Belastingplan mist meerderheid senaat UNIEK HET SLIMME COMFORTBED NIEUWS 13 Nederlanders bekennen drugssmokkel in ambulances Terug als winnaar Het kabinet raakt een bondgenoot kwijt. D66 zegt keihard 'nee' tegen een lastenverlichting van vijf miljard euro. Kabinet veilt ethertelevisie Machinist: TGV niet te snel molenaar Twee van de vier Nederlanders die in Engeland terechtstaan voor het smokkelen van grote hoeveelheden cocaïne in twee dehands ambulances, hebben schuld bekend. Het gaat om Ri chard E. (de man die zichzelf vermomd als ambulancebroe der brutaal op Facebook zette) en het vermoedelijke brein ach ter het plan, Olof S. De andere twee, Leonardus B. en Dennis V., houden vol van niks te heb ben geweten. De bekentenis van Olof S. (37) en Richard E. (50) komt vlak voor de start van de rechtszaak tegen de vier, vandaag in Birmingham. Zolang je zelf geen schuld be kent, bepaalt in Engeland een jury of je schuldig of onschul dig bent. Dat stadium kunnen S. en E. nu overslaan. Zij hopen dat hun bekentenis tot strafver mindering leidt. De rechter zal over een paar weken uitspraak doen. De Noord-Hollanders zouden ruim een jaar lang hun drugslijn van Nederland naar Engeland hebben onderhou den. In juni werden ze betrapt in het Engelse Smethwick met een ambulance met daarin 270 kilo drugs. DEN HAAG. Een 'gek schimmen spel', zo typeert Alexander Pech told de voorbije weken. Lange tijd leek het kabinet in zee te willen gaan met de christelijke partijen om het Belastingplan door beide Kamers te loodsen. D66 stond aan de zijlijn, maar kwam toch weer in beeld toen SGP en Christen- Unie afhaakten. Donderdag lag er na drie sessies een heuse deal op tafel, maar die ketste alsnog af, waarna het kabinet vrijdag ieder een verraste met een slik- ken-of-stikken-eindbod. En daar zegt Pechtold nu 'nee' tegen. „Er zou vijf miljard worden ge bruikt als smeerolie voor een grootscheepse belastinghervor ming. Die hervorming komt er niet, maar het geld wordt wel uit gedeeld. De beloofde 100.000 ba nen worden bij lange na niet ge haald. De voorgestelde vergroe ning blijft uit. Wat er ligt is een fantasieloos, krampachtig pakket. Voor alle duidelijkheid: dat geld, die vijf miljard is niet over, dat wordt geléénd Stop je dat voor een deel in vergroening en in het aanpakken van de werk loosheid, dan kunnen we daar vóór zijn. Maar nu is het anders. Het is als met een gezin. Vader is werk loos, moeder heeft nog een baan en de kinderen kosten veel geld. Gaan ze lenen voor een studie om een baan te krijgen? Of gaan ze van die lening op vakantie? Het ka binet stuurt ze ervan op vakantie. Stop het dan maar in de aflossing van de staatsschuld." „Wij hebben de afgelopen drie jaar ieder miljoen op de rijksbegro ting tegen het licht gehouden. We hebben mede steun verleend aan vijftig miljard bezuinigingen. Kunt u nagaan hoe serieus we on ze steun steeds hebben gewikt en gewogen. Nu zouden we vijf mil jard euro die er niet is uitdelen met een schot hagel naar de sa menleving? Ik gun het iedereen blij te zijn met een paar tientjes. Maar dit kabinets plan komt nog niet eens aan 35.000 banen. Dan moet je het lef hebben te zeggen: hier stemmen we niet mee in." „]a. Toen lag er een aangepast plan op tafel dat goed was voor ruim 50.000 banen. Er werd vergroend, er gingen honderden miljoenen euro's extra naar de kinderopvang- toeslag en de arbeidskorting om werken lonender te maken. Maar vervolgens bleek dat moeilijk te liggen bij het CDA en kwam het kabinet op vrijdag met dat niksige tegenbod." De half miljoen huishoudens die nog tv kijken via de ether kunnen dat voorlopig blijven doen. Minister Kamp (Economi sche Zaken) wil de frequenties in 2017 opnieuw gaan veilen aan de hoogste bieder. Het kabi netsbesluit is opmerkelijk, eer der dit jaar wilde Kamp de ver gunningen nog met drie jaar verlengen. Uit een nieuwe marktinventarisatie van Econo mische Zaken blijkt echter dat voldoende telecombedrijven brood zien in Digitenne. Boven dien is er internationaal meer duidelijkheid gekomen over de invoering van de nieuwe stan daard DVB-T2. De machinist van de Franse ho gesnelheidstrein die zaterdag ontspoorde bij Straatsburg heeft niet te hard gereden. Dat heeft hij gisteren gezegd. De Franse minister Ségolène Royal van Milieu zei zaterdag dat het misging omdat de TGV de snel heidslimiet had overtreden. Bij het ongeluk kwamen elf men sen om het leven en raakten 42 passagiers gewond. De toe stand van vier gewonden is kri tisch. Justitie houdt er rekening mee dat het dodental nog kan oplopen. De machinist was vol gens justitie zeer ervaren. De trein reed tijdens het ongeluk 176 kilometer per uur. Meisje doodt vader en steekt moeder Een 16-jarig meisje wordt ervan ver dacht in de nacht van zondag op maandag in het Duitse Vlotho haar 59-jarige vader met een mes te hebben doodgestoken. Ook zou ze haar 40-jari- ge moeder zwaar hebben verwond. De politie heeft de tiener aangehou den. Over haar mo tiefis nog niets be kend. De moeder ligt in het zieken huis. Piet krijgt eenmalig een eigen glossy De discussie over Zwarte Piet heeft ge leid tot een speciale glossy: Piet. Het blad, een eenmalige uitgave van Trichis, biedt een overzicht van mogelijkheden om het sinterklaas feest te vernieuwen. Volgens de makers- laat de glossy zien hoe veranderingen in het kinderfeest op een creatieve ma nier plaatsvinden. Het eerste exem plaar wordt donder dag uitgereikt. Recordaantal bezoekers Westerbork Een recordaantal mensen bezoekt dit jaar Herinnerings centrum Kamp Westerbork. Het oude record, 148.5000 bezoekers, dateert van 2014. Met nog anderhalve maand te gaan heb ben dit jaar al 163.000 mensen het centrum bij Hoog halen in Drenthe bezocht. Naar ver wachting zal het aantal bezoekers in 2015 boven de 170.000 uitkomen. Bel 0800 - 27 40 400 voor thuisadvies ofkijkopwww.molenaar.nl www.molenaar.nl DINSDAG 17 NOVEMBER 2015 BIRMINGHAM NAYPYITAW. Aung San Suu Kyi komt aan bij het parlement voor de eerste vergadering na de verkiezingen in Birma begin november. Haar partij, de Nationale Liga voor Democratie, behaalde de absolu te meerderheid. In februari wordt bepaald wie de nieuwe president van het land wordt, foto Soe Zeya Tun/Reuters Pechtold weigert eindbod kabinet door Jan Hoedeman en Laurens Kok Waarom? Als er bezuinigd moet worden staat D66 vooraan, als de lasten worden verlicht, torpedeert u het. Mooi ver haal voor uw kiezers. Maar donderdag was u er naar eigen zeggen bijna uit? DEN HAAG STRAATSBURG VLOTHO ROTTERDAM HOOGHALEN Goedemorgen! Lekker geslapen? De dag uitgerust beginnen is voor veel mensen een droom. Lekker slapen bestaat uit meer dan alleen een goed matras. De bodem, het kussen en het dekbed zijn minstens net zo belangrijk. Daarnaast kunnen onze comfortbedden worden uitgerust met verschillende opties die comfortabel zijn voor nu en uw slaapkamer klaar maken voor de toekomst. Bij Molenaar hebben we een ruim assortiment boxsprings en ledikanten. Laat u daarom goed adviseren over het slaapsysteem dat het beste bij u past. Deelbaar geeft gemak met stofzuigen en opmaken Bedbodem is volledig verstelbaar In te stellen op elke gewenste hoogte matras omkeren n L nodig matras op maat in/uitstap- verlichting elektrisch verstelbaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 13