Elke bonbon is een cadeautje De Stenge is klaar voor opvang vluchtelingen 2 6 BEVELANDEN en THOLEN Thema-avond jaarafsluiting boekhouding voor zzp-ers Gansjes Ganzewinkel in Nisse hart voor de zaak bijzondere winkeltjes in Zeeland In de regio Thema-avond over jeugd en alcohol Kerstmarkt bij kringloopwinkel Zeeuwse muziek in 't Kerkje Mijn dorp, mijn stad door Joeri Wisse Het is hét recept voor er gernis: daags voor het 't heerlijk avondje nog even chocoladeletters scoren voor de hele familie. Dikke kans dat je met de X en de (^thuis komt omdat de rest is uitverkocht. Bij chocolaterie en patisserie Ti- cho in Yerseke is dat onmogelijk, durft eigenaar Timo Cornelisse te beweren. „Als een letter op is, ma ken we er gewoon één bij. Vorig jaar hebben we dat ook tot aan de laatste dag gedaan." Sinds de goed heiligman zaterdag is aangeko men, merkt hij dat de vraag naar sinterklaasproducten toeneemt. „De J is momenteel de hardloper, maar dat is elk jaar weer anders", weet hij uit ervaring. Cornelisse gebruikt naar eigen zeggen alleen chocolade van Bel gische topkwaliteit. Op de samen stelling daarvan is -in tegenstel ling tot die van de supermarkt- niet bezuinigd om de prijs te kun nen drukken. Dat maakt een let ter ook een paar euro duurder dan één uit de fabriek. „Maar we wil len cadeautjes voor elk budget ver kopen, daarom hebben we ook kleinere Sinterklaas-chocolaatjes", zegt hij. Naast chocolade heeft Ti mo deze dagen ook marsepein en borstplaat in het assortiment. Die laatste klassieker is terug van weg geweest merkt Cornelisse „Ook dat bereid ik zelf, het is een meng sel van suiker, boter en room." Behalve dat Ticho allerlei zelfge maakte figuurtjes van marsepein verkoopt, kunnen klanten ook zelf aan de slag tijdens een workshop. „En zaterdag 28 november komt de Chocopiet weer op bezoek, dan komen weer meer dan honderd kinderen én volwassenen hun ei gen letter versieren." Dat al die mensen nog in de zaak passen komt doordat Ticho twee jaar geleden verhuisde naar een groter pand. „Een beslissing die goed heeft uitgepakt. We heb ben nog overwogen naar Goes te gaan, maar het is toch Yerseke ge bleven." Klanten rijden, met na me voor de bijzondere bonbons, speciaal naar Yerseke. „Zelfs uit Brugge en Breda", glundert hij. Het bedenken en maken van nieuwe bonbons is volgens Corne lisse één van de leukste dingen. „Nu hebben we bijvoorbeeld bon bons met kruidnoot en met ge vuld speculaas." Vaste 'toppers' zijn de pure Zélande met een vul ling van zeezout en babbelaar en de Zilte mossel, een bonbon in de vorm van een mossel met een crispy praliné en zeezout. Lang niet elke creatie is een hit. „De pure bonbon met gember vond ik heerlijk, maar die werd niet zo gewaardeerd. Dan gaat hij er dus weer uit." Zie ook www.ticho-chocolade.nl Timo Cornelisse maakt alle chocoladeletters in de zaak. foto Mechteld Jansen door Rob Paardekam HEINKENSZAND. Tientallen inwo ners van Heinkenszand hebben gisteravond een kijkje genomen in De Stenge, waar vanaf vandaag 72 uur lang zo'n tweehonderd vluchte lingen worden opgevangen. De belangstellenden werden rond geleid langs onder meer de grote zaal met bedden, de eet- en recrea tieruimte, de speelruimte voor de kinderen en de buitenruimte. Die laatste is afgeschermd met geblin deerde hekken om de vluchtelin gen privacy te geven en te voorko men dat kinderen van de naastge legen school worden afgeleid. Veel inwoners stelden vragen over onder meer de beveiliging en de bewegingsvrijheid van de vluchtelingen. Deze mensen mo gen gaan een staan waar ze wil len, als ze maar op tijd terug zijn als de groep weer vertrekt naar een nieuwe locatie. Als ze er niet zijn, gaan ze uit de procedure. De tweehonderd vluchtelingen die vanaf vandaag in Heinkens zand verblijven, komen van ver schillende locaties. De eerste bus wordt in de loop van de middag bij De Stenge verwacht. Honderddertig inwoners heb ben zich als vrijwilliger aange meld. Dat is volgens de gemeente voldoende. KAPELLE De gemeente Kapelle houdt op 23 november in samenwerking met kinderarts Nico van der Lely (Stichting Jeugd en Alcohol) de thema-avond 'Alcohol, wat doe JIJ ermee?!' Jongeren, ouders en verzorgers, maar ook andere be trokkenen rondom het thema, zijn welkom om met elkaar het gesprek aan te gaan over het om gaan met alcohol en jeugd. De avond start om 19.30 uur in Dorpshuis de Vroone in Kapelle. Aanmelden via www.kapelle.nl/watdoejij Anja Kopmels en Frans Schrier, twee rasechte