Minderhoud volgde duels van Domburg 1 vroeger vanaf de straat Jan Minderhoud legt bestuurstaken bij Domburg na 43 jaar neer 16 ZEELAND 64-jarige voorzitter van Walcherse zaterdagclub zag een nieuwe termijn als preses niet zitten. DOMBURG. Mensen bij een voetbal vereniging worden vaak herin nerd aan hun verleden als voetbal ler. Typeringen als 'een flamboyan te technicus', 'ongelooflijk snel' en 'hij had een fantastisch linker been' zijn veel gehoorde kreten in de kantine van diverse clubs. Bij Jan Minderhoud, onlangs afge zwaaid als voorzitter van Dom burg, zal het vermoedelijk niet over zijn tijd als speler gaan. Minderhoud groeide op een steenworp afstand van het voetbal veld van Domburg op als kind. Als B-junior, destijds de jongste jeugd, zette hij zijn eerste stappen bij de voetbalvereniging. Een 'mid delmatige voetballer' was hij. Meer niet. Tenminste, dat stelt hij zelf. Een aantal jaar speelde hij in de hoofdmacht van Domburg, maar daar kwam door een been breuk op 34-jarige leeftijd een ver vroegd einde aan. Desondanks kunnen de voetbal vereniging en Minderhoud in één adem genoemd worden. 43 jaar lang was hij bestuurslid bij Dom burg. Nadat Oranje zich niet plaatste voor het EK en Minder houd een paar weken geleden zich definitief niet herkiesbaar stelde als bestuurslid, werd duide lijk dat ook vanzelfsprekendheid een houdbaarheidsdatum heeft. Vergadermoe „Het werd tijd voor een nieuw gezicht", verklaarde Minderhoud zijn keuze om terug te treden. „Ik vond het wel mooi geweest. Bij de ledenvergadering vorig jaar maak te ik duidelijk dat ik niet nog aan een termijn van drie jaar zou star ten. Ik had het wel een beetje ge had met de formele zaken, zoals bestuursvergaderingen." Voor de mensen rondom de club en voor hemzelf is het wen nen. Ook voor zijn vrouw is het vreemd dat haar echtgenoot geen bestuurszaken meer te regelen heeft. „Ik was al bestuurslid toen wij een relatie kregen. Op die ma nier is ze ook bij de club terechtge komen. Ze staat onder andere ach ter de bar in de kantine. Ook mijn zoons (Martijn en Coen, bekend van het ringrijden in Zeeland, red.) zijn bij Domburg actief." Onderhoudsploeg Hoewel Minderhoud sinds kort officieel niet meer in het bestuur zit, is het erelid nog geregeld op sportpark Oosterloo te vinden. „Ik kom er nog net zo vaak. Twee hal ve dagen per week verzorg ik met een groep vrijwilligers het onder houd van de accommodatie. Ook op zaterdag ben ik altijd aanwezig op de club. Iemand zei laatst te- gen me: 'Je hoort bij de inventa ris'." In al die jaren heeft Minder houd de vereniging zien verande ren. Het sportpark is verhuisd, de accommodatie is opgeknapt, de jeugd loopt tegenwoordig in soort gelijke tenues en de club stapte over naar het zaterdagvoetbal. Dat laatste deed veel stof opwaaien binnen de vereniging. „Om te overleven moesten we naar de zaterdag", blikt Minder houd terug op dat besluit. „Emo tioneel gezien was het moeilijk. Ie- 'Iemand van de vereniging zei laatst tegen me: Je hoort bij de inventaris' dereen was natuurlijk gewend dat de jeugd op zaterdag speelde en de senioren op zondag. Achteraf is het goed geweest. Het aantal jeugdleden is sindsdien verdub beld." Betrokkenheid Buiten het materiële aspect is er ook op sociaal gebied weinig meer hetzelfde. „Leden zijn min der betrokken. Ik kijk wedstrijden van diverse elftallen. Dan denk ik weieens: jullie zouden dezelfde gedre venheid moeten hebben als de men sen die buiten het veld energie stop pen in de club." Domburg heeft na het vertrek van Minderhoud nog geen nieu we voorzitter gevonden. Volgens de bestuurder in ruste moet zijn voorlopig nog onbekende opvol ger sterk in zijn schoenen staan. „Je moet hier niet instappen voor de schouderklopjes. Je moet het doen voor de vereniging en voor jezelf." De liefde van Jan Minderhoud voor voetbalvereniging Domburg ontstond toen hij twaalf jaar oud was. Dat de toekomst van de Her vormd opgevoede Minderhoud bij de voetbalvereniging lag, was destijds alles behalve vanzelfspre kend. In zijn jonge jaren mocht hij nooit bij wedstrijden van het eerste gaan kijken, omdat de se nioren van Domburg toen nog op zondag voetbalden. Minderhoud: „Elke zondagmid dag liep ik tijdens de wedstrijd door de straat. Op die manier kon ik bijna woordelijk volgen wat er op en rondom het veld gebeurde. Dat heb ik een jaar of twee volge houden. Mijn ouders raakten het zo beu, dat ze op den duur zeiden dat ik toch mocht gaan kijken." Zelf op zondag voetballen zat er echter niet in toen hij de overstap maakte van de zaterdagse jeugd naar de senioren. Zijn ouders ston den het simpelweg niet toe. Hij was niet de enige voetballer uit het dorp die daardoor noodge dwongen moest stoppen. Mede om die reden werd er een zater dagelftal in het leven geroepen. Op latere leeftijd maakte Minder houd overigens alsnog de over stap naar het zondag-elftal. Zelfs vanzelfsprekendheid heeft een houdbaarheidsdatum door Len Wolters Jan Minderhoud was naar eigen zeggen een 'middelmatige voetballer'. Toch hield hij het 43 jaar lang vol bij Domburg, waar hij verschillende bestuursfunc ties bekleedde, foto Ruben Oreel Jan Minderhoud

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 48