Neppatiënten in drugsambulance NIEUWS 13 Onderneming Uber trekt de stekker uit taxidienst UberPop Armband om collega's te eren Vermomd als ambulancebroeders reden ze in 14 maanden tijd 45 keer de grens over met meer dan 500 miljoen euro aan drugs. Dat zegt het Openbaar Ministe rie in Birmingham, waar de rechts zaak deze week dient. Dat de vier regelmatig neppatiënten gebruik ten, blijkt onder meer uit papie ren die ze bij zich hadden om 'een Nederlander naar een Londens zie kenhuis te vervoeren' .„We weten zeker dat ze af en toe iemand bij zich hadden die dan waarschijnlijk de patiënt moest voorstellen", zegt een Nederland se rechercheur die bij het onder zoek betrokken is. „Op de papie ren en facturen die ze bij zich had den, stond dan gewoon een ver zonnen identiteit." De personen die meereden als patiënt zijn ove rigens niet opgepakt, maar het on derzoek in Nederland loopt nog. Noord-Hollanders Leonardus B. (55) en Dennis V. (28) staan de ze week voor de rechter in Bir mingham. Zij ontkennen nog steeds dat ze iets van de drugs af wisten. Hun twee maten Olof S. (38) en Richard E. (51) bekenden onlangs schuld en hoeven alleen over een paar weken te verschij nen om hun straf aan te horen. Ri chard E. die zichzelf vermomd als ambulancebroeder brutaal op Face- book zette, is het vermoedelijke brein achter het plan. Zolang je zelf geen schuld be kent, bepaalt in Engeland een jury of je schuldig of onschuldig bent. Dat stadium kunnen S. en E. nu overslaan. Hun hoop is dat hun be kentenis tot strafvermindering leidt. De rechter zal over een paar weken uitspraak doen. Het viertal werd in juni van dit jaar betrapt in Smethwick met een ambulance waarin 270 kilo drugs was verstopt met een straat waarde van meer dan 50 miljoen euro. Drugs zijn in Engeland meer waard juist vanwege de grenscon troles die het land kent. Taxibedrijf Uber stopt met UberPop om niet nog meer pro blemen met de Nederlandse overheid te krijgen. UberPop is de taxidienst waarbij particulie ren in hun eigen auto als taxi rondrijden. Via een app zijn de goedkope amateurtaxi's te boe ken. UberPop werd al verboden in Frankrijk, Italië, Spanje, Bel gië en Duitsland. Ook in Neder land verbood de rechter de dienst, omdat er zonder vergun ning werd gereden. De paar honderd chauffeurs van Uber- Techniek Kamer aan zijden draadje De technische installaties van de Tweede Kamer hangen deels aan een zijden draadje. Er wor den namelijk computers voor gebruikt die dateren van voor 1992. Er zijn nog maar twee mensen die er verstand van hebben. Dat schrijft minister Stef Blok (Rijksdienst) in een brief over de renovatieplannen voor het Binnenhof. Blok schetst verder een verontrus tend beeld over de brandgevaar lijkheid op het Binnenhof. Pop in Amsterdam, Den Haag, Rotterdam en Utrecht rijden morgenochtend voor het laatst. Daarmee is het Amerikaanse bedrijf niet uit ons land verdwe nen. Uber biedt ook taxidien sten aan, waarbij wel aan alle wettelijke verplichtingen is vol daan. Het Amerikaanse bedrijf zegt te stoppen met UberPop 'omdat de dienst een belemme ring vormt voor een construc tieve dialoog over modernise ring van bestaande wet- en re gelgeving'. Tientallen doden door aanslagen Door drie bomaanslagen in Ni geria zijn gisteren bijna zestig doden gevallen. De meeste do den vielen in de stad Yola waar terroristen zich op een parkeer plaats bij een markt opbliezen en 32 mensen mee in de dood namen. In de stad Kano kwa men volgens ooggetuigen meer dan 25 mensen om door een bomaanslag. Daar bliezen twee vrouwen zich op in een winkel gebied. Tientallen mensen raak ten door de aanslagen gewond. POLITIEK DONDERDAG 19 NOVEMBER 2015 De presentatrice werd binnenge haald alsof ze de goedheiligman zelf is. „Pepernoten: ik ben er gek op. Maar probeer de eerste altijd zo lang mogelijk uit te stellen, anders blijf ik ervan eten", reageerde ze. „Wie tot 3 kan tellen, kan ze bak ken", volgens van Beekhoven. „Je hebt nodig: suiker, boter en meel. En een eitje. En natuurlijk het geheime ingrediënt: een vleugje kardemom." Voor de kinderen bleek vooraf de geur - 'nee, dat is geen peper. Wel kaneel en anijs' - te verleidelijk. Tim (6) ging als eerste overstag. Hij moést gewoon proeven van het deeg. Hanaija, Corina, Noud en Luuk volgden direct zijn voorbeeld. Dat de Wiekslag inderdaad de lekker ste pepernoten van Nederland bakt, is voor juryleden Blok en Van Beek hoven zonneklaar na het officiële proefmoment. „Niet te veel suiker", oordeelde Dieuwertje. „En hij ruikt zo lekker", vond Robèrt. De klas is dan door het dolle, foto Robert Repko door Victor Schildkamp BIRMINGHAM. De vier Nederlan ders die grote hoeveelheden cocaïne naar Engeland smokkelden in tweedehands ambulances, ge bruikten zelfs neppatiënten om geen argwaan te wekken. ROTTERDAM DEN HAAG KANO DEN HAAG Stiekem-onderzoek Carola Schouten is de voorzitter van de commissie die onder zoek moet doen naar het lek in de commissie-Stiekem. Het ChristenUnie-Ka- merlid werd gisteren unaniem door de an dere commissieleden gekozen. Zeven Kamerleden van verschillende par tijen onderzoeken of er gronden zijn om een of meerdere frac tievoorzitters te ver volgen voor het lek ken van geheime in formatie over de in lichtingendiensten. Schouten is het eni ge lid uit de onder zoekscommissie dat geen onderzoek hoeft te doen naar haar eigen fractie voorzitter: Arie Slob, die destijds in de commissie-Stiekem zat, is vorige week vertrokken als partij leider. Dat heeft vol gens Schouten geen rol gespeeld bij haar uitverkiezing. „Het is een opdracht met gewicht. Dit gaat om het aanzien van de politiek", stel de Schouten na haar verkiezing. „Het is aan ons dat aanzien te herstellen." Ze kondigde aan ook de hulp van adviseurs van buiten in te roe pen. Schouten zal haar agenda als Ka merlid de komende maanden groten deels leegvegen. Bang voor een nieuw lek, uit haar eigen on derzoekscommissie, is ze niet. „Ik ver trouw mijn commis sie. Er zitten juridisch experts in en Kamer leden die al in een enquêtecommissie hebben gezeten. Zij weten hoe ze met vertrouwelijke infor matie moeten om gaan." Ze kon nog niet voor uitlopen op de pre cieze aanpak, want de commissie moet nog bespreken hoe zij het onderzoek gaan uitvoeren. MAARSSEN Agenten Reamon, William en Julian tonen een Thin Line Bracelet. Het idee voor de armband is opgepikt door drie agenten die op vakantie waren in de VS. Daar dragen de agenten allemaal de armband ter ere van omgekomen collega's. Het bandje komt nu ook in het kerstpakket van de politie, foto Marnix Schmidt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 13