Even voorstellen De kringloopwinkel staal vol meuk, maar vergis je niet: sommige spullen kunnen (weer) pareltjes worden. Studenten van het Hout en Meubileringscollege laten zien hoe je dat aanpakt. Hallo, ik ben Natalia Jaskowska. Ik ben 19 jaar en kom oospronkelijk uit Polen. Sinds 6 jaar woon ik in Nederland, k Ik zit in mijn examenjaar aan de op- B leiding K Interieur- wnta adviseur aan het Hout- en Meubile- ringscol- B lege in B Rotterdam. Ik houd B van knutse- len. Soms V komen de ideeën vanzelf en soms zie ik er gens leuke metho des die ik meteen op verschillende manieren wil toe passen. Ontwer pen is een proces en meestal stopt het niet bij het eerste idee. Onlangs liep ik stage bij werk plaats Ge'staltung in Schiedam, waar we meerdere stoe len in de werk plaats hadden staan. Ik had het frame van de Gis pen 1231 al gezien en dacht: dat is nou leuk voor deze rubriek. Ik wilde de stoel een nieuw leven geven en er tegelij kertijd iets totaal anders van maken. Ik kocht touw, omdat het niet zo standaard is en niet zo vaak wordt toegepast. Drie voorontwerpjes maakte ik voor ik begon aan mijn 'ingewikkelde' stoel. Het was geen duur project; aan het touw heb ik 40 euro uitgege ven bij de groot handel. Best te doen toch, dat bedrag? Ik wens je veel klusple- zier! Haal het voetje van een poot, maak een gat. Trek er touw doorheen. Be plak de poot met tape, wikkel er touw omheen. Wikkel het touw om de poot helemaal tot de zit ting. Verbind de uitein des van de touw onder het stoeltje. Wikkel vanaf de zitting of rugleuning. Houd er rekening mee dat je de uiteindes van het touw moet verbergen. Op de gewenste hoogte ga je met je touw naar de overkant, zodat het touw kruist. Ga ook weer terug. Ga met je touw terug tussen de vlecht en draai elke keer 2 keer om het frame heen. Maak ergens een knoop. vrijdag 20 november 2015 Touw, 6 of 8 mm ongeveer 70/80 m Dubbelzijdig tape Stoel Schaar Boormachine Vijl (om het hapje in het voetje te maken) Aansteker (om de uiteindes na het afknippen mee bij te smelten) Handschoenen (om je handen tegen de wrijving te beschermen en het touw strak te trekken) Knijptang koos voor een frisse tint blauw. FOTO'S DESIRÉE SCHIPPERS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 60