Tahapary gaat in herkansing Van Poelje bewaart de rust bij Vlissingen Talentvolle aanvaller ging vorig seizoen niet in 8 SPORT Groeibriljant van zaterdag-tweedeklasser uit Zierikzee staat vandaag met zijn ploeg tegenover ongeslagen koploper FC Axel. „We willen het gat graag verkleinen." ~W" ohn Tahapary heeft nog een 1 appeltje te schillen met Yerse- I ke. De trainer van Kruinin- I gen staat vanmiddag (aftrap 14.30 uur) bij zijn achtste sta tionsderby langs de lijn. Hij wacht in die reeks nog altijd op zijn eer ste overwinning. Tahapary is aan zijn tweede pe riode als trainer van Kruiningen bezig. De coach uit Goes stond er tussen 2006 en 2009 aan het stuur en dit seizoen is hij - gekomen van Wemeldinge - begonnen aan zijn in totaal vierde jaar bij de club. Zijn voorgaande stationsder by's vonden allemaal plaats in zijn eerste periode bij de club. De derby stond in die tijd elk seizoen op de dienstregeling. In de reguliere competitie moest Ta hapary met zijn team vijf nederla gen slikken en eindigde de derby één keer onbeslist (1-1). In de na- competitie voor promotie naar de derde klasse won Yerseke in mei 2009 nog eens een keer (2-1). Yerseke promoveerde door die overwinning. Een week later volg de Kruiningen dat voorbeeld ech ter door een 2-1-zege in de verlie zersfinale op Groot Ammers. Daar mee kreeg Tahapary toch nog een gepast afscheid bij de club (hij ging toen naar Domburg). Eén van de doelpuntenmakers in die wedstrijd was Urvin van Hekelen, die nu weer bij Yerseke speelt. De magere resultaten van Taha- pary in de stationsderby staan symbool voor de krachtsverhou dingen in deze tweestrijd. De clubs hebben negentien keer te genover elkaar gestaan in de (na)competitie. Twaalf keer was Yerseke de bovenliggende partij, Kruiningen wist slechts vijf keer te winnen. Een garantie biedt die balans echter niet. De laatste keer dat de ploegen bij elkaar in de competi tie zaten, was twee seizoenen gele den. Kruiningen won toen beide wedstrijden met 3-1. In datzelfde seizoen stond Tahapary als trainer van Wemeldinge ook tegenover Yerseke. En ook Tahapary stapte tweemaal als winnaar van het veld (4-3 en 0-1). Hij weet nu dus hoe van Yerseke te winnen. STATIONSDERBY IN CIJFERS gelijkspel winst Yerseke winst Kruiningen Doelsaldo: 44-27 Wetenswaardigheden Productiefste wedstrijd: 3-3 (5 april 1999). Wedstrijd eindigde nog nooit doelpuntloos. Edwin van Houte is topscorer aller tijden in de stationsder by. Hij heeft er acht gemaakt; vijf voor Kruiningen en drie voor Yerseke. Samen met Edwin van Houte is Urvin van Hekelen de enige speler die voor beide kampen heeft gescoord in de derby. Thomas Paauwe (Kruiningen) opende in de laatste twee derby's de score. Kenners bestempe len hem als één van de grootste Zeeuwse talen ten van zijn ge neratie, trainers van de tegenstander weten dat hij moeilijk af te stoppen is. Ra mon Janson (19) ondervond af gelopen zaterdag niet voor de eerste keer dat soms alles uit de kast wordt gehaald om hem het voetballen onmogelijk te ma ken. „Na één minuut kreeg ik al een flinke schop", zegt de aanvaller van MZC'n. „Volgens mij had die verdediger van Nieuwdorp maar één opdracht gekregen...." Het was namelijk niet de laatste tik die Janson die mid dag moest incasseren. „Bij die eerste schop had de scheids rechter al meteen geel kunnen geven. Maar in de eerste mi nuut geven ze 'm niet