'Het is ruig om tegen 'n ploeg als ASWH te spelen' SC®RER net naast promotie ZEELAND 13 Schalkwijk breidt voorsprong uit in klassement goals effect totaal 17 15, 25,5 13 1,5 19,5 13 1,5 19,5 13 1,5 19,5 12 1,5 18 12 1,5 18 12 1,5 18 8 2 16 10 1,5 15 10 1,5 15 10 1,5 15 7 2 14 14 1 14 14 1 14 14 I 1 14 14 1 14 14 VLISSINGEN. Steve Schalkwijk heeft zijn leidende positie ver stevigd in het PZC-topscorers- klassement. De aanvaller van Walcheren scoorde zaterdag twee keer tegen 's-Heer Arends- kerke (3-1) en kwam op een to taal van zeventien treffers. Hij breidde zijn voorsprong uit naar zes punten. Die achtervol gers zijn Ramon Janson (MZC'11), Arvin de Witte (WHS) en Arjen de Koeijer (Yerseke). Alleen Janson scoor de, de andere twee achtervol gers bleven droog staan. Aron Wattel (Serooskerke) klom naar de vijfde plaats door zijn twee treffers tegen Nieuwland. Dat Groede zondag op het veld van SDO'63 met 1-5 won, kon nie mand onverdiend noe men. De ploeg van trainer André de Nooijer speelde zeker in het eerste halfuur goed voetbal en leg de het duel in de tweede helft, toen de ruimtes groter werden, in een beslissende plooi. Dat Groede slechts één doelpunt hoefde te slikken, was vooral de verdienste van Ricky Verkruijsse. De pas achttienjarige doelman had, in moeilijke fases van zijn ploeg voor én na rust, een aantal uitstekende reddingen in huis. SDO'63 drong ondanks een 3-0-achterstand aan, raakte één keer hard de lat boven Verkruijsse en scoorde vlak voor rust van dichtbij. In de tweede helft hing de 2-3 in de lucht, maar de jonge goalie bleef overeind. „Ik heb een lekkere wedstrijd gekeept", zei Verkruijsse later. „Zaterdag ga ik het denk ik nog een stukje druk ker krijgen." Dan staat de doelman met Groede tegenover hoofdklasser ASWH. Het is in meerdere opzich ten een uniek duel, want Groede speelde nog nooit tegen een club van dat kaliber en is ook pas de eerste Zeeuwse vijfdeklasser die de derde ronde heeft bereikt. „Ik vind het ruig om tegen een ploeg als ASWH te spelen", zegt Verkruijsse. „Een hoofdklasser... Man, dat maken wij misschien nooit meer mee." Het is echter niet de bedoeling dat Groede ture luurs wordt gespeeld. „Het doel is om zo weinig mogelijk goals te gen te krijgen. Ik wil mezelf zater dag laten zien." Ricky Verkruijsse is een echte Groedenaar, die in de F'jes begon bij de dorpsclub en op jonge leef tijd in de hoofdmacht debuteerde. „Uit tegen Corn Boys, ik was veer tien." Een jaar later keepte hij een paar keer en sinds twee seizoenen is hij de vaste doelman. „In de jeugd heb ik jarenlang in een hecht team gespeeld. Daardoor hadden we altijd een leuk elftal. Terwijl dat niet zo makkelijk is op een klein dorp als Groede." Hij keepte in de West-Zeeuws- Vlaamse selectie en speelde oefen wedstrijden tegen Club Brugge, Vitesse en RBC. Verkruijsse keek graag naar Edwin van der Sar en is ook fan van de Spanjaard Iker Casillas. „Ik ben helemaal gek van voetbal", vertelt hij. „Feyenoord is mijn club en in het buitenland Barcelona." Zijn vader Bram is assistent trainer bij het eerste elftal van 'De Groe'. „Soms is hij kritisch op me. Dat geeft niet, dat mag." Groede is hun club. „Het is hier altijd gezel lig, in de kantine is het heel vaak feest. Ik ben bij deze club echt op m'n gemak." Zaterdag wil hij laten zien wat hij in huis heeft en zo lang moge lijk de nul houden. Verkruijsse kijkt uit naar het duel met de hoofdklasser en hoopt zelf op ter mijn ook op een hoger niveau te kunnen spelen. „Dat kan bij een andere club zijn, ja. Maar mis schien wel gewoon met Groede." toch nog met 10-7 over de streep." Zaterdag tegen Nayade Classic (21-2) was de vooruitgang van DZK ook goed zichtbaar. Vorig jaar speelde de Vlissingse equipe nog tweemaal gelijk tegen de Eindhovense ploeg, die nu wel een aantal waterpoloërs van des tijds mist. „We willen dit jaar de stap om hoog maken", stelt Mees Leijnse. „We hebben al de nodige toppers gespeeld en die wedstrijden ook gewonnen. We zijn een stabie lere ploeg en de motivatie is er." De wil is er ook bij de trainer, al doet hij liever geen uitspraken meer over een mogelijke titel. „Toen ik dat twee jaar geleden zei, is het niet helemaal goed af gelopen", zegt hij met een knip oog. „De jongens zijn zich er be wust van dat bepaalde zaken an ders moeten. Iemand had vorig jaar vijftig persoonlijke fouten. Daarvan waren er ongeveer 25 ge maakt op plaatsen waar dat hele maal niet nodig was. Die fouten moeten er uit en het gaat nu ook beter, hoor. Ik weet dan ook dat deze jongens het in zich heb ben." klasse 3A zat 2E zat 3A zat 3B zat 3A zat 3B zat 3B zat 1C zon 2E zat 3A zat 3A zat 1C zon 4A zat 4A zon 4B zat 5A zon HB zon VAN BEN MME DINSDAG 17 NOVEMBER 2015 Ricky Verkruijsse wil zich zaterdag tegen ASWH laten zien. „Het doel is om zo weinig mogelijk goals tegen te krijgen." foto Ronald den Dekker door Barry van der Hooft na tussenjaar zich aanvallend uitleven tegen Nayade Classic, foto Izaak Verkeste 1 Steve Schalkwijk 2 Ramon Janson Arjen de Koeijer Arvin de Witte 5 Aron Wattel Masoud Osmanie Frank den Engelsman 8 BartDeprez 9 Peter van Gorsel Marinus Baas Elco Jansen 12 Mart de Kroo Morad Bobouh Andrew Wesbeek Robin Provoost Kevin Segers Josimar Pattinama Walcheren MZC11 Yerseke WHS Serooskerke Duiveland Noad'67 Goes Dauwendaele Arnemuiden Krabbendijke Goes Vlissingen Schoondijke ZSC'62 Vogelwaarde Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 73