Zeeuwse zangers, treden op zondag 22 november op in Centrum 't Westlicht in Goes. Ze spelen bekende nummers en laten ook hun eigen werk horen. De middag begint om 14.00 uur. Entree bedraagt vijf euro. Voor meer informatie zie: www.twestlicht.nl. KAPELLE Kringloopwinkel Dorcas in Ka pelle houdt zaterdag 28 novem ber haar jaarlijkse kerstmarkt. Het aanbod is divers: van speel goed tot feestkleding en van meubels tot wit- en bruingoed. De kerstmarkt begint om 10.00 uur en is rond 15.00 uur afgelo pen. Locatie: Ooststraat 13. ELLEWOUTSDIJK Drie Zeeuwse bands zijn zondag middag 22 november te beluiste ren in 't Kerkje van Ellesdiek, in Ellewoutsdijk. Voor het eerst treden in 't Kerkje op de bands Toeval uit Sint An- naland en de groep Maet4 uit Eindewege. Ook Peter Wessel maakt zijn debuut in 't Kerkje met een Zeeuws repertoire. De middag begint om 14.30 uur. Toe gang kost 8 euro inclusief koffie. Reserveren kan via reserveer@ellesdiek.nl of telefo nisch 0113-612681. ELLEWOUTSDIJK Expositie Aja Snelleman Onder de naam 'Kleu rig' is in 't Kerkje van Ellesdiek in Ellewouts dijk op zaterdagmid dag 21 november de tentoonstelling van kunstenares Aja Snel leman te bezichtigen. Aja Snelleman was aanvankelijk glaskun stenares, maar begon enkele jaren geleden ook te schilderen met olieverf op doek en heeft inmiddels een heel oeuvre opge bouwd, waarvan een groot deel nu te zien is. GOES Ze varieert sterk in on derwerpen en kleu ren, zodat er een bont geheel is ont staan. De kunstenares is zelf aanwezig om toelichting te geven, 't Kerkje is open tussen 13.30 en 16.00 uur. De entree is gratis, evenals een kopje kof fie of thee. Meer infor matie is te vinden op: Ellesdiek.nl. KLOETINGE Sinterklaas bezoekt Emergis Sinterklaas komt op woensdag 18 novem ber op bezoek in de theaterzaal van Emer gis in Kloetinge. Entertainer en zanger Sjaco van der Speld verzorgt een optre den. De middag be gint om 14.00 uur. Een half uur voor aan vang is de zaal geo pend. Entree bedraagt 5,50 euro. Hierbij zit een consumptie inbe grepen. Bibliotheek voor Ondernemers houdt dinsdagavond een net werkbij eenkomst met als rode draad de jaarafsluiting van de boekhouding. Ook Baker Tilly Berk Accoun tants en Belastingadviseurs uit Goes zal aanwezig zijn. Onderne mers en zzp-ers krijgen tips om de jaarovergang van de boekhou ding goed te laten verlopen en mogelijk belastingvoordeel op te laten leveren. Na deze presenta tie is er een rondetafelgesprek, waarbij wordt ingegaan op vra gen die bij deelnemers leven. Aansluitend is er gelegenheid om netwerken uit te breiden en te onderhouden. Deze thema-avond is van 19.00 tot 21.00 uur in de bibliotheek in Goes, aan Oostwal 34. Aanmelden kan via h.degroen@ bibliotheekoosterschelde.nl. Wie gelijk al een vraag heeft, kan deze mailen. Meer informa tie: www.bibliotheekoosterschel- de.nl. NISSE. Toneelvereniging Kunstvrienden Goes geeft zaterdag haar laat ste voorstelling van dit jaar. De toneelgroep brengt een avondvullende klucht: De Gansjes Ganzewinkel. Die vertelt het verhaal van drie gans jes die half wees zijn en in het gareel moeten blijven lopen. Dat zijn ze zat. Schuilend onder de vleugels van Sjaan, gaan de drie dochters op onderzoek uit. De avond begint om 20.00 uur in Dorpsuus Nisse. De zaal is vanaf 19.30 uur geopend. Kaarten kosten 9 euro. Meer informa tie is te vinden op: www.kunstvrienden.goesnet.nl. GOES Grote markt, 09.00-16.00 uur - Weekmarkt; Wijk centrum De Spin- ne, 09.30-11.30 uur - Spreekuur Maat schappelijk werk; Singelstraat 15, 13.00-18.00 uur - Expositie Reynier de Muynck, 'Medi cijnvrouwen'; In loophuis Oase, Rooseveltlaan 87, 13.30-15.30 uur - Open atelier schil dersgroep; Eras- muspark, vanaf 14.00 uur - Activi teiten voor senio ren, waaronder schilderen, biljar ten en internetca fé; Beestenmarkt 5,20.00-22.30 uur - Informatieavond De Opgaande Ster, over inspiratie, diepgang en bezin ning KAPELLE Parkeerplaats, C.D. Vereeke straat, 08.00-12.00 uur - Weekmarkt; Mauritsstraat 11, 19.30-22.00 uur - Start Cursus Edels meden KLOETINGE Dorpshuis Amici- tia, 20.00 uur - Franse toneel avond met opvoe ring van het stuk 'Le prochain train' KRUININGEN 'Ons Dorpshuis', Berghoekstraat 3, 14.00-16.30 uur - 'Kom uit je huis middag', ANBO middag voor senio ren WAARDE Dorpshuis, 10.00 uur - Wandelen in groepsverband YERSEKE Trefpunt, Moer- plein 12D, 13.00-16.15 uur - Maandelijkse Se niorenbingo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 66