'Bijna alles is hier te koop' De Stenge is klaar voor opvang vluchtelingen m 6 WALCHEREN Workshops bij Podium-Z Lezing Wim Brands en Jeroen van Kan in de Drvkkery X hart voor de zaak bijzondere winkeltjes in Zeeland In de regio Kinderboek over verdriet en rouw Medewerkers Talent presenteren kleding Tentoonstelling over natuurkunde Mijn dorp, mijn stad door Elodie Kint Heb je net een biolo gisch broodje achter de kiezen, dat werd geser veerd op een heel leuk bord? Of zou je de mok, waarin je de fairtrade koffie voorgeschoteld kreeg, zelf wel willen hebben? Daar heeft Mirjam Sala, eigenares se van het Bier- en Melksalon in Domburg, iets op bedacht: „Al het servies dat wij gebruiken, kunnen de klanten hier ook kopen." Volgens haar is het een gouden formule. „Mensen krijgen hun kof fie in een leuk kopje dat ze ook in de schappen zien staan. Dat is na tuurlijk hartstikke leuk. En dit concept zie je in Zeeland bijna ner gens", vertelt Mirjam. Niet alleen het servies dat ze in de eet- en drinkwinkel gebruiken, kunnen klanten meteen aanschaf fen. „Ook de streekproducten, zo als jam, mosterd en mayonaise ver kopen we." Dat valt letterlijk en fi guurlijk in de smaak bij de gasten. „En als cadeau voor Sinterklaas of kerst is het in de vorm van een pakket natuurlijk ook hartstikke leuk." Een cadeau dat het volgens Mir jam bij de mannen goed kan doen voor de open haard op pakjes avond, is een bierpakket. „We doen onze naam eer aan; het draait niet alleen om lekker eten en 'eerlijke' koffie. We verkopen ook drie soorten streekbieren en een biologisch biertje." Ze wijst naar de wandplanken waar de fles jes bier staan uitgestald. „Bier van drie Zeeuwse brouwerijen: Emelis- se, Peelander en de Halve Maan." De pakketten zijn niet kant-en-klaar ingepakt, maar kun nen door de klanten zelf worden samengesteld. Dus lust jouw part ner, zus of moeder geen mosterd, maar houdt ze wel van verse pro ducten voor in de keuken, dan kies je zelf uit wat ze lekker vindt. En het is op zijn zachtst gezegd geen straf om onder het genot van een kop verse koffie - waarvan de bonen overigens ook worden ver kocht - het assortiment nog eens goed te bekijken. Want behalve al le producten die in het salon wor den gebruikt, worden er ook ande re accesoires verkocht die leuk zijn in huis. Zoals bronzen peper molens, houten schaaltjes, kom men met kleurige printjes, rieten manden, theedoeken en schotel tjes met grappige teksten. „En als je echt even niet weet wat je iemand cadeau wilt doen, dan kun je altijd nog een bon ko pen", biedt de eigenaresse als alter natief. „Die zijn in te leveren voor ontbijt en lunch, maar ook voor al le spullen die we verkopen." Het Bier- en Melksalon is gevestigd aan de Weststraat 11 in Domburg. De winkel is 's winters open van vrijdag tot en met dinsdag, van 9.00 tot 17.00 uur. Mirjam Sala (r) van het Bier- en Melksalon: „Het servies dat wij gebruiken, kun nen de klanten hier ook kopen." Links: Anouk van Pelt. foto Dirk-Jan Cjeltema HEINKENSZAND. Tientallen inwo ners van Heinkenszand hebben gisteravond een kijkje genomen in De Stenge, waar vanaf vandaag 72 uur lang tweehonderd vluchte lingen worden opgevangen. De belangstellenden werden rondgeleid langs de grote zaal met bedden, de eet- en recreatieruim te, de speelruimte voor de kinde ren en de buitenruimte. Die laat ste is afgeschermd met geblindeer de hekken, om de vluchtelingen privacy te geven en te voorkomen dat kinderen van de naastgelegen school worden afgeleid. Veel inwoners stelden vragen over onder meer de beveiliging en de bewegingsvrijheid van de vluchtelingen. Deze mensen mo gen gaan een staan waar ze wil len, als ze maar op tijd terug zijn als de groep weer vertrekt naar een nieuwe locatie. Als ze er niet zijn, gaan ze uit de procedure. De tweehonderd vluchtelingen die vanaf vandaag in Heinkens zand verblijven, komen van ver schillende locaties. De eerste bus wordt in de loop van de middag bij De Stenge verwacht. Honderddertig inwoners heb ben zich als vrijwilliger aange meld. MIDDELBURG In de bibliotheek in Middelburg is donderdagmiddag de Zeeuwse presentatie van het boekje 'Lieve opa, ik mis je zo'. Het leesboek met tekst en illus traties is bedoeld voor kinderen van vier tot acht jaar en gaat over afscheid nemen, verdriet, rouw en verwerking. 