vaak. Ik had ook meteen last van mijn knie en mijn heup werd hele maal stijf. Ik heb nog wel door gespeeld, maar na tachtig minu ten kwam ik bij een sprintduel niet meer vooruit. Ik ben eruit gegaan, want als ik nog een schop zou krijgen had ik deze week misschien helemaal niet kunnen trainen." Hij wil niet als een klager overkomen, maar vertelt met bravoure dat hij een hekel heeft aan verdedigers die vaker hun tegenstander dan de bal raken. Het komt ook door het spelle tje dat Janson speelt en de kwa- 'lk had bij de JVOZ wat problemen met mijn motivatie, ook door het vele reizen' liteiten die hij heeft. Kort samen gevat: wie goed is krijgt soms schoppen. Janson heeft snelheid en een actie in huis. Binnendoor of buitenom, het maakt hem niet uit. Vaak besluit hij in een actie nog van koers te veranderen. „Om dat ik rechtsbenig ben denken ver dedigers vaak dat ik binnendoor ga. Dan ga ik vaak juist buitenom, om ze te verrassen. Maar naar bin nen snijden en schieten doe ik ook vaak genoeg." JVOZ Als E-pupil werd hij opgemerkt door de JVOZ, dat toen nog geen competitie speelde. „De eerste drie jaar heb ik alleen getraind bij JVOZ en voetbalde ik bij Zierik zee. Toen JVOZ competitie ging spelen heb ik de overstap ge maakt. Ik heb er nog vier jaar ge speeld en veel geleerd. Toen ik van de Cr naar de B2 zou gaan ben ik vertrokken. Ik had wat proble men met mijn motivatie, ook door het vele reizen." Hij trainde onder Dennis en Gérard de Nooijer. Dennis was zijn laatste trainer, bij de Cr. Jan son: „Ik heb daar veel aan gehad, want ik was toen nog een cen trumspits. Dennis was dat ook en leerde me veel over loopacties en aanvallend en verdedigend den ken. Toen ik terug kwam bij Zie rikzee ging ik in de Bi op een veel lager niveau spelen. Achteraf ge zien had ik langer bij JVOZ moe ten blijven. Als ik dichterbij had gewoond was ik ook niet vertrok ken. Maar ik miste mijn vrienden, ik zat vijf dagen in de week in Vlis- singen." Had een volgende stap, naar een profclub, er ingezeten als hij langer bij JVOZ was gebleven? „Ik had die stap sowieso kunnen ma ken", zegt Janson. „Ik kon als D-pupil naar RBC en NAC maar dat vond ik geen stap omhoog. Met JVOZ speelden we op een ver gelijkbaar niveau. Als we tegen die clubs speelden waren we gelijk waardig aan ze. En dan had ik mis schien steeds in mijn eentje naar Roosendaal en Breda gemoeten." Hij was net zeventien toen hij zijn debuut in het eerste van MZC'ir - de club die voortkwam uit de fusie tussen Zierikzee en Mevo - mocht maken. „In decem ber vroeg Adriaan Nieuwenhuijse of ik mee wilde gaan trainen met de eerste selectie. Ik kwam na de winterstop best veel aan spelen toe, aan de rechterkant. Ik merkte dat het niet echt mijn positie was en heb toen voor het nieuwe sei zoen gevraagd of ik vanaf links mocht gaan spelen. Sindsdien ben ik daar niet meer weggeweest." De accountmanager bij De Kof fieboer in Bruinisse heeft de afge lopen seizoenen indruk gemaakt met zijn acties en doelpunten. Goes en Kloetinge wilden hem voor dit seizoen graag binnen ha len. Janson bleef echter bij MZC'11, om meerdere redenen. Financiën „Het gesprek met de mensen van Kloetinge begon best vreemd. Het ging meteen over financiën. Ik ben negentien, het gaat mij niet om geld. Ik wil weten wat het plan is met me, waarom ze me wil len halen, of ik voor de basis ge haald word. Uiteindelijk wilde ik afwachten of we met MZC zou den promoveren, maar Kloetinge wilde binnen twee weken uitsluit sel. Maar Kloetinge stond op het punt te degraderen. Als we met MZC waren gepromoveerd had den we ook in de eerste klasse ge speeld. Dan was het geen stap om hoog meer geweest. Toen heb ik Kloetinge net voor die twee we ken verstreken waren afgebeld." 