Ook bij ASWH houden ze wel van een feestje Groene Ster wil omhoog iJ van Benelux-kampioenschap in Marokko ZEELAND 15 ik vertel dat ik in Spanje ga sur fen, zeggen ze: 'Oh leuk, voor va kantie?", en moet ik weer uitleg gen dat ik daar puur voor het sur fen heen ga." Zelfbewust als hij is, weet de Walchenaar dat hij nooit wereld kampioen zal worden. „Dat is uit gesloten als je niet in een land als Frankrijk woont. Om wereldkam pioen te worden moet je iedere dag trainen. In Nederland kan dat niet." Verhuizen is geen op tie. „Dat zie ik niet zitten. Daar voor is het nu ook al te laat." In Nederland behoort Salawa nej tot de top. Dat bleek onder meer op het voorbije NK, toen hij zilver won bij het shortboar- den voor junioren. Eind deze maand reist hij af naar Marokko om daar deel te nemen aan de fi nale van het Benelux-kampioen schap. „Dat wordt mijn vierde keer", rekent Salawanej voor. Vroege doorbraak Op zijn dertiende nam hij, meteen bij de 'grote jongens' tot achttien jaar, voor het eerst deel aan de wedstrijd voor surfers uit België, Nederland en Luxemburg. Tot ieders verbazing ging hij naar huis met de titel. „Ook de or ganisatie had daar vermoedelijk niet op gerekend. De winnaar kreeg een reis naar een surfcam ping cadeau, terwijl je daarvoor minimaal zestien moest zijn." Samen met een Belg en nog een Nederlander gaat hij bepalen wie dit jaar wint. „We hebben al lemaal al eens van elkaar gewon nen", blikt hij vooruit. „Het wordt close!" De bezoekers uit Amsterdam bezetten de derde plaats, op ge paste afstand (zeven punten) van koploper 't Knooppunt. „Lebo heeft een goede ploeg, maar het maakt mij niet uit wie er komt", klinkt Benhammou strijdvaardig. „We moeten deze wedstrijd win nen als we dit seizoen nog iets willen." Groene Ster vindt zichzelf na acht speelronden - de ploeg heeft nog een inhaalduel tegoed - met tien punten op zak terug op de achtste plaats. „Daardoor staat er wel wat druk op dit duel", erkent Benhammou. „Die druk moet nu worden omgezet in gezonde spanning. Ik weet één ding: elke ploeg is bang voor ons. Ze weten 'Ik weet één ding: elke ploeg is bang voor ons, want het het kan spoken in Vlissingen' Hicham Benhammou hoofdtrainer dat het in Vlissingen kan spoken, ook al gaat het op dit moment wat minder met ons." Benhammou kan in het duel met de hoofdstedelingen niet be schikken over de geschorste Kha- lid El Hattach, maar heeft Etien- ne Mallie (kampte met liesklach ten) weer terug fit. „Of hij volle dig fit is, zullen we nog bekij ken", houdt de oefenmeester nog een kleine slag om de arm. „Maar ik acht deze groep in staat om deze klus te klaren. We hebben het twee weken terug (4-1-nederlaag tegen TPP-Rotter- dam, red.) laten liggen. Toch hangt de vlag er ineens heel an ders bij als we dit duel winnen. We trainen goed, dus dat moet zich nu gaan uitbetalen." Bij ASWH hebben ze de af gelopen twee weken pri ma meegekregen dat het bekerduel van morgen be hoorlijk leeft in Groede. „Ik zag dat ze ook een soort afterparty houden", zegt trainer Jack van den Berg. „Wij houden wel van een feestje, dus daar willen we graag gebruik van maken." De kleedkamers in Groede wer den deze week nog voorzien van het logo van de dorpsclub en de lijfspreuk 'De Groe is ier... De Groe is daar...'