Geen echte spits en toch Freek Knetsch miste op 18 juli op zijn fiets een 14 ZEELAND Minderhoud kan op Spelen uitkomen met toppaard Zeeuwse ATB Wintercup debuteert in Oude-Tonge bekerduel met ASWH weer toeschouwer. Verdediger van Groede is ook zaterdag tijdens De uit Westkapelle afkomstige dressuurruiter Hans Peter Min derhoud kan op de Olympische Spelen van Rio de Janeiro be schikken over Glock's Johnson TN. Het toppaard is door de Stichting het Nederlands Olym piade Paard voor langere tijd vast gelegd. De Nederlandse dressuurequipe behoort in Rio tot de favorieten na de bronzen medaille op het WK vorig jaar en de Europese ti tel in Aken deze zomer. Minder- Cappendijk/Donze favoriet in toernooi Komend weekeinde beginnen de eerste partijen van het Dullaert Dubbel tennistoernooi in Hulst. De finales zijn zondag 29 novem ber. Er strijden in totaal zestig combinaties in elf categorieën om de toernooizege. In de 3/4-reeks zijn Dennie Cappen- dijk uit Sint Jansteen en Bram Donze uit Hulst de te kloppen combinatie. De wedstrijdleiding is in handen van Desiré de Schepper. houd droeg met Glock's Johnson bij aan het behalen van de Euro pese titel. Op de WK in 2014 pak ten de Nederlandse dressuurrui ters brons, ook met Minderhoud en Glock's Johnson in het team. De dressuurploeg is zeker van de Spelen, maar de samenstelling van het team moet nog wel wor den bepaald. Nu het paard van Minderhoud echter is vastge legd, lijkt het zeer waarschijnlijk dat hij deel zal uitmaken van de olympische equipe. De Nooijer vervangt zieke hoofdtrainer Gérard de Nooijer heeft deze week hoofdtrainer Harry van den Ham bij FC Dordrecht ver vangen. De laatste heeft last van galstenen en was de afgelopen dagen niet in staat om de trainin gen te leiden. De Nooijer is assis tent bij de eerste-divisieclub. De Souburger zal morgen ook op treden als hoofdcoach bij de thuiswedstrijd van FC Dord recht tegen Telstar. Dat duel be gint om 20.00 uur. De competitie om de Zeeuwse ATB Wintercup komt op gang. Na twee wedstrijden (Wol- phaartsdijk en Zelzate) trekt het peloton zaterdag naar Oude-Ton ge. Het is voor de eerste maal dat hier een wedstrijd wordt georga niseerd door TFC Goe- ree-Overflakkee, in samenwer king mat honkbalvereniging The Islanders. De competitie kan nu losbarsten na eerdere overwin ningen van Edzard van Ewijk (Wolphaartsdijk) en Dario Tie- len (Zelzate). Hoewel de deelname nog niet exact bekend is, zal Danny Sleeckx opnieuw als één van de favorieten starten bij de mannen 17+ en Simone Cornelisse bij de vrouwen. Om 12.30 uur begint de jeugd, terwijl de mannen en de vrouwen vanaf 15.15 uur hun race rijden. sport kort Op de teamfoto van Groede die voorafgaand aan dit seizoen is genomen, valt hij meteen op. Freek Knetsch (28) staat op de achterste rij helemaal links, met een flinke nekkraag om. Er schuilt een pijnlijk verhaal in de verdediger, die op 18 juli na een feestje met de selectie van af het strand naar zijn huis in Nieuwvliet fietste. Precies een week voor zijn bruiloft miste hij in het donker een bochtje en reed de dijk af. Knetsch krab belde op en wist thuis te ko men. Ondanks de pijn in zijn schouder en nek viel hij toch in slaap. De volgende dag hoorde hij pas dat het goed mis was. „Ik ben thuis in mijn bed gekro pen en in slaap gevallen", vertelt Knetsch. „Toen ik 's nachts naar het toilet moest viel ik flauw. En nadat ik 's ochtends rond een uur of tien wakker was geworden, ge beurde het weer. Ik heb mijn vriendin meteen een ambulance laten bellen." Hij wordt naar Oost burg gebracht en niet veel later naar het ziekenhuis in Terneuzen, voor een CT-scan. Daar blijkt hoe ernstig de situatie is. „Ik bleek mijn nek te hebben gebroken." Het is nu vier maanden gele den en Knetsch is nog niet de oude. Zijn werk als timmerman heeft hij al die tijd niet uit kun nen oefenen, lichamelijk gezien zet hij wel steeds kleine stappen vooruit. „Na mijn ongeluk heb ik eerst zes weken met een stevige nekkraag gelopen. Ik kon mijn nek niet bewegen", vertelt Freek Knetsch. „Daarna heb ik nog drie weken een zachte kraag gehad, zo dat de spieren weer op gang kon den komen. Langzaamaan kon ik mijn nek steeds meer belasten en een stukje proberen te draaien." Even terug naar zaterdag 18 juli. Er is een uitje georganiseerd voor de selectie en begeleiding van Groede. Het is een week voor de bruiloft van Freek Knetsch, die zich daarom voorneemt het rustig aan te doen. „Die uitjes bij Groede gaan vaak gepaard met nogal wat drank", zegt hij. „Het is altijd ont zettend gezellig, maar ik had me voorgenomen mijn gemak te hou