'Kloetinge wilde binnen twee weken uitsluitsel. Uiteindelijk heb ik de club afgebeld' De magere resultaten van de laatste weken waren dinsdag onder werp van gesprek bij VC Vlissingen. „Twee mindere wedstrijden achter elkaar, dat zijn we niet gewend bij Vlissingen", stelt trainer Jurriaan van Poelje. „Zoiets gaat wringen." Vandaar dat de duels met Don gen (4-2-verlies) en Gestel (0-0) uitgebreid de revue nog eens pas seerden in de nabespreking. „We hebben er goed over gesproken", zegt de oefenmeester. „Het is alle maal verklaarbaar. Tegen Dongen ontbrak de frisheid en vorige week zondag tegen Gestel was de vorm er niet. Een mindere perio de, zoiets kan gebeuren. Het is zaak om dat nu weer om te bui gen, waarbij het vooral belangrijk is om rustig te blijven en te blij ven geloven in de eigen kwalitei ten. We beseffen allemaal dat het zo weer kan omslaan. We hebben in elk geval een goede trainings- week achter de rug. Er is scherp getraind. Dat moet natuurlijk ook wil je weer een goed resultaat neerzetten. Je wint niet zomaar een wedstrijd in de hoofdklasse. Dan moet je top zijn." VC Vlissingen wacht morgen in eigen huis (aanvang 14.00 uur) de thuiswedstrijd tegen UDI'19, een gerenommeerde ploeg in de hoofdklasse B van het zondagvoet bal. De Brabantse ploeg verloor vo rige week onterecht van koploper Dongen (1-3) en staat op een ge deelde vierde plaats, met veertien punten uit negen duels. VC Vlis singen is de nummer drie op de ranglijst: achttien punten uit ne gen wedstrijden. „We hebben een goed resultaat nodig", beseft Van Poelje. „We willen graag bovenin mee blijven doen en het gat tus sen ons en de nummer vier wordt dan ook weer groter." Het zal niet eenvoudig worden tegen UDI'19. „Het is een ploeg die alles voetballend wil oplossen. Ze spelen ook met drie spitsen. Van dit soort tegenstanders heb- 'Je wint niet zomaar een wedstrij'd in de hoofdklasse. Dan moet j'e top zijn' ben we er nog niet zoveel tegen over ons gehad. Wij zijn zelf ook een voetballende ploeg, dus het kan een interessante wedstrijd worden." Vlissingen kan zondag weer be schikken over doelman Ariën Pie- tersma. Hij viel vorige week uit met een bovenbeenblessure, maar na nader onderzoek blijkt er niets beschadigd te zijn en dus kan hij het doel verdedigen. Perry Bier- kens heeft zijn schorsing er op zit ten en is inzetbaar. Thomas Ragut daarentegen zit nog in de ziekenboeg, terwijl Saïd Bouzambou een training met het Nederlands zaalvoetbalteam af werkt. door Rudy Boogert CIJFERS O ZEEUWSE Op het weblog RudeStats (www.pzc.nl/rudestats) laat PZC-sportverslaggever Rudy Boogert dagelijks zijn (statistische) licht schijnen over het Zeeuwse amateurvoetbal. Vanaf dit seizoen doet hij dat ook elke dinsdag in de papieren krant. Tips en reacties: R.Boogert@pzc.nl. infographic Donja Odijkj bron Rudy Boogert Janson vertrekt door Barry van der Hooft Ramon Janson, topscorer MZC'11 Ramon Janson door Jan Dagevos Jurriaan van Poelje, trainer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 62