De bloggende buschauffeur Waar is het échte Straatje van Vermeer? De taol van Broeder Dieleman RW Het Teutoburgerwald Brein achter aanslagen gedood Jaarlijks 50 reizigers vermist Nederlandse vakantiegangers raken steeds vaker zoek in het buitenland, omdat ze onvoorbereid op reis gaan. DEN HAAG. Het ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft de handen vol aan landgenoten die door knul lige fouten in de problemen ko men. Dat zegt Willem van Ee, di recteur Consulaire Zaken van het ministerie, in een interview met deze krant. „Het kost tegenwoordig maar een paar muisklikken om een reis naar een avontuurlijke bestem ming te boeken", stelt Van Ee. „Ne derlanders doen dat massaal, maar ze realiseren zich niet goed wat de risico's zijn." Elk jaar raken gemiddeld vijftig Nederlanders vermist in het bui tenland. Een steeds groter aandeel komt door slechte voorbereiding in het nauw. Zo weten reizigers niet dat ze naar een gebied gaan zonder mobiel bereik. Ook gaan ze op pad zonder gids. Achterblijvers weten vaak niet dat hun geliefde in een gebied is waar ze onbereikbaar zijn. „Vroe ger stuurden we alleen een an sichtkaartje", zegt Van Ee. „Maar nu hebben we elke dag contact via Whatsapp en sociale media. Als een geliefde in het buitenland dan een paar dagen niets laat horen, gaan gelijk alle alarmbellen af." Het ministerie van Buitenlandse Zaken neemt dan contact op met de lokale autoriteiten. Ook wordt regelmatig assistentie verleend bij een zoektocht. „Als blijkt dat iemand in een af gelegen gebied een fiets- of wan deltocht maakt en er niets aan de hand is, is dat mooi. Maar het is ook vervelend dat er onnodig een zoektocht op touw is gezet." Begin deze week 'verdween' er nog een Nederlands gezin met twee jonge kinderen op het Itali aanse eiland Sardinië. Lokale agen- Reizigers weten niet dat ze naar een gebied gaan zonder mobiel bereik en reizen zonder gids ten vonden de huurauto van de fa milie op een weggetje in de ber gen en sloegen groot alarm. „Dit gezin maakte een wandeltocht door de natuur", zegt Van Ee. „Ze maakten het prima en waren zich van geen kwaad bewust." In ongeveer 75 procent van de gevallen worden vermiste Neder landers teruggevonden. Dat geldt nog niet voor de 21-jarige studen te die onlangs verdween in een wildpark in Oeganda. In Binnen&Buiten Wedden dat deze spullen verstoffen in de keuken? Marielle Sluijs uit Zierikzee maakt wat mee op de bus. Op haar facebookpagina doet ze een boekje open over haar belevenissen. Kras.nl/53496 of bel 0900-96977ocPg PARIJS. De Franse autoriteiten hebben gisteren bevestigd dat de Belgische extremist Abdelha- mid Abaaoud woensdagmor gen is gedood bij een inval door de Franse politie in een ap partement in de Parijse voor stad Saint-Denis. Abaaoud is genoemd als drij vende kracht achter de aansla gen van vrijdag. Hij zou die in zijn woonplaats, de Brusselse deelgemeente Molenbeek, heb ben beraamd. Abaaoud was behalve bij de aanslagen in Parijs ook betrokken bij andere aanslagplannen. Vol gens minister van Binnenlandse Zaken Bernard Cazeneuve speelde hij een rol bij vier van de zes aan slagen die Frankrijk sinds het voorjaar van dit jaar heeft weten te voorkomen. De Franse premier Manuel Valls heeft donderdag gewaar schuwd dat terroristen ook met chemische en bacteriologische wa pens kunnen toeslaan. Hij laat de noodtoestand met drie maanden verlengen. Grote bijeenkomsten op straat naar aanleiding van de klimaattop in Parijs zijn niet toe gestaan. www.pzc.nl Editie WALCHEREN VRIJDAG 20 november 2015 257e jaargang nr. 274 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 Kouder en buien Toerist vaak niet vermist door Peter Winterman Lees verder pagina 12: 'Voorkom pa niek, zeg waar je heen gaaf ZEELAND 5 PAGINA 16 17 ZEELAND 10 11 Autovakantie Duitsland Klantbeoordeling 8,1 3-5 dagen al v.a. Geniet van natuur en cultuur in het veelzijdige Teutoburgerwald. Maak een wandeling of bezoek steden als Paderborn of Bielefeld. Karakteristiek hotel in het centrum van Stukenbrock Inclusief ontbijtbuffet, parkeren en wifi Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds Meer over de aanslagen in Parijs op pagina 3 t/m 7 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1