Stem mee op de actie van Zeeland BONI Horeca Zeeuws-Vlaanderen laks met schenken aan jongeren onder achttien jaar Steekproef wijst uit dat de horeca in Terneuzen het niet zo nauw neemt met het schenken aan jeugd. Omwonenden hebben er lang, heel lang eindelijk begonnen is. Ik zag slopers al een deel van net op moeten wachten maar eindelijk gaat de lege kerkdak verwijderen." Van Beers is opgelucht. Na jaren vervallen kerk aan de Vlooswijkstraat in Terneuzen van beloften was ze sceptisch geworden, tegen de vlakte. Het kerkgebouw was sinds begin deze Ook wethouder Frank van Hulle is content. De eeuw niet meer in gebruik. gemeente Terneuzen heeft de laatste tijd de druk op de Buurvrouw Monique van Beers: „Ik ben blij dat het eigenaar flink opgevoerd. Ligt de kerk voor medio december nog niet plat, dan volgt alsnog een boete van 50.000 euro. Van Hulle wil op eenzelfde manier het andere langlopende dossier aan de Vlooswijkstraat aanpakken. „Met betrekking tot de panden van Naeye Verstraten gaan we nu ook echt doorpakken en de druk opvoeren. Jammer dat het nodig is foto Ronald den Dekker TERNEUZEN. Horecaondernemers in Zeeuws-Vlaanderen nemen het niet zo nauw met het verbod alco hol te schenken aan jongeren on der de achttien jaar. Het wettelijk verbod geldt sinds t januari 2014. De drie Zeeuws-Vlaamse gemeen ten hebben afgesproken dat ze de komende tijd scherper gaan con troleren. Met name Terneuzen scherpt de controles aan en zet daarbij bij zondere opsporingsambtenaren (boa's) in. In een brief aan alle ho recaondernemers in Terneuzen wijst burgemeester Jan Lonink er op dat een geconstateerde overtre ding kan leiden tot een boete, die kan oplopen tot 1360 euro. Lonink is geschrokken van de resultaten van een steekproef, eer der dit jaar. Dat zogenoemde nale- vingsonderzoek wees uit dat in 30 van de 33 horecazaken alcohol werd geschonken aan jongeren zonder dat naar hun identiteitsbe wijs werd gevraagd. Lonink: „Dat is wel een erg slechte score. Het naleefpercentage van nauwelijks 9 procent is beduidend lager dan in de rest van Zeeland, waar het vari eert van 44 tot 67 procent." In de brief wijst hij de horeca ondernemers op hun verantwoor delijkheid. „De medewerking van de horeca is cruciaal. We zullen het echt met z'n allen moeten doen, want als alleen de overheid zich er mee bezighoudt, lukt het niet. We moeten samen werken aan een mentaliteitsverandering. Bij het roken zag je ook dat het Burgemeester Jan Lonink wijst horeca in brief op belang van gezamenlijke aanpak van problematiek. veel inzet van iedereen vergde voor er sprake was van een om slag." Lonink roept de horeca op de regels strikter na te leven. „We kunnen immers alleen aan de nieuwe wet voldoen, als iedereen in de horeca goed toeziet op de re gels." Voorzitter Wouter Ebbing van de afdeling Kanaalzone van Hore ca Nederland verzekert dat het overgrote deel van de collega's dat doet. „Maar het is niet altijd ge makkelijk iedereen te controleren. Je kunt daar moeilijk iemand de hele avond voor vrijmaken. We voelen ons wel verantwoordelijk natuurlijk en waar nodig treden we op. Maar wat doe je eraan als die jongeren zich eerst een stuk in de kraag drinken in één of andere schuur." Volgens Ebbing is de wet voor al ingegeven door het verschijnsel comazuipen onder jongeren. Ne gentig procent van die comazui pers heeft zich volgegoten in zuip- keten. Ebbing: „Wij zijn daar de dupe van en riskeren hoge boetes. Het zou eerlijker zijn als zo'n boe te gedeeld zou kunnen worden met de jeugdige overtreders." lui kk f www.pzc.nl zeeuws-vlaanderen@pzc.nl ZATERDAG 14 november 2015 Zeeland ZEELAND 10 11 Meer drankcontrole jeugd door Wout Bareman Knip deze bon uit en lever hem in bij Bruna, Plus of Pri Geldig t/m 21-11-2015- in bij Bruna, Plus of Primera.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 81