'Lieve opa, ik mis je zo', is een uitgave van de stichting Humanistische Uit- vaartbegeleiding. Er zijn twee versies: begraven en cremeren. De presentatie vindt plaats om 15.30 uur. Daarnaast geeft trau- madeskundige Luuc Smit een le zing over verlies en rouw bij jon ge kinderen. MIDDELBURG Medewerkers van tweedehands winkel Talent zijn vrijdagmor gen te gast in Koffiehuis de Ont moeting in Middelburg. In een uur tijd presenteren de medewerkers de nieuwste feest en winterkleding. Deze kleding is na afloop voor een klein be drag te koop. De opbrengst gaat volledig naar het goede doel. De presentatie start om 10.00 uur, de deuren van Koffiehuis de Ont moeting aan de Oosterschelde- straat 1 zijn om 9.30 uur open. De toegang is gratis. MIDDELBURG Het Natuurkundig Gezelschap Middelburg viert zaterdag 21 no vember haar 47e lustrum met als thema 'Natuurkunde? Fascine rend'. Buiten diverse tentoonstellingen over bijvoorbeeld straling, mag netisme en zonnecellen vinden er ook vier lezingen plaats. Het gebeuren vindt plaats in de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg. Het programma start om 13.00 uur en duurt tot omstreeks 17.00 uur. De toegang is gratis. MIDDELBURG Invasion of the Body Snatchers (1956) in Cinema Cinema Middelburg presenteert de digi taal gerestaureerde klassieker Invasion of the Body Snatchers (1956, foto) van regis seur Don Siegel op vrijdag 20, zaterdag 21 november en op maandag 23 novem ber. Een groeiend aan tal inwoners van het stadje Santa Mira in Californië hebben last van achtervolgings waanzin. Ze denken dat hun geliefden een andere identiteit heb ben overgenomen. Twee artsen vermoe- DOMBURG den dat een geheim zinnige kracht bezig is om mensen uit het stadje te klonen en de originelen te vernieti gen. De ondertitelde film duurt tachtig minuten en wordt op vrijdag en zaterdag om 21.30 uur gedraaid. Op maandag gebeurt dat om 20.00 uur. WESTKAPELLE Noormannenbazaar in Westkapelle Herrijst De jaarlijkse Noorman nenbazaar is dit jaar op zaterdagmiddag 21 november in vere nigingsgebouw West kapelle Herrijst. Van 15.00 tot 21.00 uur zijn er allerlei acti viteiten zoals darten, sjoelen en rad van avontuur. De dj's Adri en Maar ten zorgen voor het muzikale gedeelte. Zij zijn ook na 21.00 uur nog actief. Het verenigingsge bouw is te vinden aan de Markt 79 in West kapelle. Binnenkort start Podium-Z in Domburg weer met muzikale workshops voor jongeren. Op vier vrijdagavonden vanaf 27 november worden deelnemers begeleid door een professionele coach. De nadruk ligt op samen spelen, maar bij genoeg interes se is er ook een workshop sin ger-songwriter. Het maakt niet uit of deelnemers ervaring heb ben of niet. Er wordt toegewerkt naar een optreden bij Serious Re quest in Domburg op zaterdag middag 19 december. Opgeven kan tot 23 november via j.damen@welzijnveere.nl. MIDDELBURG. Schrijver, dichter en televisiemaker Wim Brands (foto) en auteur en radiomaker Jeroen van Kan vertellen vrijdag in de Drvk kery in Middelburg over het boek 'Nederland - Een objectief zelfpor tret in 51 voorwerpen'. In het boek, samengesteld door Brands en Van Kan, worden ruim vijf tig typisch Nederlandse objecten beschreven door evenzoveel schrij vers. Het kaasblokje, de boterham en de koektrommel bijvoorbeeld. Objecten die volgens de schrijvers een speciale betekenis hebben ge kregen door de manier waarop wij, Nederlanders, ermee omgaan. De lezing duurt van 16.00 tot 18.00 uur. DOMBURG Schuttershof, 13.30-17.00 uur - Soos voor senio ren met o.a. biljar ten, kaarten en sjoelen KOUDEKERKE De Couburg, Duin straat 4A, 19.30-22.45 uur - Ouderavond 'Help, mijn kind wordt een puber!' MIDDELBURG Gymzaal Roozen- burglaan, Wij- daudwarsstraat II-2,15.30-16.30 uur - Sportactivi teit voor kinderen uit groep 3 t/m 5; 16.30-17.30 uur - Sportactiviteit voor kinderen uit groep 6 t/m 8; 17.00-17.30 uur - Voetballen voor kinderen uit groep 3 t/m 8; Gymzaal Getij, Oosterschel- destraat 18a, 14.45-15.45 uur - Sportactiviteit voor kinderen uit groep 3 t/m 5; 15.45-16.45 uur - Sportactiviteit voor kinderen uit groep 6 t/m 8 OOSTKAPELLE De Halve Maan,14.00-16.30 uur - Koersbal SEROOSKERKE Sportzaal, 20.30-22.00 uur - Seniorenvolleybal voor mannen VEERE Museum Veere, 09.30-12.00 uur - Cursus voor Gid sen VLISSINGEN Hotel Westduin, 07.45-12.00 uur - Week van de werk stress, maak ken nis met het vitali- teitsplan van 'Stress Les(s) Op het Werk; Biblio theek, Spuistraat 6,13.00-17.30 uur - Expositie 'Het Wil de Oog'; Gymzaal Theo Thijssen, Troelstraweg 473, 16.00 uur - Kleu- tergym VROUWENPOLDER Verenigingsge bouw, 14.00-15.30 uur - Soos voor se nioren met diver se activiteiten WESTKAPELLE Café Kasteel van Batavia, Zuidstraat 143,19.30-21.30 uur - Lezing Koen de Jong over efficiënt trainen voor een marathon ZOUTELANDE Woonzorgcom plex De Tienden, vanaf 13.30 uur - Damesbiljarten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 34