. Iedereen hoopt dat de regen geen spelbreker zal zijn, want de club en het dorp zijn klaar voor de komst van de hoofd klasser uit Hendrik-Ido-Ambacht. Het lijkt alsof er morgen een prof club op bezoek komt aan de Zeeuws-Vlaamse kust. „Daar ben ik best een beetje trots op", zegt Van den Berg. „We zullen er als club goed mee omgaan." Na de loting stuurde Groede via Twitter meteen een foto naar het account van ASWH. Van den Berg: „Ik kon er wel om lachen. 'Mochten jullie ons nog niet ken nen.. Dit zijn we', stond onder die foto. En we waren van harte wel kom. Mijn motto is 'voetbal is ver enigingsleven'. Of het nu bij Groe de of bij ASWH is, iedereen moet een goed gevoel hebben bij zijn club. Ik zie steeds vaker dat gasten na een wedstrijd hun tas pakken en naar huis gaan. Wat moet je nou thuis gaan doen, denk ik dan. ]e kan drie uur later toch ook naast je vrouw of vriendin op de bank gaan zitten?" Het enthousiasme van Groede spreekt hem dan ook enorm aan. „Normaal gezien zouden wij te gen een vijfdeklasser misschien ons tweede elftal sturen. Daar ben ik eerlijk in. Maar als ik zie hoe het in Groede leeft, dan vind ik dat we dat niet kunnen maken. We komen met de basisspelers. Ons tweede elftal zit ook nog in de beker en speelt morgen tegen Zundert. Van de eerste selectie gaan flink wat wisselspelers met het tweede mee. Wij nemen zelf drie wissels mee naar Groede." Bij ASWH wordt iedere tegen stander, zeker in de competitie, eerst altijd bekeken door een scout. Dat is deze keer niet ge beurd. „Kijk", zegt Van den Berg, „van een derdeklasser kun je een keer verliezen als het tegenzit. Maar bij een vijfdeklasser lijkt die kans me heel klein. Ik wil niet ar rogant overkomen, maar wij moe ten natuurlijk met ruime cijfers kunnen winnen." Welke uitslag er in Groede ook uitrolt; na afloop is het feest. „Bij 'Je kan drie uur later toch ook naast je vrouw of vriendin op de bank gaan zitten?' ASWH hebben we aangegeven dat supporters met de spelersbus mee kunnen. Ze moeten er alleen wel rekening mee houden dat we na afloop nog een tijdje blijven hangen en niet vroeg thuis zijn." Jack van den Berg is fulltime trainer en heeft naast ASWH ook zondag-eersteklasser IFC onder zijn hoede. De complexen van ASWH en IFC liggen naast elkaar. „IFC speelt morgen tegen Ooster hout. Als ze winnen en wij win nen van Groede, is het in de vol gende ronde IFC-ASWH. Ik weet niet wat ik dan doe. Die wedstrijd zal dan op een zaterdag worden ge speeld en in principe is dat mijn ASWH-dag. Maar misschien zeg gen ze bij de club dan wel dat ik beter op de tribune kan gaan zit ten. We hebben het er nog niet over gehad. Eerst maar eens kij ken hoe het in Groede afloopt." .SpDREC VRIJDAG 20 NOVEMBER 2015 voor de golven Fabian Salawanej springt over de golven tijdens de kwalificaties voor de finale van het Benelux-kampioenschap in Scheveningen. foto Danny Bastiaanse door Mitchell Minnaard VLISSINGEN. Met de huidige acht ste positie op de ranglijst van de Eredivisie is Hicham Benhammou niet bepaald tevreden. „Je zult be grijpen dat onze ambities verder reiken", zegt de hoofdcoach van de zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen. De weg omhoog moet vanavond in sporthal Bas- kensburg ingeslagen worden te gen AORC Lebo Vastgoed. door Barry van der Hooft Jack van den Berg trainer ASWH In aanloop naar het bekerduel met ASWH besteedt de PZC extra aan dacht aan Groede. De eerdere afleve ringen van de serie 'Groeten uit Groe de' zijn de afgelopen dagen in de PZC verschenen. Jack van den Berg (rechts) geeft aanwijzingen aan zijn spits en topscorer Michael van Dommelen, foto Pim Waslander/Orange Pictures

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 70