Vrijgesproken van verkrachting, schuldig aan ontucht met meisje 'Niet alle vluchtelingen worden gescreend' achter bij verwachtingen, brug wordt nog veel gebruikt ZEELAND 3 Adriaan Lokerse uit Terneuzen Carina Koster uit Terneuzen Kimberly Baecke uit Hengstdijk Dennis Kooiman uit Terneuzen zorgen voor een flinke toename in het gebruik van de Westerschelde- tunnel. De Moor verzekert dat de tegen vallende passages van de Sluiskil tunnel geen nadelige gevolgen hebben voor de exploitatie van de Westerscheldetunnel. „We heb ben vanaf de start van de Wester scheldetunnel een groei van twee procent per jaar geraamd, tot de tunnel in 2033 afbetaald is. De komst van de Sluiskiltunnel is niet expliciet in die groei verre kend. Lagere passages in de Sluis kiltunnel zorgen dus niet voor een tegenvaller voor de Wester scheldetunnel. De Sluiskiltunnel kan er wel aan bijdragen dat we twee procent groei halen." Ze bepaalde gisteren dan ook dat de Vlissinger niet schuldig is aan verkrachting, zoals twee we ken geleden het Openbaar Minis terie naar voren bracht. De officier van justitie liet toen juist weten dat deze ver krachtingszaak werd gezien als een horrorverhaal omdat het meisje 's avonds laat van haar fiets was getrokken, meegeno men naar een container, haar broek en onderkleding omlaag was getrokken waarna ze werd verkracht. Hij eiste een celstraf van 36 maanden waarvan zes voorwaardelijk. V. ontkende met klem dat hij het meisje zou hebben mis bruikt. Volgens hem hadden ze wel seks, maar was dat met we derzijdse toestemming. Hij vertel- Vlissinger krijgt 34 dagen cel, maar hij moet niet terug naar Torentijd omdat die straf gelijk is aan zijn voorarrest de toen dat hij van zijn moeder geleerd had dat hij vrouwen met respect moest behandelen. De rechtbank veroordeelde de Vlissinger wel voor ontucht om dat het meisje minderjarig was toen hij seks met haar had. Daar voor kreeg hij een celstraf van 34 dagen. Hij moet echter niet terug naar de cel omdat hij die dagen al heeft doorgebracht in Torentijd tijdens zijn voorarrest. Destijds pleitte advocaat Rivka Davidse al voor vrijspraak van verkrachting. Volgens haar is het niet mogelijk iemand vaginaal te verkrachten als het slachtoffer een strakke spijkerbroek en legging nog om haar onderbenen heeft. Dat zegt burgemeester René Verhulst. Goes vangt binnenkort opnieuw 450 vluchtelingen uit Sy rië en Eritrea op in de Zeelandhal len, net als afgelopen zomer. Het gaat om een periode van drie maanden met optie tot verlen ging. Door de enorme instroom heeft de Immigratie- en Naturalis atiedienst inmiddels forse achter standen. „Mensen die nu binnen komen, worden pas vier of vijf maanden later gescreend", zegt Verhulst. Hij vindt dat de IND 'geen mooi verhaal moet houden'. „Geef dat gewoon toe, ook omwil le van het draagvlak." Door scree ning moet worden voorkomen dat mogelijke terroristen met de vluchtelingenstroom meekomen. Goes heeft nadrukkelijk om Sy- riërs en Eritreërs verzocht, omdat daar volgens Verhulst - diverse ge ruchten ten spijt - afgelopen zo mer weinig problemen mee wa ren. Wel wil Goes voorkomen dat groepjes vluchtelingen zich in het nabijgelegen fietstunneltje ophou den, omdat dat als 'hinderlijk en beangstigend' wordt ervaren. VRIJDAG 20 NOVEMBER 2015 niet door iedereen omarmd „Ik maak drie keer per week ge bruik van de Sluiskiltunnel, om dat ik veel familie heb aan de overkant. Ik vind het heel prettig dat de tunnel er is. Over die brug rijd ik nu nooit meer: het is wel anderhalve kilometer om, maar het risico dat je moet wachten is te groot. De nieuwe rotondes vond ik de eerste keer wel ver warrend: ik was niet gewend om naar de borden te kijken, omdat ik hier bekend ben. Toen ben ik fout gereden." De Sluiskiltunnel: wel of niet nemen? „Ik denk dat ik nu vijf keer door de Sluiskiltunnel gereden ben. Als je naar de kust wilt, is het heel handig: je bent er veel snel ler, omdat je in één keer kunt doorrijden. Je moet bij die roton des wel goed opletten, omdat je voor je gevoel eerst de verkeerde kant op gaat. Ik heb een paar vrienden uit Terneuzen, die toch nog vaak de brug gebruiken als ze naar Nieuwvliet gaan. Die oude route is misschien wel kor ter, maar niet sneller." „Ik denk dat ik twee keer per maand door de Sluiskiltunnel rijd. Ik gebruik de brug ook nog steeds. Het ligt eraan waar ik naar toe moet. Als ik naar Sluiskil ga, dan is het niet handig om de tun nel te nemen, vind ik. Voor mijn gevoel rijd je dan een heel stuk om: je rijdt Terneuzen eerst een heel stuk uit, en dan weer terug. Dat is een grote omweg. Maar als ik naar Breskens rijd, vind ik de tunnel wel heel makkelijk. Je hoeft nooit te wachten." „Ik zie nog wel eens auto's, die wachten voor de Sluiskilbrug. Daar snap ik echt helemaal niets van. Ik rijd elke dag door de tun nel om naar mijn werk in Goes te gaan. Het is makkelijk en snel. Het scheelt me elke dag zeker een kwartier. En vroeger gebeur de het ook vaak dat ik wel een half uur voor de brug stond te wachten. Ik vind dat de tunnel ook perfect staat aangegeven. Mensen die verkeerd rijden, zul len hier vast niet vandaan ko men." MIDDELBURG. Er is geen bewijs dat Willem V. (24) uit Vlissingen dik twee jaar geleden een vijftien jarig meisje dwong tot het hebben van seks bij de skatebaan en in zijn woning, zo vindt de Middel burgse rechtbank. door Luc Oggel GOES. Door achterstanden bij de IND kunnen niet alle vluchtelingen die eind deze maand naar de Zee landhallen in Goes komen, worden gescreend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 35