Ook Ierland mag naar EK voetbal fuur genieten in Zuid-Sauer land SB FANG - Il ie DUITSLAND-NEDERLAND De spelers van de Duitse nationale ploeg beleefden vrijdag een afschuwelijke nacht in Parijs. In het Stade de France stonden de spelers volgens teammanager Oliver Bierhoff doodsangsten uit. 16 3 dagen LAST MINUTE halfpension WWW.HOTELAMFANG.nl of bel met 088-130 44 30 DUBLIN. De Angelsaksische eilan den zijn goed vertegenwoordigd op het EK komende zomer. Na En geland, Noord-Ierland en Wales plaatste gisteravond ook Ierland zich voor de Europese titelstrijd in Frankrijk. De equipe van bondscoach Mar tin O'Neill won in Dublin met 2-0 van Bosnië-Herzegovina. Dat was voldoende na de 1-1 in het eerste play-offduel, in een mistig Zenica. Jonathan Walters maakte gistera vond beide doelpunten. Het duel stond onder leiding van de Nederlandse scheidsrech ter Björn Kuipers. Die had een hoofdrol bij het openingsdoel punt. Kuipers wees in de 24ste mi nuut naar de stip, nadat de bal te gen de arm van de Bosnische ver dediger Ervin Zukanovic was geko men. Walters benutte de toegeken de strafschop resoluut. Voor Bosnië, waar oud-AZ'er Haris Medunjanin in de basis stond, werd de opdracht er daar door wat lastiger op. De ploeg wist bij voorbaat al dat het min stens één keer moest scoren in Du blin om voor het eerst in de histo rie op het EK te verschijnen. Daarbij was de hoop vooral ge vestigd op middenvelder Miralem Pjanic en spits Edin Dzeko, allebei spelers van AS Roma. Zij konden echter amper een bres slaan in de stugge Ierse defensie. Walters trof halverwege de tweede helft opnieuw doel. De speler van Stoke City kreeg de bal na een vrije trap zo voor de voe ten en trapte via de binnenkant van de paal raak: 2-0. Bosnië ging daarop vol op jacht naar de 2-1, maar het was Ierland dat daardoor meer ruimte kreeg. Invaller Shane Long verzuimde een-op-een met doelman Asmir Begovic echter de 3-0 te maken. Diep in blessuretijd raakte de Bosniër Vedad Ibisevic nog de lat. Voor Ierland wordt het de der de deelname aan een Europees eindtoernooi. Zowel in 1988 als 2012 sneuvelde het land in de groepsfase. Vanavond plaatsen de laatste twee landen zich voor het EK. Slo venië neemt het op tegen Oekraï ne, dat de eerste confrontatie met 2-0 won. Denemarken moet een 2-1 achterstand goedmaken tegen Zweden. Op weg naar het stadion van Han nover 96 door de Robert-En- ke-Strasse is het zoeken naar agenten. Een dag voor de veelbe sproken interland tussen Duits land en Nederland is het zelfs mogelijk om zonder ook maar eenmaal een toegangs- of identi teitsbewijs te tonen het gras in de HDI-Arena op te wandelen. Door de hoofdingang, door de perskamer, langs de kleedkamers en hup het veld op. Terwijl Hendrik Grosse Lefert, sinds 2011 verantwoordelijk voor de veiligheid van Die Mann- schaft, in een interview met Sport-Informations-Dienst (SID) aangeeft dat de veiligheidsmaatre gelen flink zijn aangescherpt, is daar in het stadion nog helemaal niets van te merken. Tot Oranje zich rond zeven uur opmaakt om aan de training te beginnen. Dan stapt er plotse ling een cordon politieagenten de tribune op. Vanavond, als Duitsland en Nederland tegen over elkaar staan in de laatste in terland van het kalenderjaar 2015, zal het beeld compleet anders zijn. Althans, dat laat radiozen der Antenne weten. Militairen met machinepistolen, agenten met honden gespecialiseerd in het opsporen van explosieven. Het hele pakket. Beveiliging Als bondskanselier