Marja wil zich onderscheiden 'Beeld overlast jeugd onjuist* BEN is kritisch over windmolens 6 BEVELANDEN en THOLEN Bestuurders steunen musea hart voor de zaak bijzondere winkeltjes in Zeeland Drie telefoontjes en twee keer politie ter plekke voor eenzelfde situatie wordt als vijf meldingen geregistreerd In de regio Mijn dorp, mijn stad In Sinterklaastijd besteedt de PZC aandacht aan leuke en bijzondere winkels. Ga voor meer winkeltjes naar www.pzc.nl. door Willem Adriaansens Wie in Wemeldinge Marja's Shop bin nengaat, kan bijna niet om de eerste regels van het beroemde versje heen: 'In de winkel van Sinkel is al les te koop'. Als je voor het pand aan het Dorpsplein nummer 4 staat, kan je niet vermoeden dat zich achter de bescheiden gevel een uitgestrekte winkel bevindt met ontzettend veel artikelen. Het is, zeker met de feestdagen voor de deur, een heerlijke winkel om te doorzoeken. Overal vind je verrassende spullen. Boeken en speelgoed, keukenapparatuur, feestartikelen, kaarten, spullen voor de barbecue en stofzuigers. Noem het maar op en je vindt het in de winkel van Marja Vermeij. „We zijn hier in 1998 begonnen en in 2007 was onze eerste uitbrei ding", vertelt de eigenaresse. Ze heeft het bewust over de 'eerste' uitbreiding, want er zijn inmid dels plannen om nog eens te groeien. „Dat zal waarschijnlijk volgend jaar gaan gebeuren." 'Hoeden en petten en damescorset- ten', gaat het Sinkel-versje verder. Maar gaat die zin ook op voor Mar ja's Shop? Ja hoor, want er hangen hoofddeksels als Frozen-petjes in de winkel. En de corsetten zou den zomaar op de verkleedzolder kunnen liggen. „Daar hebben we een grote voorraad feest- en the- makleding voor de verhuur", al dus Vermeij. Een grote passie van de eigena resse ligt bij de puzzels en de spel letjes. „Ik probeer me te onder scheiden van de ketens", legt zij uit. „Die hebben alleen spullen die goed verkopen. Ik wil gewoon bijzondere dingen verkopen. Wist je bijvoorbeeld dat wij de grootste puzzel ter wereld verkopen? Daar moet je wel flink de ruimte voor hebben, want die bestaat uit 32.000 stukjes en is vijfenhalve meter lang. En we hebben zelf een Wemeldinge-puzzel laten ma ken." Vermeij laat na de puzzels nog wat spelletjes zien. Natuurlijk ver koopt zij Monopoly. Maar niet slechts één variant. In Marja's Shop staat een heel rijtje, waaron der een Beatles-, Frozen-, Hobbit- en Star Warsversie. „En voor de kinderen van één tot drie hebben we Smartmax. Dat kost wel wat, maar is oerdegelijk. 'Drop om te snoepen en pillen om te poepen', ein digt het vers. Die artikelen ver koopt Marja dan weer niet. „Dat laat ik over aan anderen. Wij wer ken als winkeliers goed samen en het heeft geen zin te gaan concur reren." Het is onmogelijk om te be schrijven wat er allemaal in Mar ja's winkel wordt verkocht. Het verstandigste is er zelf eens te gaan kijken. Kijk rond en waan je in de moderne winkel van Sinkel. In de winkel van Marja Vermeij vind je een breed assortiment artikelen. foto Mechteld Jansen door Luc Oggel GOES. De zorgen die raadsfrac ties hebben over de schijnbaar fors toegenomen jeugdoverlast in Goes, blijken te berusten op vertekende cijfers. Dat bleek gisteravond na uit leg van burgemeester René Ver hulst in de raadscommissiever gadering. Die besprak het uit voeringsprogramma Goes Vei lig 2015-2016. In het stuk staat dat het aantal meldingen van jeugdoverlast vorig jaar met maar liefst 47 procent is geste gen ten opzichte van 2013. Een zorgwekkende ontwikkeling, vonden onder meer Partij voor Goes en D66. Goes staat daar mee gelijk aan Brabantse ste den als Tilburg en Breda. De reactie van Verhulst wierp ech ter een ander, opmerkelijk licht op de zaak. „Als drie mensen uit een straat bellen over dezelf- de situatie en de politie gaat vervolgens twee keer kijken, worden er vijf meldingen gere gistreerd", zei hij. „In bijvoor beeld Tilburg telt dat als één. Er moet iets veranderen." Naast jeugdoverlast hadden de partijen ook vragen over on der meer alcohol- en drugsge bruik onder jongeren, de ko mende jaarwisseling en het eve- nementenbeleid, dat verouderd is. Verhulst erkende dat. „Over een evenement als een trekker- trek moeten we dingen op schrijven vind ik", verwees hij naar het ongeluk met de mon stertruck in Haaksbergen. CDA'er Patrick Simpelaar was benieuwd in hoeverre er aandacht is voor extremisme, in relatie tot de opvang van vluchtelingen in de Zeelandhal len. Die aandacht is inderdaad verscherpt, antwoordde Ver hulst. „Informatie-uitwisseling wordt wat dat betreft steeds be langrijker." Hij wilde daar ver der niet over in detail treden. door Rob Paardekam KAMPERLAND. De fractie van Be trokken Noord-Beveland (BEN) plaatst grote vraagtekens bij het vervangen van vijf windmolens in de Jacoba-Rippolder bij Kamper land door vier grotere exemplaren. Dat blijkt uit schriftelijke vragen van BEN aan het college. Volgens BEN geeft eigenaar Cam- perwind van het windpark aan dat de vervanging plaatsvindt op basis van economische motieven. Echter, zo stelt de partij, de nieu we windmolens worden niet ge bouwd als er geen subsidie komt. „Kortom, de legitimatie waarop vervanging plaatsvindt, is vooral gebaseerd op de te ontvangen sub sidie", stelt BEN. Dat vindt de par tij dubieus. „We moeten voorko men dat subsidies, die uit gemeen schapsgeld worden betaald, wor den misbruikt voor persoonlijk of zakelijk gewin." De lokale partij wil dat het col lege - dat het plan ondersteunt - nog vóór de besluitraad van vol gende week duidelijk maakt waar om exploitatie van de huidige vijf windmolens economisch niet meer verantwoord zou zijn. De partij vindt het ook vreemd dat de huidige turbines veel minder blij ken te produceren (13,2 megawatt) dan vóór de bouw in 2008 werd gemeld (15 megawatt). BEN wil weten hoe dat zit. Ook vraagt ze het college wat de maximum capa citeit is van de nieuwe windmo lens. „Die moet beduidend hoger zijn om de vervanging te recht vaardigen." THOLEN Playbackshow afgelast Door omstandighe den kan de playback show bij Jeugdhonk De Kelder in Sint Phi- lipsland morgen niet doorgaan. In samen spraak met de vrijwil ligers wordt gekeken naar een nieuwe da tum. DRIEWEGEN Kerstsfeerdagen bij 't Bagatelletje Brocante en Antiek 't Bagatelletje in Drie wegen houdt vrijdag 27 en zaterdag 28 november open da gen in kerstsfeer. Met oude kerstbal len, figuurtjes, lamp jes, oude kerststallen en beeldengroepen. De winkel aan de Kor- teweg 17 is vrijdag open van 13.00 tot 17.00 uur en zater dag van 10.00 tot 17.00 uur. GOES Optreden Shantykoor Shantykoor Het Veer- se Scheepstuig geeft morgen een benefiet concert in de Goese Ontmoetingskerk. Met de opbrengst van het concert wil het koor een bijdra ge leveren aan de strijd tegen de ze nuw- en spierziekte ALS. Het optreden begint om 20.00 uur. Kaar ten kosten 8,50 eu ro. KAPELLE. Stichting Musea De Bevelanden (het Historisch Museum in Goes en het Fruitteeltmuseum in Kapelle) heeft de eerste drie deelnemers aan de crowdfundingsactie binnen. In het Fruitteeltmu seum zetten de Goese wethouder Loes Meeuwisse, haar Kapelse col lega Jon Herselman (r) en burgemeester Marcel Delhez van Noord-Beveland gisteren hun handtekening onder hun lidmaat schap van de 'Club van honderd'. Daarmee zullen ze op persoonlijke titel de musea de komende drie jaar met honderd euro per jaar steu nen. Het doel van de crowdfundingsactie is om tenminste honderd mensen op de Bevelanden te vinden die bereid zijn gedurende vijf jaar honderd euro te doneren aan de stichting. Gemeenten zijn steeds minder bereid culturele instellingen, zoals musea, te onder steunen. De toekomst van de twee musea is daardoor onzeker, dus worden donateurs gezocht, foto Marcelle Davidse DRIEWEGEN Korteweg 17, 13.00-17.00 uur - Open dag Brocante en Antiek 't Bagatel letje in kerstsferen; GOES Stadskantoor, 09.00 -12.30 uur - Exposi tie aquarellen Kees Huijsen; Het Gast huis, Kievitlaan 64, overdag - Expositie schilderijen Dini de Kok; Singelstraat 15, 13.00-18.00 uur - Ex positie Reynier de Muynck 'Medicijn vrouwen'; 's-Heer Elsdorpweg 39, 13.00-16.30 uur - Ex positie Ineke Otte; Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, 13.30-15.30 uur - Open middag klei- groep 'Werk in Uit voering'; Buurthuis De Pit, Appelstraat lA, 14.00-16.00 uur - Seniorenbingo; De Spinne, 15.30 -18.00 uur - Gratis Streetball& Street- dance voor jonge ren van 12 tot 18 jaar; Grote Kerk, 18.00 uur - Onder nemers Club Goes Gala met o.a. optre den van Voice-win- nares Leona Philip- po; Podium 't Beest, Beestenmarkt 3, 20.30 uur - Optre den rapper Fresku; HANSWEERT Kerklaan, 17.00 uur - Circusshow Bar- ani; HEINKENSZAND Galerie 't Kunstuus, Dorpsstraat 43, 13.00-18.00 uur - Ex positie Henk Dom misse (houtbewer king) en Scarlett Kwekkeboom (foto grafie); KAPELLE Cederhof, Ceder laan 9, 08.00-21.00 uur - Expositie Els Fonteine en Robin Verschiere; KLOETINGE Oostmolenweg 101, 08.45-14.00 uur - Wekelijkse groeps behandeling men sen met een Bin ge-eating disorder (eetbuistoornis); KRABBENDIJKE Dorpshuis De Mei boom, 14.00 uur - Koffieklets voor alle oud- chauffeurs en monteurs van auto bedrijf J.J. Weststra- te; SCHORE Dorpshuis, 13.30-17.00 uur - Repair Café, vrijwil ligers staan klaar om kapotte spullen te repareren; YERSEKE Dreef, 08.30-12.30 uur - Weekmarkt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 77