-Ambtenaren zwijgen^ over rapport gemeentesecretaris Waterpoloploeg DZK aast op kampioenschap in derde klasse v Opperste concentratie voor het perfecte biertje Staat spant rechtszaak aan om Hertogin Hedwigepolder versneld te onteigenen Eigenaar is bereid zijn polder zelf onder water te zetten. Raadslieden zeggen dat met hem niet valt te praten over aankoop polder. A. 'M MIDDELBURG. Eigenaar Géry De Cloedt is bereid zijn Hedwigepol der zelf onder water te zetten. Dat liet hij gisteren via de rechtbank aan de Nederlandse overheid we ten. Als die oplossing niet accepta bel is, is hij bereid de meest zuid oostelijke en meest besproken Zeeuwse polder eeuwigdurend in erfpacht aan de Nederlandse Staat te geven en kan er ontpolderd wor den. Maar waar hij zich absoluut tegen verzet is onteigening. Hij wil de grond, die al meer dan een eeuw in handen is van zijn fami lie, niet kwijt. De rechtbank behandelde giste ren het verzoek van de Nederland se Staat om de Hertogin Hedwige polder bij vervroeging te onteige nen waarna er ontpolderd kan worden. De Cloedt is tegen ontpol- dering. Maar hij vertelde dat hij beseft dat dat besluit niet meer valt terug te draaien ondanks zijn vrees dat de ontpolderde Hedwige straks niet meer wordt dan een slibdepot. Om die reden, zo zei hij tegen de Middelburgse bestuurs rechters, is hij sinds een twaalftal jaren in gesprek met de overheid over een manier waarop de ontpol- dering het beste kan worden uitge voerd. In eerste instantie stelde hij voor om een publiekprivate sa menwerking aan te gaan en sa men die polder deels te ontpolde ren. Toen er van de kant van de overheid geen interesse was voor dat plan, aldus De Cloedt en zijn advocaten, kwamen vertegenwoor digers van de overheid in 2007 tij dens een gesprek met het idee dat hij zelf de ontpoldering uit zou voeren. Later bleek dat hij dat dan helemaal op eigen kosten moet doen, aldus de raadsmannen. Ze vinden dat wel heel vreemd. Ze hielden de rechtbank voor dat door te kiezen voor ontpoldering door De Cloedt zelf, de Nederland se overheid zo'n dertig miljoen eu ro kan besparen. „Geld dat anders nodig is voor de onteigening." Vol gens hen is er echter bij de over heid geen enkele interesse voor die optie omdat die dertig miljoen toch door België wordt betaald. Advocaten stellen dat bij ontpoldering door De Cloedt zelf, de overheid dertig miljoen euro kan besparen De raadslieden stelden dat de Nederlandse overheid De Cloedt nooit een faire kans heeft gegeven en dat er maar op een ding wordt aangestuurd: onteigenen. Daarom maken ze het hem ook heel moei lijk, aldus advocaat Jan Frans de Groot. „Hij moet op eigen kosten deskundigen inschakelen en krijgt heel weinig tijd om te reageren op zeer uitvoerige studies en nota's." De beide raadslieden van de overheid stelden op hun beurt dat De Cloedt nooit een reëel plan heeft ingediend voor ontpolderen en beheren. Volgens hen wil hij 'coüte que coüte de eigendom van zijn gronden behouden en vindt dat de Staat hem daarin moet faci- literen'. Ook zijn idee om de pol der in eeuwigdurende erfpacht te geven, past volgens hen in dat plan. „Met hem valt niet te praten over verwerving van zijn gron den." Tot slot stelden ze dat De Cloedt de polder niet kan ontpol deren en beheren omdat de Staat al afspraken gemaakt heeft met de andere eigenaren. De rechters verwachten dat ze maanden nodig hebben voor ze een uitspraak kunnen doen. ZEELAND 2 3 www.pzc.nl zeeuws-vlaanderen@pzc.nl DINSDAG 17 november 2015 Zeeland ZEELAND 12 13 De Cloedt wil zelf ontpolderen door Emile Calon GOES. Shea Lynn Croes tapt geconcentreerd een biertje in café De Post in Goes, onder toeziend oog van jurylid Dennis Mijnsbergen. De barvrouw van café Nationaal was gisteren één van de twintig deelnemers aan het Zeeuws kampioenschap biertappen. Croes won uiteindelijk niet, want Stephanie van Sabben van brasserie De Panhoeve in 's-Heer Arendskerke ging met de eerste plek aan de haal. Zij vertegenwoordigt Zeeland op 13 januari tijdens de landelijke i finale op de Horecava in Amsterdam. De jury lette op het totaalplaatje: presentatie, het spoelen van de glazen, het 'tappen en het serveren van het gerstenat. Het perfecte biertje heeft een schuimkraag van een mooie hoogte en met lichte bolling en geen belletjes. De Goese burgemeester René Verhulst (geen deelnemer) tapte het eerste biertje bij wijze van openingshandeling. foto Mechteld Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 68