Bevelander voor vierde keer naar Zuid-Amerika 10 SPORT Hoek-trainer Tant heeft al weken niet naar de ranglijst gekeken Kerkhove wint zesde dubbeltitel en haalt laatste vier in enkelspel Adwin Hoondert is altijd een druk man, als directeur van zijn staalbedrijf in Kapelle. De 49-jarige truckchauffeur uit Hoedekenskerke heeft de Dakar Rally nodig om de zinnen te verzetten. Na de overwinning op Spijkenis- se (3-1) merkte Jannes Tant maandagavond dat het er tijdens de warming-up wat losser aan toeging. „Dat kan, het leek of er echt iets van de jongens af was gevallen", zei de trainer van Hoek. „Maar ik heb er wel met een op gehamerd dat één zwa luw nog geen zomer maakt." Tant weet dat Hoek hard zal moe ten werken, wil het ook de ko mende weken positieve resulta ten blijven boeken. De ploeg staat nog steeds twaalfde, al zegt Tant daar niet naar te kijken. „Ik heb bewust al weken niet naar de ranglijst gekeken. Het is een soort bijgeloof." De Belgische trainer kijkt liever vooruit. Over zijn selectie heeft hij niets te klagen. „Er wordt goed getraind, met veel enthou siasme en beleving." Ook Guil- laume Clinckemaillie, die fitter moet worden, zet stappen. Tant: „Guillaume doet het goed. Hij staat al scherper dan vorige week en gaat opnieuw minuten ma ken in het tweede." Zelf gaat Tant met Hoek op be zoek bij XerxesDZB, dat vlak bo ven Hoek staat. Na de bekerwed strijd van volgende week tegen Jeka volgen duels met Haaglan- dia en Deltasport, ook twee clubs die in de buurt bij Hoek staan. „Dit zijn belangrijke we ken", beaamt Tant. „Als we van Xerxes kunnen winnen zetten we weer een stap in de goede richting." Sascha Beshliaha (rug) en Fabian Wilson (knie) zijn de enige afwezigen vandaag. Tennisster Lesley Kerkhove heeft gisteravond voor de zesde keer in haar carrière een dubbel- speltitel gewonnen. De Zierik- zeese won samen met de Roe meense Alexandra Cadantu het toernooi in het Franse Equeur- dreville. In de eindstrijd won het als eerste geplaatste koppel met 6-3 6-4 van de Oekraïense Eliza veta Ianchuk en de Franchise She- razad Reix. Aan het einde van de middag stonden Kerkhove en Cadantu ook al samen op de indoorbaan, maar dan wel tegenover elkaar. Dat was in de kwartfinales van het enkelspel. Na bijna tweeën half uur zegevierde de Zeeuwse. Het duel eindigde in 6-3 6-7 6-4. In de tweede set had Kerkhove een 4-1-voorsprong, maar ze slaagde er niet in de partij snel te beëindigen. In de halve finale ontmoet Kerk hove vandaag de Duitse Tamara Korpatsch. De Zeeuwse is op ba sis van haar ranking favoriet. sport kort Schaaktoernooi De schaakvereniging Het Witte Paard houdt zaterdag het Zeeuws kampioen schap voor schakers van vijftig jaar en ouder. Er worden ze ven ronden gespeeld. Het toernooi is in De Speye in Sas van Gent. De aanvang is 11.00 uur. Het bureau van Ad- win Hoondert ligt bezaaid met paperassen. Zijn agenda, schuin voor hem, is hele maal vol gekrabbeld. „Moet je kij ken hoe mijn dag eruit ziet. De ene afspraak na de andere. PffF." De 49-jarige inwoner van Hoede kenskerke, directeur van Hoon dert Staalbouw in Kapelle, kan er nog bij lachen. „Het mooie is: ze zeggen dat je uitgerust aan de Da kar Rally moet beginnen. Nou, vergeet het maar. Dat gaat mij niet lukken. Ik werk tot de laatste dag voor vertrek." Hoondert merkt bij zijn be