'Internetles' voor 30.000 zelfstandigen Nog te weinig vrouwen aan top bedrijfsleven Topcruises voor topprijzen! Emiraten Oman stipreizen.nl/dubaicruise (stipjf Enorme Australische boerderij met 14.000 koeien voor 673 miljoen in verkoop 21 Oekraïne uit lange recessie Ahold levert drie managers Twee enorme boerderijen worden naar verwachting nog voor het einde van het jaar verkocht. Akkerland is in trek. 8- t/m 11-daagse cruisevakantie Ér "rr.r in nns aanbSd&ütÜd gegarandeerd vertr^_ De economie van Oekraïne is in het derde kwartaal uit een achttien maanden durende re cessie gekomen, geholpen door een relatieve rust in het econo misch belangrijke oosten. Ahold lijkt als winnaar uit de bus te komen van de fusie met het Belgische supermarktcon cern Delhaize. Drie van de vier managementsposten gaan naar mensen die bij Ahold werken. WILLIAM CREEK. Het kost ander half uur om de ranch te bezichti gen. Vanuit de helikopter, wel te verstaan. Het bedrijf is zo groot als Luxemburg. Of als New York en Los Angeles samen. Zakenman Daniël Waggoner ei gende zich in 1849 het stuk land toe om er paarden en runderen te houden. Zijn erfgenamen willen er nu van af. Voor 673 miljoen eu ro krijgt de koper het land, 14.000 koeien en 500 paarden. Plus een groot aantal olieputten. Het inves teringsfonds dat op de boerderij aast, heeft het geld inmiddels bij elkaar, aldus makelaar Bernard Uechtritz op de Amerikaanse tele visie. „Daarmee is de verkoop naar verwachting nog voor de jaar wisseling rond." Voedselcrisis Grote landerijen zijn een aantrek kelijke investering voor multina tionals zegt Max Spoor, hoogle raar ontwikkelingsstudies aan de Erasmus Universiteit. „De voedsel crisis in 2008 bracht de handel in landbouwgrond in een stroomver snelling. Grond is een veilige in vestering want de prijzen zijn re delijk stabiel." Over heel de wereld zijn al gro te stukken akkerland van de hand gegaan. Vooral bedrijven uit Chi na, Korea, Japan, Noord-Afrika en het Midden-Oosten kopen voor miljoenen euro's aan landbouw grond in het buitenland. „De oogst wordt meteen geëxpor teerd", zegt Spoor. „De lokale be volking deelt meestal niet in de opbrengst." Naar verwachting neemt de vraag naar akkerland de komende jaren verder toe vanwege de snel groeiende wereldbevolking. Palm olie, maïs, suikerriet en soja belan den niet alleen bij hongerige men sen maar ook als biobrandstof bij raffinaderijen of als veevoer op de boerderij. In landen als China en India kunnen steeds meer men sen het zich veroorloven om vlees te kopen. Eerder dit jaar kwam ook Anna Creek, midden in de Australische outback, te koop. Die boerderij, de grootste ter wereld, gaat voor een slordige 222 miljoen euro naar een Chinees investeringsbedrijf. Anna Creek bestaat uit verschil lende stukken land die bij elkaar Vooral bedrijven uit China, Korea, Japan, Noord-Afrika en het Midden-Oosten kopen landbouwgrond drie keer zo groot zijn als Neder land. Er werken 150 mensen die 185.000 koeien houden. Potentiële kopers moeten zich een week lang in een klein vliegtuig hijsen. Want de bedrijven zijn niet alleen groot, ze liggen ook nog eens mij lenver uit elkaar. Nicole Kidman Het veebedrijf is ooit opgezet door Sidney Kidman, een verre voorouder van Hollywoodster Ni cole Kidman. De Australiër liep van huis weg toen hij 13 jaar oud was. Met 5 cent en een paard met 1 oog begon hij een eigen bedrijf. Kidman fokte runderen en ver kocht paarden, onder meer aan het Indiase leger. Onder vijf gene raties Kidman groeide de onderne ming uit tot het grootste veebe drijf ter wereld. EINDHOVEN. 