Souburger moet 110 dagen terug de cel in Uitstel van betaling voor zes bv's rond recreatieproject Arnemuiden WALCHEREN 7 Een curator doet onderzoek naar de kans op een doorstart voor camping De Witte Raaf en Waterpark Veerse Meer. Vlissingse drugsdealers moeten samen 71 mille terugbetalen I DE LEUGENAAR ARNEMUIDEN. De onheilstij dingen voor recreatieproject Waterpark Veerse Meer rij gen zich aaneen. De laatste in deze rij: zes bedrijven die betrokken zijn bij het recrea tieproject staan op de rand van faillissement. De rechtbank in Breda heeft uitstel van betaling verleend aan Camping De Witte Raaf, Waterpark Veer se Meer; Recreatiecentrum Bruggehof; Energiecentrale Waterpark Veerse Meer, Centrumgebouw Arnemui den en P&P Management. Centrale figuur is Piet Oomen, eigenaar van de camping en initiatiefnemer van het recreatiepark. Hij heeft zelf gevraagd om sur seance omdat hij niet ge noeg geld heeft de rekenin gen te betalen. Benne van Leeuwen van Van Leeuwen De Waard advocaten in Goes is aange steld als bewindvoerder. Hij moet bestuderen of een doorstart van de bedrijven - en dus van het totale pro ject - haalbaar is. Hij ver wacht mogelijk vandaag al duidelijkheid. Eén van de belangrijkste schuldeisers is de gemeente Middelburg. Die heeft geld en grond geïnvesteerd in het project. Wethouder Chris Simons omschrijft de positie van de gemeente als 'voor het allergrootste deel goed'. „Wij staan vooraan in de rij, op gelijke hoogte of zelfs hoger dan banken. Dat komt omdat we eerste hypo theekhouder zijn." Dat betekent bijvoor beeld dat een bedrijf dat het project overneemt, ook ach terstallige erfpachtgelden tot een periode van vijf jaar geleden moet betalen aan de gemeente. En eigenaar Piet Oomen van De Witte Raaf en Waterpark Veerse Meer heeft een betalingsach terstand opgelopen, beves tigt Simons. Hoe groot die is? „Dat is vertrouwelijk." „Belangrijker vinden wij de posities van het perso neel en de crediteuren. Als hun belangen gewaarborgd zijn bij een overname, dan werken wij daaraan mee. Er zijn veel regionale en lokale bedrijven bij betrokken." Simons heeft gesproken met curator Van Leeuwen. „Wij zitten op dezelfde lijn: een doorstart mogelijk ma ken. Maar dan hebben we wel de medewerking van de eigenaar (Piet Oomen, red.) 'Huizen, zwembad en restaurants kunnen in maart 2016 klaar zijn' nodig. Als hij niet tekent, is er een patstelling. Ik ver wacht wel snel uitsluitsel." Het project wordt al ja ren achtervolgd door finan ciële problemen, mede door de bankencrisis. Simons zei eerder dit jaar dat 'hoe dan ook dit jaar een oplossing voor de problemen met Wa terpark Veerse Meer' komt. „Dat kan een ongecontro leerd faillissement zijn waarbij alles aan een cura tor wordt overgedragen, of een gecontroleerd faillisse ment waarbij één partij bui ten spel wordt gezet." Die ene partij is eigenaar Piet Oomen. Zonder zijn handtekening is elke overna me onmogelijk. Oomen was gisteren niet bereikbaar voor commentaar. Start De Witte Raaf Piet Oomen koopt camping De Witte Raaf, aan het Veerse Meer, bij Arnemuiden en maakt een plan voor modernisering en uitbreiding. MEDIO JAREN 90 MIDDELBURG. Arantes T. moet 110 dagen terug naar Torentij d, zo heeft de Middelburgse recht bank gisteren beslist. De inwoner (27) van Oost-Souburg zat al een aantal ja ren in de gevangenis omdat hij in 2010 veroordeeld is voor een serie inbraken, diefstallen, een gewapende overval en een po ging om de pinautomaat van de Rabobank in zijn woonplaats op te blazen. Die misdrijven pleeg de hij samen met drie andere plaatsgenoten. Hij werd destijds door de rechtbank gezien als de hoofdverdachte en kreeg 5,5 jaar. Na het uitzitten van twee der de deel van zijn celstraf werd hij vrijgelaten maar moest