te doen wat er moet gebeuren' Minister Ronald Plasterk II Niemand bevestigt of brein achter aanslagen dood is Zelfs na de bloedstollende klopjacht die eindigde in Saint-Denis blijft Europa stiknerveus. 829 Heerlijke kerst- nieuwjaarsreizen AANSLAGEN IN PARIJS 5 Jacht op brein aanslagen Parijs SAINT-DENIS. Rond half zes wordt Rose Park Soares woensdagmor gen wakker van knallen buiten. Precies onder haar slaapkamer raam lopen agenten met automati sche wapens. Rose filmt met haar telefoon de hel die dan losbreekt. Schoten, explosies en series ont ploffingen. „Het komt van twee straten verderop!" Een enorme politiemacht is dan al een uur lang bezig met de aanval op een appartement in Saint-Denis, voorstad van Parijs. In het centrum zijn straten afge sloten, agenten en militairen met kogelwerende vesten rennen rond en een helikopter cirkelt in de lucht. De razende klopjacht op terro risten is terug bij Parijs. Zaterdag begon de jacht in de Franse hoofd stad, zondag en maandag was het gekkenhuis in de Brusselse deelge meente Molenbeek, dinsdag ston den Aken en Hannover op scherp vanwege terreurdreiging en nu kijkt de hele wereld mee hoe Saint-Denis ontploft. Zoals tot dusver de nog leven de aanslagpleger Salah Abdeslam uit Molenbeek met man en macht werd opgejaagd, is men nu in Saint-Denis uit op 'het brein' ach ter de aanslagen, de Belgische jiha- dist Abdelhamid Abaaoud, 'Euro pa's vijand nummer één'. Onbevestigde berichten en war rige tv-beelden volgen elkaar op nieuw snel op. Terwijl zeven ver dachten van dinsdag in Aken excu ses krijgen omdat hun aanhou ding 'een foutje' was, worden hier nieuwe verdachten gegrepen. Speciale politie-eenheden ope nen de aanval op het huis, er wordt meteen teruggeschoten. Een politiehond die naar binnen wordt gestuurd, wordt doodge schoten door het tuig dat zich bin nen heeft verschanst. Zo'n 20.000 mensen in de omgeving moeten binnen blijven en wegblijven van de ramen. Er fluiten - wordt later bekend - vijfduizend kogels door de lucht. Eén van de aanwezigen in het huis, een vrouw, opent het vuur op de agenten en blaast zichzelf daarna op. Het schieten over en weer gaat door en een man bin nen wordt gedood door geweer vuur en exploderende granaten. Na een belegering die zeven uur duurt, maakt minister van Binnenlandse Zaken Bernard Ca- zeneuve de balans op: „Twee men sen gedood, zeven anderen aange houden." Ook zijn vijf agenten ge wond geraakt. Nog onduidelijk is of Abdelhamid Abaaoud gepakt is, de kruideniers- zoon uit het Belgische Molenbeek, die het laatst is gezien in Syrië. Hij wordt beschouwd als dé be denker van de aanslagen in Parijs. Politiemensen in heel Frankrijk lo pen al dagen met foto's en tekenin gen van hem -mét en zonder baard- op zak. Diverse media in Frankrijk en België melden 's avonds dat Abdelhamid dood is, maar de autoriteiten bevestigen dat niet. In Saint-Denis is het dan weer rustig. Tientallen inwoners krij gen psychologische hulp. In heel Frankrijk gaan huiszoekingen on verminderd door: de teller staat al ver boven de vierhonderd. Meer dan zestig mensen zitten vast en meer dan honderd anderen heb ben huisarrest. Met het politie-offensief is een nieuwe terreuractie voorkomen, meldt justitie in Parijs. Volgens media zou er een aanslag in voor bereiding zijn geweest op het za kendistrict van Parijs, La Défence. Ondertussen heeft Zuid-Bel gische stadje Erquelinnes grens overgangen met betonblokken ge blokkeerd 'bij gebrek aan voldoen de agenten'. Europa blijft hyper nerveus, zeker zolang niet duide lijk is wat het lot is van Abaaoud. De wereld is Kras Compleet verzorgd 100% vertrekgarantie 5 dagen al v.a. DONDERDAG 19 NOVEMBER 2015 SAUI CYCLI S' POUCl Een arrestant wordt na de beschietingen in Saint-Denis afgevoerd, foto Jacky Naegelen/Reuters Een agent schijnt met een laserlicht op het appartement in Saint-Denis, foto Bart Maat/ANP 5.000 kogels in Saint-Denis door Frank Renout en Victor Schildkamp Gisteren 4.30 uur: Inval appartement Rue de la République. Verdachte terrorist wordt gedood door scherpschutter politie; vrouw doodt zichzelf met bomvest. Zeven aanhoudingen. Stade de France Rue de la Fontaine- au-Roi Champs Élysées Rue Bichat Boulevard Voltaire Bataclan Notre Dame Eiffeltoren Rue de Charonne 1911151 RV BRON AFP, CN, REUTERS iimmttitim 5 dagen 8 dagen 12 dagen v.a. 12 dagen Kerst in Berlijn Potsdam Ontdek het bruisende Berlijn! 2 x stadstour met NL'se gids en boottocht inbegrepen. Klantbeoordeling 8,4 Zie: Kras.nl/12293 y Kerst in Wenen Beleef een onvergetelijke kerst in Wenen, stad van de opera's, componisten en Habsburgers. Klantbeoordeling 8,6 Zie: Kras.nl/12291 y Feestdagen in Toscane Maak uitgebreid kennis met het hart van Italië. Bezoek o.a. Pisa, Lucca, Bologna en Florence. Vele feestelijke extra's inbegrepen Zie: Kras.nl/12860 y Barcelona Valencia Unieke combinatie van twee wereldsteden. Culturele highlights én ontspannen aan de kust. Verblijf in 3-/4-sterren hotels in het centrum Zie: Kras.nl/12855

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 5