatssecretaris Martin van Rijn van VWS gisteren aan de Kamer. Onlangs stond in een boek dat het zieken huis winst op drugs zou maken en dit stilhoudt. Ongeveer 1,2 miljoen men sen krijgen hun toeslagen pas maandag op hun reke ning gestort van de Belas tingdienst. Door een sto ring in het computersys teem bij de fiscus liep de uitbetaling van bijvoor beeld huur- en zorgtoeslag gisteren vertraging op. De toeslagen zijn normaal gesproken op de 20e van de maand 's ochtends om acht uur overgemaakt aan de zeven miljoen Nederlan ders die daar recht op heb ben. Armand noemd vanwege mijn liefde voor marihuana, de mooiste erfenis uit de jaren '60", zei hij vorig jaar. „Eén blow en de wereld was één groot tehuis waarin het goed toe ven was." En: „Ik zong in 1967 over Blommenkinders. De love- ins, mediteren, geestverruimende drugs. Overal klonk liefde. Liefde, vrede, geluk alom. Een tijd van ui tersten, want de Koude Oorlog woedde volop. Maar iedereen wil de zich bevrijden." Armand, zoon van een Philips- arbeider, had eigenlijk maar één grote hit. Ben ik te min stond veer tien weken in de top 40. Het was 1967 en overal ter wereld koester den rebelse jongeren zich in de Summer of Love. Ben ik te min ('Jouw moeder die ik moest aanhoren met haar achterlijk gezeikzou de hymne van de vaderlandse hippie cultuur worden, een iconisch lied waarmee Armand tot het bittere einde zou optreden. Jazeker, hij Op de valreep nog een succes waar hij niet meer van kan genieten bleef hangen in de jaren '60, maar volgens hemzelf met recht en re den. „We hebben alles aan die ja ren te danken." Strijdbaar liet hij er op volgen dat huidige genera ties 'al die vrijheden en verwor venheden' aan het weggeven wa ren. „Kijk naar het beleid rond coffeeshops", bromde hij. „Hollands erfgoed wordt ver kwanseld. Ooit haalde Neder land dagelijks de voorpagina van de New York Times. Voor lopers waren we." Dit jaar verscheen het al bum Armand The Kik, een op merkelijke samenwerking tussen de voltijds hippietroubadour en de Nederlandse beatgroep. Met nieuwe nummers van de zanger en zelfs met - bescheiden - suc ces, waarop hij zo lang had moe ten wachten. Het is Armand, die twee keer getrouwd was en twee zonen nalaat, niet meer vergund om daarvan te genieten. Hij bitste de zinnen in de microfoon: 'Ben ik te min omdat je ouders meer poen hebben dan de mijne.Ben ik te min omdat je pa in een grotere kar rijdt dan de mijne...' Anders dan Boude- wijn de Groot, die met beschaafde Heemsteedse dictie Meneer de pre sident, slaap zacht zong, was zan ger Armand veel meer het boeg beeld van de hippiegeneratie, die midden jaren '60 love, peace un derstanding preekte. En protesteer de. Tegen de oorlog in Vietnam, anti de verstikkende burgermans- Veel meer boegbeeld van de jaren '60 dan Boudewijn de Groot maatschappij, de wurgende seksu ele moraal. En, bepaald niet onbe langrijk, vóór de legalisering van verdovende middelen, in het bij zonder cannabis. Die softdrug zou als een rooksliert kringelen door het leven van Herman van Loen hout, zoals zijn echte naam luid de. Wie hem bezocht in zijn een voudige Eindhovense flat, werd decennia teruggeworpen naar de tijd van vrije seks, de kleermakers zit in gestreepte tuinbroek, neu riënd op Bob Dylan: „Helemaal te gek gaaf, wooooow wat een toffe blow..." Armand, met zijn lange felro de haren en een gezicht waar in de jaren '60 en '70 hun groeven hadden getrokken, stak nog regelmatig een kruidige wiet- pijp op. Maar niet voordat hij ge vraagd had of het bezoek er be zwaar tegen had, want Herman was een lieve en beleefde man. „Ik werd de nationale schoorsteen ge- ZATERDAG 21 NOVEMBER 2015 DEN HAAG AMSTERDAM DEN HAAG Een eeuwige hippie, tegen alle stromingen in door Arno Gelder Zijn lijflied Ben ik te min werd de hymne van ene complete generatie hippies. Armand, pseudoniem voor Herman van Loenhout, overleed gisteren op 69-jarige leeftijd in zijn geboorteplaats Eindhoven. Hij was al enige tijd ziek. Een greep uit ons zonvakantie-aanbod... Curasao 9dgnv.a. 549 Dit eiland heeft alles in huis voor een ontspannen verblijf Bonaire 9dgnV.a. 599 Geniet van de prachtige stranden en onderwaterwereld MexiCO 9dgnv.a. 599 Indrukwekkende afwisseling van cultuur en natuur! Dominicaanse Republiek 9dgnv.a. 699 Witte stranden, palmbomen en kristalhelder water! Cruise Cuba, Jamaica, Mexico 9 dgn v a. 1299 Nergens voordeliger: cruise per MSC Opera**** vanuit Havana op Cuba naar Montego Bay op Jamaica, George Town op Grand Cayman en Cozumel in Mexico. Vliegreis, transfers, 7 nachten cruise incl. maaltijden Diverse verlengingen op Cuba mogelijk, met 6-daagse rondreis en/of verblijf in luxe All Inclusive hotels. Vertrek december t/m april. Deze zonvakanties en cruises zijn incl. vlucht, transfer of huurauto, accommodatie en reisleiding of host.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 11