<5)^ Beddengoedspecialist groeit door internetverkoop uit zijn jasje E1 PA R K ET E N LAMINAATWINKEL imw BEVELANDEN en THOLEN 9 Smuldertextiel.nl uit Kapelle begon in een garage, maar huist sinds kort in ruim 5000 vierkante meter. PVC VLOEREN MET CLICKSYSTEEM Dat het snel kan gaan sinds de op komst van online winkelen bewijst beddengoedwin kel Smulderstex- tiel.nl uit Kapelle. Een kleine twee weken geleden is het bedrijf, dat gerund wordt door vader Henry (55), zoon Mitch (25) en neef Martin (41), vanwege ruimtegebrek verhuisd naar een pand van zo'n vijfdui zend vierkante meter. En dat ter wijl vijftien jaar geleden de garage bij de familie Smulders in Kloetin- ge nog voldoende uitkomst bood. Het familiebedrijf bestaat sinds 1927. „Mijn opa en oma hadden destijds een winkel in Eindho ven", vertelt Henry over de oor sprong. Zijn vader nam het bedrijf over en ging op de markt staan. „In de buurt van Eindhoven was het nogal stil rond de zomerperio de. Daarom vierden ze zeven we ken per jaar vakantie in Zeeland en namen ze een wagentje vol spullen mee." In i960 vestigden ze zich per manent in Zeeland. „Mijn broer Lau en ik gingen al van kleins af aan mee naar de markt", gaat Hen ry terug in de tijd. „We stonden bijvoorbeeld in Goes, Middelburg en Axel. Maar ook buiten Zeeland. Zoals in Spijkenisse en Hellevoet- sluis. Later hebben Lau (inmid dels met pensioen) en ik het be drijf overgenomen. Ik heb altijd op de markt gestaan. Daar ligt dan ook mijn hart. We hebben nog on der de kraam geslapen." Toch besloot het bedrijf ruim tien jaar geleden ook een andere weg in te slaan. Mitch, zoon van Henry, heeft tijdens zijn studie de tijd gehad om de internettak van Smulderstextiel.nl gestalte te ge ven. „In het begin hebben we on ze spullen via Marktplaats aange boden", weet Mitch nog. „Mijn va der zei al snel dat we het serieuzer moesten aanpakken." Dat gebeurde dan ook. „Ik zag vrij snel de potentie", stelt Henry. „Internet is natuurlijk heel toegan kelijk." Inmiddels verwerkt de bedden goedwinkel zo'n 120.000 pakket ten op jaarbasis en is de prognose dat de omzet dit jaar met zestig procent stijgt. Door het online aanbieden van producten bereikt het bedrijf men sen in heel Nederland. Ook uit Bel gië ontvangen ze orders. En er wordt al met meer dan een schuin oog naar België en Duitsland geke ken. Ik heb altijd op de markt gestaan. Daar ligt dan ook mijn hart We hebben nog onder de kraam geslapen' De gedeeltelijke switch naar on line was nodig, stellen de twee. „Dat komt door de vergrijzing", meent Mitch, die in het verleden vaak meeging naar de markt. „En de meeste gezinnen bestaan uit tweeverdieners", voegt Henry er aan toe. „Doordeweeks zijn de mensen aan het werk." Toch is er altijd nog een kraam van de familie Smulders op diver se markten binnen en buiten Zee land te vinden. Zoals in Middel burg, waar het bedrijf al 58 jaar een vast gezicht is. N Neef Martin neemt deze taak op zich. „Het is nog altijd winstge vend", meent Henry. „En je houd voeling met je klanten. Bovendien zal het zomerseizoen in Zeeland altijd blijven bestaan." De afgelopen weken waren hec tisch voor het bedrijf. Met de hulp van werknemers, extra krachten, familie en vrienden werd de ver huizing van Kloetinge naar Kapel le gerealiseerd. Voor de familie is het normaal om met z'n allen te werken. Ze zien elkaar dan ook vaak. „Rondom de verhuizing maak ten we een minimum van zeven tig uur in de week", rekent Mitch hardop. „Daarom slaan we de ver jaardagen voorlopig maar even over", besluit Henry lachend. NET ZO VOORDELIG MAAR DAN BETER Geïnspireerd? Kom eens kijken in onze showroom en verbaas u over de mogelijkheden. Lange Vorststraat 40 4461 JP Goes Tel.: (0113) 21 12 72 www.optiekdejonge.nl optiek de pnge ïwrofe'fc Verkoop makelaar j Succes in huis ZATERDAG 14 NOVEMBER 2015 Van de markt tot onlinegigant door Len Wolters Henry, Mitch, Laurens en Martin, foto Mechteld Jansen De speciaalzaak met de grootste en mooiste collectie vloeren in het zuidwesten van Nederland. Kennis van product en technisch aspect is essentieel om u een vloer aan te bieden waar u jarenlang plezier van heeft. Met ruim 25 jaar ervaring in harde vloeren bent u bij ons aan het juiste adres. Deze vloeren zijn stil, vochtbestendig en zeer geschikt voor vloerverwarming. In plank en tegelmotief. Zwevend te plaatsen dus verhuisbaar. Leverbaar vanaf C 28,95 1712 Van Konijnenburgweg 55-57 - Bergen op Zoom - 0164-270245 - www.laminaatwinkel.com 10 JAAR M2makelaars.nl Duinbeekseweg 13-15 Oostkapelle Kijkdagen: 19 nov. 13.00-15.00 uur 21 nov. 10.00-12.00 uur Dubbel woonhuis Unieke locatie! Perceelopp. 1565m2 Permanent+recreatief Rustige ligging Dichtbij strand en bos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 80