Madeira Veelzijdig Madeira 2018 zijn vervangen door professionele leidsters NIEUWS 7 'Cijfers NAM over hulp na aardbevingsschade niet juist' Rusland breekt met Egypt Air Meer mensen naar de sneeuw Telefoon opladen op de fiets' Het aantal gevallen van aardbe vingsschade in Groningen dat de Nederlandse Aardolie Maatschap pij (NAM) zegt te hebben afge handeld, klopt niet. Dat meldt Vereniging Eigen Huis na een peiling onder ruim 5.700 leden die in het bevingsgebied wonen. „De NAM goochelt met de aan tallen door een geheel eigen defi nitie te hanteren van complexe schades en het herstel ervan", al dus de vereniging. De Tweede Kamer moet snel de werkelijke cijfers krijgen over het aantal Groningers dat wacht op afwik keling. Uit de peiling blijkt dat bij 226 Groningse woningbezit ters de schade niet is opgelost door de NAM. Volgens cijfers die minister van Economische Za ken Henk Kamp naar de Kamer heeft gezonden, wachten er nog 'maar' 58 huishoudens op afhan deling van hun zaak. Zo'n 10 pro cent van de Groningse huizenbe zitters is lid van de vereniging. Eigen Huis verwacht dat het wer kelijke aantal onopgeloste scha des daarom nog veel groter is. De Russische luchtvaartautori teit Rosaviatsia staat vanaf van daag geen vluchten uit Egypte van de luchtvaartmaatschappij Egypt Air naar Rusland meer toe. Dit heeft de autoriteit giste ren bekendgemaakt, meldde persbureau Interfax. Er zou bij Egypt Air onvoldoende aandacht voor de veiligheid zijn. Zaterdag 31 oktober stortte een Russisch toestel neer in de Sinaï, in het noordoosten van Egypte. Aanvan kelijk leek Rusland niet aan een bomaanslag te denken, maar de zorgen over terrorisme zijn bij Rosaviatsia en andere Russische autoriteiten sterk toegenomen. Voor het eerst sinds 2012 gingen afgelopen seizoen meer Neder landers naar de sneeuw op va kantie. Het aantal ondernomen wintersportvakanties klom met zo'n 7 procent, van 929.000 naar 994.000. Dat maakte toeristenbu reau NBTC-NIPO gisteren be kend. „Door de aantrekkende economie is het voor meer Ne derlanders haalbaar om op win tersportvakantie te gaan", stellen de onderzoekers. Het winter sportseizoen liep van oktober vo rig jaar tot en met maart van dit jaar. Oostenrijk blijft het popu lairste sneeuwland, gevolgd door Frankrijk en Duitsland. groep zijn voor peuterspeelzaal De Vlierbloesem. Veel van deze kinderen hebben een moeder die niet werkt of een eigen bedrijf heeft dat een kinderopvangtoe- slag onzeker maakt. De Vlierbloe sem werkt nog met drie vrijwilli gers die de vaste leidster Beatrijs Hartendorp bijstaan. Hartendorp kan niet zonder ze. „Ik doe de planning, financi ën, de oudergesprekken, bedenk de thema's en ben verantwoorde lijk. De vrijwilligers denken even hard mee over de invulling van het programma en maken 's avonds ook knutselwerkjes." De Vlierbloesem moet voor alle drie vrijwilligers een oplossing zoe ken. Vrijwilliger Evelien Rutgrink is een oudgediende. Zij begeleidt deze Haagse peuters al zeven jaar lang, drie dagdelen per week, in haar vrije tijd. Ze zit tussen de peuters in de kring. De kinderen leren van alles over de herfst en zingen bijpassende liedjes. Ze is niet van plan met het peuter- werk te stoppen. Ze volgt een op leiding, zodat ze officieel peuter leidster kan worden. Uit het onderzoek van de MO- groep blijkt echter dat slechts 4 procent van alle vrijwilligers een opleiding gaat doen. „De mees ten hebben helemaal niet de wens om aan het werk te gaan", verklaart Kolijn. De consequentie is dat na 2018 zo'n 20 procent van Uit het onderzoek blijkt dat slechts 4 procent van alle vrijwilligers een opleiding gaat doen de vrijwilligers het peuterspeel- zaalwerk verlaat. 48 procent ver wacht als extra hulp nog iets te kunnen betekenen. Vooral in dorpen buiten de Randstad zijn nog veel zelfstandi ge peuterspeelzalen die met vrij willigers werken. Juist in de gro te steden staan al vaak twee pro fessionele leidsters op een groep, omdat ze voor- en vroegschoolse educatie bieden; een peuter school voor kinderen met risico op een achterstand. Die speciale peuterspeelzalen krijgen nu al extra rijkssubsidie. De andere peuterspeelzalen zijn afhankelijk van de gemeen ten. Die krijgen vanaf 2016 extra geld om alle kinderen een plekje op de peuterspeelzalen te bieden. De Reus: „We hebben geen idee of dat voldoende is en of wij daar gebruik van kunnen maken. Het zijn spannende tijden voor onze peuterspeelzalen." De wereld is Kras 1L madeira islands ZATERDAG 14 NOVEMBER 2015 Qtookic maakt vrienden AMERSFOORT MOSKOU DEN HAAG peuterspeelzaal CALAIS. De Syrische vluchteling Odai Ahmed zit op de fiets om elektri citeit op te wekken zodat telefoons en batterijen opgeladen kunnen worden in het vluchtelingenkamp in Calais, Frankrijk. Ahmed heeft al zeker tien keer geprobeerd Groot-Brittannië te bereiken, foto Markus Schreiber/AP TURISMO DE PORTUGAL Hotel Rocamar**** Geliefd hotel op een toplocatie, direct aan zee Met o.a. binnen- en buitenzwembad en sauna Klantbeoordeling 8,4 Zie: Kras.nl/31342 Hotel Calheta Beach**** Aan het enige zandstrand van Madeira Diverse ontspanningsfaciliteiten Klantbeoordeling 8,3 Zie: Kras.nl/23704 Excursiereis Verrassend Madeira Verblijf in prachtig gelegen 3-sterrenhotel Eilandverkenning met mooie excursies Klantbeoordeling 8,5 Zie: Kras.nl/28012 Fly-drive-Hotel Quinta do Lorde***** Modern resort met vele faciliteiten incl. all-in huurauto 0,- eigen risico) Klantbeoordeling 8,5 Zie: Kras.nl/38995

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 7