den. Stel dat ik volgende week niet kan trouwen, dacht ik nog. Ik had niet veel gedronken toen ik naar huis fietste. Maar ik miste een bocht, reed een dijkje af en daar lag ik. Ik voelde pijn in mijn rechterschouder maar was vooral heel pissig. Mijn nek deed ook pijn maar mijn schouder nog meer." Knock-out Hij gooit zijn fiets terug op de weg en rijdt met pijn en moeite naar huis. Knetsch kruipt zijn bed in en valt in slaap. „Toen ik 's nachts naar de wc moest ging ik knock-out. Mijn vriendin heeft me terug in bed geholpen en toen we rond tien uur wakker werden ging ik weer knock-out. Een paar uur later bleek in het ziekenhuis in Terneuzen dat ik mijn nek had gebroken. Er was een stuk van een wervel af. Ik heb veel geluk gehad. Als iemand zijn nek breekt, ge beurt dat vaak hoog in de nek. De wervels zijn daar kleiner en vaak is het dan meteen fataal." Knetsch en zijn aanstaande vrouw zijn er snel over uit: de bruiloft moet doorgaan. „Volgens mijn arts was het geen probleem. Ik kon alleen niet lang zitten of staan, dus moest ik de dag rustig beginnen en af en toe een uurtje gaan liggen. Dat kon op onze trouwlocatie in Schoondijke. Ik In de derby bij Stavenisse bereikte Erik van Haaften zaterdag een bijzondere mijlpaal. De 36-jarige voet baller maakte zijn tweehon derdste competitiedoelpunt in de hoofdmacht van vierdeklas ser Smerdiek. De eerste treffer maakte hij tegen ZSC'62 op 19 oktober 1996. Op de topscorersranglijst van zijn club leidt Van Haaften al jaren. Nummer twee Niels Hage en nummer drie Addy Stoutjesdijk volgen op gepaste afstand, met respectievelijk 131 en 95 goals. Hoe kijkt Van Haaften terug op bijna twintig jaar jagen op doel punten? Het was zaterdag volgens mij niet je mooiste of belangrijkste doelpunt? „De wedstrijd was al gespeeld. Ik maakte het vierde en laatste doelpunt van de middag. Ik zou al gewisseld moeten zijn, totdat San- der Vroegop kramp kreeg. Daar door bleef ik staan. Ik kreeg de bal per toeval. Een verdediger miste de bal bij een sliding, ik schrok van de kans, maar wist er nog net mijn voet tegenaan te zetten." Nog iets leuks gedaan na afloop, vanwege de mijlpaal? „Niks bijzonders. De jongens hebben me gefeliciteerd, dat wel. Maar ik ben niet lang in de kanti ne gebleven. Mijn vriendin was een weekend weg en ik moest voor ons dochtertje zorgen." Heb je nog herinneringen aan je eerste treffer ooit? „Nee, weet ik niks meer van. Ik ben niet iemand met een fotogra fisch geheugen. Ik weet nog wel dat het onder trainer Jan Verreijen was. Halfin het seizoen kwam ik vanuit het tweede naar het eerste elftal, als rechtshalf trouwens." Weetje nog watje mooiste goal was? „Geen flauw idee. Er zijn vast mooie kopballen bij geweest. Dat is wel één van mijn wapens." En welk doelpunt in je loopbaan vond je het belangrijkst? „Ik herinner me een derby bij SPS, waarin we een periodetitel Sport sport@pzc.nl WESTKAPELLE HULST OUDE-TONCE DORDRECHT NIEUWDORP Voetbalclub staat voor jubileum De voetbalvereniging Nieuwdorp bestaat op 1 augustus 2016 75 jaar. De Bevelandse vereniging houdt daar om tal van activitei ten, in de week van van 14 tot en met 28 mei. Zaterdag 28 mei is er een reünie. De ju bileumcommissie roept (oud-)leden op zich te melden bij de jubileumcommissie (peterdevos@zeeland net.nl). Op die manier kan iedereen op de hoogte worden gehou den van de activitei ten. COLIJNSPLAATCO- COLIJNSPLAAT Kerstrace zeilen De jachtclub Colijns- plaat houdt zaterdag 19 december de 25e kerstrace. De winter- zeilwedstrijd wordt op de Oosterschelde ge varen. De start is om 12.00 uur. MIDDELBURG Kennisavond KNVB De voetbalbond houdt volgend jaar een aantal bijeenkom sten in de regio. Tij dens deze kennisavon den komen onder meer het vrijwilligers- beleid, sponsoring en overleg met de ge meente aan de orde. De KNVB-bijeen- komst in Zeeland is op 2 februari bij Zee- landia Middelburg. De aanvang is 19.00 uur. PHILIPPINE Jubileumreceptie wielercomité De stichting Wielerco mité Philippine be staat 50 jaar. Daarom wordt mor gen een receptie ge houden in gemeen schapscentrum De Kaaie in Philippine. De aanvang is 19.30 uur. Tijdens die bijeen komst is er ook aan dacht voor de 47e edi tie van de Omloop van de Braakman die zaterdag 9 april wordt verreden. door Barry van der Hooft Freek Knetsch (rechts) in mei 2013 in duel met Bas Casteleijn van IJzen- dijke. Groede won het nacompetitieduel met 1-0 en promoveerde zo voor de allereerste keer naar de vierde klasse, archieffoto Mark Neelemans door Ben van den Aarssen Teamuitje met

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 46