Sluiskiltunntfc minder gebrui dan verwacht Julia schittert in Sportpaleis Gasten Marina Beach voelen zich bekocht door komst vluchtelingen Vooral jaarkaarthouders voelen zich door exploitant in de steek gelaten en willen reductie. BRAAKMAN. Houders van een jaar kaart voor een standplaats van een caravan op recreatiepark Mari na Beach bij de Braakman voelen zich bekocht door exploitant de Oostappen Groep. De meesten hadden net het geld voor hun standplaats - in de meeste geval len 2000 tot 3000 euro - betaald, toen ze hoorden van de komst van 800 vluchtelingen uit Syrië en Eritrea. Ze spuwden gistermiddag, tij dens een besloten bijeenkomst, hun gal daarover tijdens een beslo ten informatiebijeenkomst in het restaurant van Marina Beach. Er waren 120 belanghebbenden. Die eisten in een aantal gevallen een deel van hun gestorte geld terug en klaagden tegelijkertijd over de voorzieningen op het recreatie park. Oordeel van een groep onte vreden kaarthouders: de Oostap- pengroep verdient miljoenen aan de huisvesting gedurende een jaar van de vluchtelingen, maar de vas te gasten zijn daarvan de dupe. Ook werden vraagtekens geplaatst bij dat jaar. Want de kans dat die periode wordt verlengd, is groot, oordeelde menigeen. Een dag tevoren waren tijdens een andere besloten bijeenkomst de vaste bewoners van 70 tot 80 bungalows al bijgepraat door bur gemeester Jan Lonink van Terneu- zen en vertegenwoordigers van het Centraal Opvang Orgaan Asiel zoekers (COA). Daar vertelden ei genaren dat ze hun bungalow bijna hadden verkocht, maar dat de potentiële koper zich na de be richten over de vestiging van de noodopvang op Marina Beach te rugtrok. De Oostappen Groep deed er vooralsnog het zwijgen toe. Gistermiddag werd de eerste inloopbijeenkomst voor omwo nenden en andere belangstellen den gehouden. Er hadden zich 70 mensen aangemeld, maar door het slechte weer kwamen er maar 50 opdagen. Die kregen van burge meester Lonink te horen dat de screening van de vluchtelingen én de veiligheid goed zijn verankerd in de bestuursovereenkomst met het COA. De dorpsraden van Hoek, Biervliet en Philippine had den eerder al geëist dat die veilig heid moest worden gegarandeerd. 'De Oostappengroep verdient miljoenen aan de huisvesting, maar vaste gasten zijn de dupe' Ze willen ook snel duidelijkheid over het onderwijs aan de kinde ren van het opvangcentrum. Daar over pleegt onderwijswethouder Cees Liefting woensdag overleg met de onderwij skoepels in Ter- neuzen. Maandag praat de ge meente ook met het platform van kerken en met de vertegenwoordi gers van de moskeeën over de in zet van vrijwilligers. Locatiemanager Erwin Maas van het COA - ook nauw betrok ken bij de opvang in onder meer de Zeelandhallen - probeerde de vrees voor problemen weg te ne men met de mededeling dat er dag en nacht beveiliging is en dat zijn medewerkers 24 op 24 uur aanspreekbaar zijn voor klachten. Vanmiddag om vier uur is er een tweede inloopbijeenkomst. ZEELAND 9 De Zeeuwse zangeres Julia van de Ketterij excelleert momenteel bij Night of the Proms in het Sportpaleis in Antwerpen. Naast haar achtergrondzang bij bekende artiesten zoals Natalie Imbruglia en Joe Jackson doet ze een duet met tenor Fernando Varela. Vanavond en morgen zijn er opnieuw concerten, foto Koen Dhollander www.pzc.nl zeeuws-vlaanderen@pzc.nl VRIJDAG 20 november 2015 Vaste recreanten zijn boos door Wout Bareman Jaarkaarthouders Marina Beach

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 80