sponsor een kind Bouw waterstofstation Oude-Tonge Op vrijdagavond is specifiek voor jeugd van 12-18 jaar van alles te doen. SCHOUWEN-DUIVELAND 9 Het laatste gaatje in het totaalprogramma voor het festival Aemstie Alive is gedicht. Nu komt er ook een speciale tienerdag. Woord Het wordt één grote snoeppot. En dat nog gratis ook. Vervoer is evenmin een reden om thuis te blijven, want vanuit Zierikzee en de grotere dorpen rijdt er een speciale pendeldienst naar en van het Sportcentrum 'Nu is er voor het eerst in ons bestaan werkelijk voor alle leeftijden iets te doen' Westerschouwen. Ook gratis! On der de noemer Teenagers go Ae mstie Alive heeft de organisatie een totaalprogrammering rond. „Nu is er voor het eerst in ons bestaan werkelijk voor alle leeftij den iets te doen", glundert be stuursvoorzitter Hans Verduyn. Een kidsparty voor de kleintjes, Goud van Oud voor senioren, het popfestival voor de hoofdmoot en op vrijdagavond nu ook een pro gramma heel specifiek gericht op de leefwereld van de jeugd tussen 12 en 18 jaar. Verduyn: „Aemstie Alive voert als credo 'voor en door iedereen'. Dan moet je dat ook waarmaken. De tieners vielen bij ons eigenlijk een beetje tussen wal en schip. Te oud voor de kidsparty en te jong om een avondje los te mogen gaan bij het hoofdprogramma." De stichting heeft een speciaal jongerenbestuur in het leven geroe pen dat zich met de invulling van de tieneravond gaat bezighouden. Daarin wordt de samenwerking ge zocht met de Pontes Pieter Zee man in Zierikzee. De scholenge meenschap vormt het centrale punt voor de uitgifte van toegangs- en buskaarten. Maar belangrijker nog is dat creatieve en actieve leer lingen op Teenagers go Aemstie Ali ve ook zelf hun ei kwijt kunnen. „We proberen zoveel mogelijk jon geren enthousiast te krijgenver- PROGRAMMA telt Nic-Jan Schrier. Dat gebeurt onder meer in de vorm van de wedstrijd 'The Voice of Pontes'. Verduyn: „Het moet toch fantas tisch zijn om straks voor pakweg 6oo man op een professioneel po dium te staan!" Het jongerenevene- ment wordt verdeeld over de twee hallen van het sportcentrum. Eén ruimte wordt specifiek ingericht met lifestyle-stands en workshops (uiteenlopend van fotoshoot tot pokeren) voor meiden en jongens. In de andere hal ligt de nadruk meer op het zelf doen, waaronder salsadansen, kickboksen, laserga mes, een race simulator en een pumptrack voor elektrische skates en bmx-fietsen. Eén van de hoogtepunten vormt een optreden van rapper Lil Kleine en balkunstenaar Tuzani. „Alles kan, wat ons betreft", zegt Verduyn. „De bedoeling is dat het jeugd- bestuur de organisatie van dit eve nement op een gegeven moment helemaal gaat overnemen van ons. Dat moet echt hun ding wor den." Wie op een andere school zit, maar ook wil komen, kan rechtstreeks kaartjes bestellen via de site. Aemstie Alive is zo in elf jaar tijd uitgegroeid van een ludiek lo kaal evenementje om het nieuwe jaar in te luiden, tot een serieuze speler op de festivalmarkt. „Maar dan weer nét even anders", laat Verduyn weten. „Dat is onze kracht." Hoofdact deze editie is Party Criminals. De Belgen vuren de ene na de andere hit op het pu bliek af en staan borg voor een 'powershow in razend tempo'. op weg naar zelfstandigheid! OUDE TONGE. Bij een landbouw bedrijf in Oude-Tonge komt een duurzaam tankstation met onder andere waterstof. Het station krijgt de naam Greenpoint Hol land-Zeeland en heeft een direc te koppeling met een windmolen park. Door het produceren en op slaan van waterstof is het moge lijk grote hoeveelheden energie te bufferen. De gemeente Goe- ree-Overflakkee presenteert het plan samen met de getijdecentra le in de Brouwersdam op de kli maattop in Parijs. De gemeente staat daar in het Holland Climate Pavilion. Goeree wil in 2020 ener gieneutraal zijn. Lange Vorststraat 40 4461 JP Goes Tel.: (0113) 21 12 72 www.optiekdejonge.nl optiek de |onge ANBI ZATERDAG 14 NOVEMBER 2015 Aemstie Alive is voor iedereen door Marcel Modde Hans Verduyn, bestuursvoorzitter De razende Kit- en showmachine Party Criminals is dit jaar het paradepaardje van Aemstie Alive. 28 januari, 15-19 uur: Goud voor Oud met Lenny Kuhr, Peter Been- se, Imca Marina, Karin Bloemen, Koos Alberts, Marion van Iwaar- den en And're Zusjes, (uitver kocht) 29 januari, 18.30-22.30 uur: Teena gers go Aemstie Alive. Uiteenlo pende activiteiten, demo's en op treden rapper Lil Kleine en balkun stenaar Tuzani. 30 januari, 13 uur: Kidsparty met kindermusical Robin Hood en het verdwenen goud. 30 januari, 20 uur: Aemstie Alive met Glennis Grace; Van Dik Hout; Heeren van Oranje met Peter Groot Kormelink, Erik Mesie en Bert Heerink en begeleidingsband Boulevard; Marcel Fisser Band; The Party Criminals en DJ Bee voor in de pauzes. Kaarten en info: www.aemstie.nl Rapper Lil Kleine, bekend van de nummer 1 hit Drank Drugs, treedt op bij Teenagers go Aemstie Alive. Voor 25,- per maand steunt u een kind in Afrika, Azië of Midden- en Zuid-Amerika, en daarmee indirect een gezin. Meld u aan als sponsor en maak het verschil! Ga naar woordendaad.nl/sponsoreenkind voor een overzicht van kinderen die u kunt steunen. Ook telefonisch staan we u graag te woord: 0183 - 611 874. Stichting Woord en Daad Postbus 560 4200 AN Gorinchem sponsoreenkind@woordendaad.nl woordendaad.nl/sponsoreenkind IBAN: NL64 RABO 0385487088 slapen meer v.d. Spiegelstraat 94, Goes Tel. 0113-85 08 72

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 69