Angela Mer kel en haar ministers vanavond Hannover komen binnen rijden, zal er beveiliging zijn die te verge lijken is met een klimaattop waar bij Obama en Poetin elkaar de hand schudden. „De fans kunnen zich in het stadion helemaal vei lig voelen", zegt Grosse Lefert, die benadrukt dat hij niet over de beveiliging van Merkel gaat. Eerder op de dag schoven bondscoach Joachim Löw en teammanager Oliver Bierhoff aan bij de media. In Barsinghausen, ongeveer dertig kilometer van Hannover, geeft Bierhoff meteen aan hoe de gemoedstoestand in het Duitse kamp is. „Het hele team is nog altijd zwaar aangesla gen", laat de voormalig topspits weten. „Maar wij weten dat het nu belangrijk is een signaal af te geven." Dat laatste licht de inte rim-president van de DFB, Rein- hard Rauball, graag toe. „Wir las sen uns nicht vom terror einschüchtern", zei Rauball. Ofte wel, terreur mag geen reden zijn om te wijken. Maar daar was wel overredingskracht voor nodig. Want de Duitse spelers beleef den een afschuwelijke nacht van vrijdag op zaterdag in Parijs. In de kleedkamer van het Sta de de France in de Parijse voor stad Saint-Denis overheerste vol gens Löw en Bierhoff angst. „We konden ons niet voorstellen wat er allemaal aan de hand was", zei 'We weten dat het belangrijk is een signaal af te geven' Joachim Löw, die samen met zijn spelers wakker was gebleven tot de nacht voorbij was. „Er was angst, iedereen was nerveus. Maar iedereen heeft de rust be waard." Ongelooflijke geste Dat de Franse bondscoach Didier Deschamps en de spelers van Frankrijk uit solidariteit ook in het stadion bleven, was volgens Bierhoff'een ongelooflijke geste'. Deschamps bood de Duitse spe lers aan om te overnachten in Clairefontaine, waar de Franse na tionale ploeg de trainingskam pen doorbrengt. Maar de Duit sers durfden het stadion niet te verlaten. Eenmaal terug in Duitsland kregen de spelers vrij. Tijd om de geschrokken familie op te zoe ken. Gisteren werden ze in Bar- singshausen in het luxueuze Sporthotel Fuchsbachtal ver wacht en ging de blik naar de oe fenwedstrijd tegen Nederland. Maar dat bleek niet eenvoudig, zei Löw gisteren. Teampsycho loog Hans-Dieter Hermann ging gesprekken aan met de spelers, die gisteren ook voortdurend speurhonden door het hotel za gen lopen op zoek naar eventuele explosieven. Maar hoe vreemd de situatie ook is, vanavond staan de rivalen Duitsland en Nederland tegen over elkaar. Gisteren werden door Duitse radiostations nog toe gangsbewijzen weggegeven. On der het mom van 'wij laten ons niet intimideren door terreur, wij gaan naar het voetbalstadion'. Bierhoff gelooft dat het treffen met Nederland ook een therapeu tische werking kan hebben voor de regerend wereldkampioen. „We hopen eigenlijk dat het nare gevoel in de loop van de wedstrijd kan worden afge- vanaf - «lp 2x overnachten 2x uitgebreid ontbijtbuffet 2x 3-gangen dinerbuffet gratis parkeergelegenheid vrij gebruik van zwembad, sauna, fitness en Kneipp-ruimte gratis 'uitstapjes' boekje t.w.v. 2,50 gratis WiFi Wij spreken Nederlands (lokaal tarief) 'Spelen tegen Sport Jonathan Walters maakte in Dublin allebei de doelpunten, foto AP door Mikos Couka Oliver Bierhoff oo'/e Award'. Aankomst alle dagen vanaf 69,- per persoon. Aankomst in december 79,- per persoon. Tijdens de vakantieperiodes en feestdagen geldt een toeslag. U kunt ook 4 dagen verblijven vanaf €99,-. 69, per persoon per arrangement

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 16