Cyberseks is er klokje rond, als je wilt met album 2 5 Sporen van een SP, CDA en D66 dreigen tegen de justitiebegroting te stemmen 200 miljoen euro extra voor veiligheid is lang niet voldoende, vindt de oppositie. Wil jij gemakkelijk een gezonde maaltijd op tafel? DEN HAAG. Het kabinet moet met meer geld over de brug komen voor Veiligheid en Justitie. Opposi tiepartijen SP, CDA en D66 drei gen tegen de justitiebegroting te stemmen als minister Ard van der Steur (Veiligheid, WD) niet meer geld uittrekt dan de 200 miljoen euro extra die hij al heeft beloofd. Daarmee heeft het kabinet, net als met het Belastingplan, een pro bleem in Eerste Kamer. Zowel de SP als het CDA leg gen vandaag in het Kamerdebat over de aanslagen in Parijs de na druk op nog meer geld voor veilig heid. „Ik hoop dat het kabinet be seft dat het ernst is", zegt CDA-fractievoorzitter Sybrand Bu- ma. „Ook vóór 'Parijs' was duide lijk dat er geld bij moest, maar nu helemaal." 'Om te voorkomen dat jongeren radicaliseren, is extra mankracht nodig' De drie partijen willen extra geld voor politie, Openbaar Minis terie (OM) en de rechterlijke macht. Om criminaliteit aan te pakken, maar ook om burgers be ter te beschermen tegen terrorisme. De afgelopen jaren is veel bezuinigd op veiligheid en justitie. Rege ringspartijen VVD en PvdA vin den dat de oplossing van het pro bleem niet in meer geld zit, maar in efficiëntie. SP-leider Emile Roe mer: „De roep om meer veiligheid wordt alleen maar groter. Zeker nu kun je niet toe met minder agenten en ontslagen bij het OM. Om te voorkomen dat jongeren ra dicaliseren, is er extra mankracht nodig." Fractieleider Alexander Pechtold van D66 noemt de justi tiebegroting 'één grote gatenkaas'. „De problemen stapelen zich op. Er is ook nog steeds geen poli- tie-cao." De oppositiepartijen vinden dat het kabinet met de deze week beloofde 200 miljoen euro boven op de begroting 'zand in de ogen strooit'. Roemer: „Daarvan gaat een groot deel verloren doordat plannen die geld moeten opleve ren mislukken. Bovendien is eer der al toegezegd dat de politie er geld bij krijgt. Dan houd je amper 50 miljoen euro over die écht extra is." Meer over de aanslagen in Parijs: pagina 3 t/m 9 en Zeeland 3 Op 5 november 1530 verdween Tolsende in zee. Op de slikken van de Oosterschelde, tussen Yerseke en Krabbendijke, is het verdronken dorp bij laag water nog altijd tastbaar. Onder bege leiding van amateur-arche oloog Christ van Terheijden (r) gingen André Verwijs (m) en andere excursiedeelnemers gisteren op zoek naar sporen van wat eens, bijna vijf eeuwen geleden, een bloeiend stukje Zuid-Beve land was. foto Mechteld Jansen ZEELAND 10 11 In deze krant vind je een cadeaukaart met meer informatie ZEELAND 9 www.pzc.nl Editie WALCHEREN DONDERDAG 19 november 2015 *11° Langzaam 257e jaargang nr. 273 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 kouder PAGINA 26 Eis: meer geld naar door Susanne Geuze Emile Roemer, SP-leider verdronken dorp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1