'Meten is weten!' Trainer Daan Suijlen kijkt zijn toehoorders aan. „Hoe vinden je klanten je website? Via Face- book, Linkedln of een zoekma chine? Als je meer potentiële klanten wilt trekken of de con versie vergroten dan móét je over die informatie beschikken." Suijlens training is één van de vijf verschillende workshops die gisteren en vandaag onder de naam 'Digitale Werkplaats' aan honderden kleine ondernemers uit Eindhoven wordt gegeven. Een initiatief van Google en kre dietverschaffer Qredits. In totaal 30.000 mkb-bedrijven en zzp'ers worden komende maanden ge traind. De Nederlandse primeur is voor Eindhoven. De stad telt veel digitale startups en kreeg eerder al de titel 'slimste regio van de wereld'. Minister Kamp (Economische Zaken) kwam er speciaal voor uit Den Haag, ter wijl burgemeester Rob van Gij zel de officiële opening verzorg de. Minister Kamp is blij met de bemoeienis van Google en stelt tegelijk dat er méér nodig is. „We moeten kinderen digitale vaardigheden al op de basis school aanleren." DEN HAAG. Het aantal vrouwen aan de top van het bedrijfsleven is afgelopen jaren veel minder hard gegroeid dan het kabinet had gewenst. Dat blijkt uit de evaluatie van de Wet Bestuur en toezicht 2012-2015. Minister Jet Bussema- ker van Onderwijs, Cultuur, We tenschap noemt de uitkomst 'te leurstellend'. In de wet is vastge legd dat besturen aan het eind van dit jaar voor minstens 30 pro cent uit vrouwen zouden moe ten bestaan. Er is wel enige voor uitgang geboekt, maar veel min der dan gewenst. Eind 2014 vol deed slechts 14 procent van de besturen van bedrijven aan de eis, tegen iets meer dan 9 pro cent in 2009. Bijna 18 procent van de bedrijven had eind vorig jaar een raad van commissaris sen die voor 30 procent uit vrou wen bestond. In totaal werd vorig jaar net geen 10 procent van de bestuurs functies bekleed door een vrouw, iets meer dan de 7,4 pro cent die in 2012 werd gehaald. In bijna driekwart van de besturen zit nog helemaal geen vrouw. De minister wil het bedrijfsleven nog een laatste kans geven. r Actie- prijzen! OP OP vertrek januari t/m maart 8-daagse cruise per Costa Fortuna**** inclusief vliegreis per Emirates of transavia inclusief transfers o.b.v. volpension ook All Inclusive nu erg voordelig bij te boeken DINSDAG 17 NOVEMBER 2015 Economie 100 Het afrekenen met pas of mobiel groeit explosief, meldt de Betaal Vereniging Nederland. De honderdmiljoenste contactloze betaling in Nederland is een feit. overal in trek Akkerland door Gerben van 't Hof door David Bremmer Abu Dhabi NU EXTRA VOORDELIG!!! Ontdek Dubai, de Emiraten en Oman tegen wel zeer voordelige prijzen... Boek nu deze 8- tot 11-daagse cruise vakanties inclusief vliegreis per Emirates of Transavia, transfers en 8-daagse cruise per luxe 4-sterren Costa Fortuna. U kunt kiezen uit diverse arrangementen waarbij u o.a. de keuze heeft om een aantal nachten langer in Dubai te verblijven en kennis te maken met deze indrukwekkende stad. Boek nd voor een uitzonderlijk lage prijs v.a. SLECHTS 779 (wanneer u met 2 personen reist)! Natuurlijkzijn alle maaltijden aan boord ook inbegrepen. Belangrijk om te vermelden is dat de aanbieding geldt zolang de voorraad strekt. Wees er dus snel bij, want VOL VOL! U heeft de keuze uit 8- t/m U-daagse cruises. Vliegreis vanuit Amsterdam en de cruise vertrekt vanuit Dubai. U kunt verlengen met extra hotelnachten in/nabij Dubai. 10 dagen STUNT incl. 2 nachten Dubai v.a. 8 dagen v.a. 9 dagen v.a. 11 dagen STUNT incl. 3 nachten Dubai v.a. 11 dagen incl. 2 nachten Dubai v.a. 10 dagen incl. 2 nachten Dubai Getoonde prijzen zijn gebaseerd op goedkoopst beschikbare 2-persoonsbinnen- hut, de groene prijzen zijn o.b.v. buitenhut. Prijzen overige buiten- en balkonhut ten zie website. Exclusief: drankjes en overige maaltijden, verplichte fooien aan boord, excursies, verzekeringen, reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Ook te boeken als Kerst- of Nieuwjaarscruise, zie stipreizen.nl/dubaicruise., jan. febr. 779 859 869 839 879 799 - 849 1019 969 1069 969 mrt. 849 799 869 898 998 Emirafes Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. kamer/hut excl. Calamiteitenfonds/reserveringskosten en of bel met 088 - 70 70 600 V reizen «nl eventuele (verplichte) lokale kosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden, (ma. t/m vr. 9:00-13:00 uur)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 21