hij zich wel bij de reclassering melden en therapie volgen om te voorko men dat hij nogmaals het crimi nele pad op zou gaan. Twee we ken geleden bleek dat T. zich na zijn voorwaardelijke vrijlating maar een paar keer heeft gemeld bij de reclassering, hoewel over een was gekomen dat hij alles zou doen wat de reclassering hem opdroeg. De officier van jus titie eiste daarom dat de man 110 dagen van die 660 dagen die nog open staan, alsnog in de cel uit te zitten. In de hoop dat de Sou burger daarna alsnog meewerkt. Aanvankelijk wilde het OM hen elk plukken voor ruim 83 mille maar na nieuwe berekenin gen is dat bedrag verlaagd. Maar het is volgens hun raads man Guy Koppen nog steeds veel te hoog. Hij wees er ook op dat het OM fouten gemaakt heeft in de voorbereiding van de ontnemingszaak. Zo zijn er aller lei brieven van hem niet beant woord en ontbreken er in het dossier ook essentiële documen ten. Officier van justitie Rob Rammeloo erkende dat het dos sier niet de schoonheidsprijs ver dient en dat door ziekte van een collega er het een en ander mis is gegaan. Hij zag echter geen enke le reden om minder dan 71.000 euro te eisen. Volgens de officier hebben de twee veel verdiend met de handel in harddrugs. C. is 2013 veroordeeld voor die handel tot een celstraf van tien maan den waarvan vier voorwaarde lijk. T. kreeg in 2012 drie jaar cel. Hij zou toen 21 maanden lang hebben gedeald en werd destijds gezien als de hofleverancier van veel Vlissingse verslaafden en van een aantal huisdealers. HOTEL BRASSERIE ■k k -k Koffie met zoete lekkernij JULI SEPTEMBER 2012 2012 Te koop Oomen heeft Waterpark Faillisse- VeerseMeer ment van encamping De Witte De Witte Raaf Raaf en te koop gezet. Water park Veerse Meer aan gevraagd. Vertraging Na een vertraging wordt het bouwproject hervat. Verkoop De verkoop is uitgesteld. FEBRUARI 2013 MAART 2015 2014 2015 Akkoord Er wordt een principe akkoord bereikt over de overname door Verweij Holding uit Zierikzee. JULI 2015 NOVEMBER 2015 De crisis Begin bouw centrumgebouw Waterpark Veerse Meer (horeca, zwembad, super markt, bowling, wellness). Krediet ABN Amro verleent geen nieuw krediet voor het project. Half miljoen Gemeenteraad Middelburg schiet Water park Veerse Meer financieel te hulp. Nalatigheid Rekenkamer concludeert dat het college van Ben W nala tig is geweest bij het in schatten van de risico's. 43 hectare grond De gemeente Middelburg-die het project in de Kwaliteitsatlas heeft opgenomen - koopt 43 hectare grond en water van De Domeinen voor het project Waterpark Veerse Meer. Kosten: 2,6 miljoen euro. Voor datzelfde bedrag wordt 28 hectare doorverkocht aan Oomen. De crisis Door de banken crisis komt financiering APRIL op losse JANUARI 2009 schroeven 2M2 te staan. EIND 2009 VRIJDAG 20 NOVEMBER 2015 Waterpark gaat kopje onder door Maurits Sep Piet Oomen, eigenaar uitspraak uit juli 2015 è- MIDDELBURG. De Vlissingers Mou- stapha C. (29) en Hisham T. (31) moeten samen 71.000 euro terug betalen aan de Staat. Volgens het Openbaar Ministerie (OM) is dat de winst die ze boekten met de verkoop van harddrugs. KERSTMENU"DE LEUGENAAR" 3 soorten paté met vijgenchutney of Trio van vis -k -k Wildbouillon In roomboter gebakken zeetong (ca.25Dgr.) of Toumedos met kastanjechampignons Flensje met warme kersen vanille roomijs Wij serveren ook gerechten van onze kaart LEKKER ANDERS EN PUUR GENIETEN Hotel Brasserie De Leugenaar +31 (0) 118412500 Boulevard Bankert 132 info@hoteideleugenaar.nl 4382 AC Vlissingen wwwhoteldeleugenaar.nl S Veerse Meer in de steigers, foto Ruben Oreel De bouw gaat een volgende fase in. foto Lex de Meester OKTOBER W Piet Oomen op de fundamenten voor 01 het centrumgebouw, foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 39