drijf dat de economische crisis over is. Herstel treedt in. „Jaren lang hadden bedrijven geen geld om investeringen te doen. Nu trekt dat weer aan", vertelt de Be velander. „We hebben het heel druk. Tijdens de crisis zijn concur renten omgevallen. Nu er weer meer vraag is naar ons product, komt er veel werk op ons af. Tja, dan kan ik natuurlijk niet elke keer weg. In voorgaande jaren reed ik nog wel eens rally's in Ne derland, voor het NK. Maar ik kan de zaak niet onder mijn hobby's laten lijden." Hij maakt wel een uitzonde ring voor de rally der rally's. „Het is in januari ook de rustigste tijd op het bedrijf', verklaart de truck chauffeur. Bovendien is het niet mogelijk om zomaar een jaartje over te slaan. „Dan ben je je team kwijt en kun je weer vanaf nul be ginnen. En dan is het nog maar de vraag of dat ook lukt. Ik heb nu zo'n mooi team om me heen: ik heb een ervaren navigator, een goede monteur en een op elkaar ingespeelde ploeg daarachter. Als ik nu een keer thuis zou blijven, gaat een aantal van hen mis schien naar iemand anders." Persoonlijk heeft Adwin Hoon dert het ook nodig, twee weken racen in Zuid-Amerika. Het is zijn uitlaatklep. „Als je het hele jaar werkt - met weken van eer der tachtig dan veertig uur - heb je wel even zin in iets anders. Zo wordt het geen sleur", vertelt hij. „Als directeur heb ik vaak stress. Soms schiet ik om vier uur 's nachts wakker en denk ik: hoe moet ik dit en dat oplossen? Ik moet wel zo'n zestig man aan het werk houden. Tijdens de Dakar Rally kan ik even helemaal af stand nemen. Dan heb je geen tijd om aan de zaken in Neder land te denken. Dan is het: rijden, eten, slapen, rijden, eten, sla pen. En ik kan je verzekeren: ik kom als herboren terug." „Maar je moet niet denken dat het een vakantietripje is", ver volgt de Bevelander. „Je bent con stant bezig. Dat vind ik ook het prettigst. Ik heb niet één keer AD HD, maar dubbel ADHD. Ik moet 'Bij de eerste keer ging ik er min of meer blind in. Nu weet ik wat ik ongeveer kan verwachten' TERNEUZEN Jannes Tant (midden): „Ik heb erop gehamerd dat één zwaluw nog geen zomer maakt." foto Sjaak van der Salm EQUEURDREVILLE TERNEUZEN Titelkandidaten zijn van slag In poule A van de be- drijfsvolleybalcompeti- tie in Terneuzen is Nieuw Arbeid.nl niet meer de soepel lopen de machine van wel eer. Nadat de koploper vo rige week al een ver- liespunt had moeten incasseren tegen Tim mer Service (2-1ver loor de ploeg nu van het laaggeklasseerde De Hoop: 2-1. Veel gevolgen had de nederlaag niet, omdat concurrent ZVVV hard onderuit ging tegen Timmer Service. Het werd 3-0. HULST Notaris Stolker blijft winnen Ook op de zesde speeldag van de be- drijfsvolleybalcompeti- tie in Hulst bevestigde Notaris Stolker in de eerste klasse (vrou wen) zijn suprematie. De koploper trof in Progession de num mer twee van de rang lijst, maar bleef met 25-3,25-4 en 25-19 aan de goede kant van de score. Van Wa terschoot won even eens met het grootst mogelijke verschil van 3-0 (van Mulan) en is nu met een achter stand van zes punten de belangrijkste bela ger van Stolker. SAS VAN CENT door Roeland van Vliet straks alt herboren Voor Adwin Hoondert is de Dakar Rally een uitlaatklep. „Als je het hele jaar werkt - met weken van eerder tachtig

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 64